Stavba převodovky pro sprint, poznatky, co s tím, kdo pomůže

VW/Audi/Škoda/Seat - zvyšování výkonu (především TDI motory)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Schnapi
Přispěvovatel
Příspěvky: 373
Registrován: 19 bře 2011, 15:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Okolí Příbrami

Příspěvek od Schnapi »

favo píše:
Schnapi píše: Cimbu máš na mysli SQSracing? s tím jsem komunikoval a ten spíš dokázal něco vymyslet a poradit než Sixta, píšete tady že jsou medializovaní, ale ptal jsem se už několika lidí a třeba SQS nikdo moc nezná, proto nevim ani zkušenosti
Myslím Mr.Cimbu z Cimbu autosport (pan Janda) co dělal čipování jednotek a tady se řešil hlavně ve spojení s tím, jak TDi po jeho zásahu šli brzo do kopru.
Na felicích sliboval zázračné navýšení výkonu o skoro 8 kW jen čipem a prosazoval teorii, že řídící jednotky u felicií odpaluje ciklovač stěračů.
Mimo jiné i tvrdil a byl otom i přesvědčený, že mezi motory 43 kw a 50 kw u felicií není žádný mechanický rozdíl a výkon je řešen pouze čipem. Je prostě jasný, že tyhle motory nikdy neviděl otevřený, jinak by takovou blbost nikdy neřekl a ani nenapsal.
Aha, tak to jsem se spletl. Já právě komunikoval s výše uvedenou firmou SQSracing z Jablonce, ale ani místní (Turbosport) tuhle firmu neznají. Na webu mají psáno že mají výrobu i vývoj a převážně že vyvážejí mimo ČR komponenty. Bohužel neznám nikoho kdo by s nimi měl zkušenosti.
Seat Leon Top sport - ex - 252hp
Škoda Octavia II BKD - pracant - 233hp
Toyota Hilux - pracant - 150hp - ex
Seat Leon Cupra4 - mazel - 4XXhp
Audi A6 BiTDI - 3XXhp
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2474
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

S panem Jandou (Mr. Cimbu) jezdil kdysi strejda MMČR v rally, prý to nebyl ani dobrý mechanik ani závodník :D
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Vsetko sa da vyriesit len to stoji velmi, velmi vela penazi a musis sa chodit prosikat tym spravnym ludom niekedy aj dva roky a viac.
Uživatelský avatar
Schnapi
Přispěvovatel
Příspěvky: 373
Registrován: 19 bře 2011, 15:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Okolí Příbrami

Příspěvek od Schnapi »

TDI tech píše:Vsetko sa da vyriesit len to stoji velmi, velmi vela penazi a musis sa chodit prosikat tym spravnym ludom niekedy aj dva roky a viac.
To je jasné že vše stojí peníze, ale o proti hevlandu synchronní převodovka není taková mrda (crazy)
Seat Leon Top sport - ex - 252hp
Škoda Octavia II BKD - pracant - 233hp
Toyota Hilux - pracant - 150hp - ex
Seat Leon Cupra4 - mazel - 4XXhp
Audi A6 BiTDI - 3XXhp
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Tak to sa potom nebavime o zavodnej prevodovke. Najlacnejsia cesta pre teba bude sam doma experimentovat.
Uživatelský avatar
Schnapi
Přispěvovatel
Příspěvky: 373
Registrován: 19 bře 2011, 15:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Okolí Příbrami

Příspěvek od Schnapi »

TDI tech píše:Tak to sa potom nebavime o zavodnej prevodovke. Najlacnejsia cesta pre teba bude sam doma experimentovat.
Však se bavíme o převodovce na sprinty, né na rally nebo vrchy. Tam spíš mam obavu kdybych zvolil hevlanda nebo sekvenci, aby mě nepřeřadili do speciálů což prozatím nechci.
Seat Leon Top sport - ex - 252hp
Škoda Octavia II BKD - pracant - 233hp
Toyota Hilux - pracant - 150hp - ex
Seat Leon Cupra4 - mazel - 4XXhp
Audi A6 BiTDI - 3XXhp
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2474
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

Schnapi píše:
TDI tech píše:Tak to sa potom nebavime o zavodnej prevodovke. Najlacnejsia cesta pre teba bude sam doma experimentovat.
Však se bavíme o převodovce na sprinty, né na rally nebo vrchy. Tam spíš mam obavu kdybych zvolil hevlanda nebo sekvenci, aby mě nepřeřadili do speciálů což prozatím nechci.
zavolám kámošovi a řeknu ti číslo za stavbu synchronní převodovky, nebo mu dám na tebe kontakt, pošli do SZ.
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

zero1724 píše:S panem Jandou (Mr. Cimbu) jezdil kdysi strejda MMČR v rally, prý to nebyl ani dobrý mechanik ani závodník :D
Byl to asi tak dobrý mechanik, že si auto na závody nechal stavět v Motor Excel.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Odpovědět

Zpět na „Zvyšování výkonu VW group (DIESEL)“