pila na palivové drevo?

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

pila na palivové drevo?

Příspěvek od ferdy91 »

Zdravím akú pilu by ste mi odporučili na chystanie palivoveho dreva a občas niečo okolo domu na nejaký bordel mám aj elektricku cinu.V robote máme stihl ms 261 a veľmi sa mi páči neni až nejaka tazka a silu ma tiež akurát.Tu v okoli ma každý 2 stihl aj servis tu máme viacmenej stihl tak preto ta značka.Urcite mi napíšete že dolmar ma za tu cenu lepšie pili nehadam sa ale už len koli servisu a dostupnosti nd zvazujem stihl.Mam možnosť kúpiť aj 251 ale skôr by som chcel nejaku farmu aspoň hobby určite nie už len minimálne životnost a plastove ulozenia lozisk hrôza...
Drevo sa počíta že sa s ňou napili zhruba 10-20 kubikov rocne tj týždeň vkuse a potom takmer rok prestavka
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14270
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Ročně připravuju tak 10 kubíků dřeva, na těžké práce mám veterána Stihl 051AVL, výkonná mašina, pravdaže těžká, zase člověk nemusí nijak tlačit :)
https://www.youtube.com/watch?v=V-DkTvjivbI
Na dořezávky nebo odvětvování mám OleoMac, nějakou hobby řadu, celkem funguje, leč několikrát jsem nechával seřizovat karbec, roní olej na mazání řetězu což jsme se dozvěděl že je bohužel běžné, takže stojí na kartonech, ale na to moje pracování stačí, pak stejně obě pily zbytek roku stojí.

Jenom pro zajímavost na OleoMacu jsem již měnil list protože byl projetý a rozšklebený, na Stihlu mi řekli že má ještě originál Švédský Sandvik který nemohu při svém provozu zničit.
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Mam johnsered presne uz neviem aky typ ma asi 17 rokov a stale funguje dobre
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19322
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Stihl,Husqvarna,Jonsered, ostatní jsou podle mě hračky, nebrat
Prostě běž do prodejny a vyber si,nech si poradit, velikost,váhu
Máme několik pilek Stihl,něco koupená nový,něco starší od "překupníků" ( 441,362,311,310,250,180), na dílně i kluci pak doma vesměs topí dřevem kterýho je v současnosti nadbytek
Řežeme tvrdý,měký,co je zrovna po ruce, nejvíc teď smrk a borovice, ideál váhově a výkonově si myslím že je ta 310/311, není tak těžká, větší strom s tím není trápení a po hodině ti neupdanou záda jak třeba s tou 441 :D
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

ta 261 je super pila klidně bych jí koupil i domů když ti vyhovuje, pravda cena trošku větší ty 3kw je možná zbytečný, já sám mám HQ350 2.3KW a dá se s ní dělat všechno (noteeth)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Viktor.88
Přispěvovatel
Příspěvky: 733
Registrován: 29 dub 2008, 21:28
Bydliště: Jilemnice

Příspěvek od Viktor.88 »

Osobně bych šel do něčeho silnějšího, delší dobu vlastním stihl 311 listu 45 3/8 řetěz a jsem spokojen, prodává se s menšíma upravama už léta. Dle mě na palivo a větší prumery akorát, nemá cenu dusit nějakou malou kubaturu. Pila musí zpívat :D
Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3874
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Příspěvek od váha »

Ja mam doma taky ms261 a spokojenost, predtim jsem mel nejakou homelitku a to se neda srovnavat
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
Uživatelský avatar
syncon
Aktivista
Příspěvky: 1054
Registrován: 30 kvě 2006, 09:20
Bydliště: střední čechy :)

Příspěvek od syncon »

Ja měl leta Dolmara 110 pak se zacal sypat gufera na klice uchycení lišty ...

Koupil sem Husqarnu 135 prece jenom už se káci minimalne je to spis na tekny je o pulku lehci ale kram vsech kramu v zaruce celkem ok , ale tesne po zaruce odešlo zapalovani , potom gufera na klice (po 3 sezone) a cca 60m3 nasledne praskla zespoda nadrž


na letošek se z repasoval Dolmara i karter sel objednat a snad to semnou doklepe do duchodu

ročne delám cca 30-40m3 od stromu po polinka
Mik
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 02 led 2007, 14:03
Bydliště: Pov. Bystrica

Příspěvek od Mik »

Ja mam dolmar ps421 sc uz 5 rokov, rezem cca 10 m do krbu + ololo domu co pride. Trocha tazsia od konkurencie ale paci sa mi prevedenie,hlinikove kartre delene v pol. atd. Ja som spokojny.
Zasa s tou ms 261 nic nepokazis je to profi.
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

no chlapci mal som velky záujem o ms 251 ale ked som sa dozvedel že ma plastove puzdra lozisk tak som ju ani nevyberali či mi sadne do ruky.Tudiz rovno bez váhania prišla na rád 261 síce stala skoro raz toľko ale mám ju v robote poznám ju a viem ze pri mojom užívaní vydrží roky roky roky samozrejme pri udrzbe :)
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Ja nedam na elektrickou dopustit. Mame prehistorickou Narexku a drzi uz desetileti.

S benzinovou Stihlkou jsem se taky neco narezal ale na elektriku to proste nema. Navic, elektrika je ticha, pohotova, nesmrdi a ten kroutici moment proste popirat nelze. Kdykoli mam jakoukoli sanci si natahnout prodluzku (pouzivam i 200m klubo kdyz tezim a zpracovavam stromy v lese), radeji volim elektriku...a to i pres to, ze "snura" muze obcas prekazet ale lepsi, nezli smrdet od benzinu nebo ho cuchat.

Kdybychom nemeli uz tu benzinovou, tak pokud bych potreboval resit v moment, kdy nemohu dotahnout prodluzku, radeji, nez abych premyslel o benzinove tak bych se poohlizel po generatoru. Je univerzalni a clovek nikdy nevi, kdy se bude hodit ... zvlaste pak v kontextu s "elektromobilitou" (noteeth)

... omlouvam se za prispevek s neortodoxnim pristupem
Naposledy upravil(a) Forest dne 01 bře 2019, 13:23, celkem upraveno 1 x.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19322
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Něco na tom je,tátovi jsme koupili s bráchou před pár lety elektrickou makitu a řeže to parádně
Když děláš u baráku tak co no,ten kabel si natahnes
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Ja mam tiez.narex ale.u posla mala 25r asi a uz by sa mi zase nechcelo kabel tahat ale vyhoda je ze je ticha nehuci to .
BMW 330 ix
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Přesně tak, já ji používám už dlouho a začal jsem proto, že řezat ve stodole dřevo motorovkou je na udušení..A mám klid, s.át se s motorovou už mne nebaví, pořád ladit, mixovat benzin mě už zdržuje. Můj kámoš vlastnil přes 100Ha lesa, tak má v zásobě Stihlky , pořád je natáčí , seřizuje apod. , bohužel už jsou to veteráni a vždy mne upozorní..-tahle stará kvalita má zapalování, které má doživotní záruku a nikdy se nepo.ere..A hoši co dělali s těmito stroji v lese, mají můj hluboký obdiv, když mi sdělil, kolik kdysi byla norma za den s těmito přístroji./jsou velmi těžké/ .. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Jen dodam, ze jsem mel moznost pouzivat akumulatorove naradi od Stihl. Byl jsem mile prekvapen jak dlouho to jelo a pod jakou zatezi. System fungoval tak, ze byly dva akumulatory a jedna nabijecka s tim, ze (i kdyz s prestavkama) nezli se vybila jedna, druha se stihla nabit.

Tiche, silne, efektivni a bez kabelu.

... takze, pokud to nebude vylozene na intenzivni dlouhe prace, vubec bych se toho nebal (paklize na to je odpovidajici rozpocet).

PS: chybi jim v tom spektru jeste akukolobezka, ktera by byla dobrym doplkem ;)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“