Hrdlo nádrže

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Jelito
Přispěvovatel
Příspěvky: 149
Registrován: 04 lis 2013, 20:48
Bydliště: Zlín

Hrdlo nádrže

Příspěvek od Jelito »

Zdravím pánové, měl bych na vás odborníky takový opravdu amatérský dotaz. Když odklopím kryt nádrže tak je tam odtokový otvor- ten neřeším, ten je na odtok vody. Pak je zamykatelné šrubovací víčko kde je plechové hrdlo které je trochu utopené v otvoru a mě zajímá právě ten prostor kolem tohohle hrdla který má taky na spodní straně odtokový otvor. Kam tenhle vede? Zda do nádrže a nebo někam ven. Zajímá mě to proto, abych věděl jestli jsem těch 5 roků nevyléval aditiva do haj.lu (rofl)
Auto v popise. Děkuji za případné odpovědi.
Vw caddy 1,9 Tdi 77 kw BLS 06
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

Vede taky do nádrže..neboj :-)
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
Uživatelský avatar
Jelito
Přispěvovatel
Příspěvky: 149
Registrován: 04 lis 2013, 20:48
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Jelito »

Uff díky.
Vw caddy 1,9 Tdi 77 kw BLS 06
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Re: Hrdlo nádrže

Příspěvek od Rayx »

Jelito píše:Pak je zamykatelné šrubovací víčko kde je plechové hrdlo které je trochu utopené v otvoru a mě zajímá právě ten prostor kolem tohohle hrdla který má taky na spodní straně odtokový otvor. Kam tenhle vede?
Jedna fotka je nad tisíc slov, nedovedu si představit, o jakým dalším prostoru kolem hrdla mluvíš ...

Jediný těsnění kolem hrdla co má psaný Caddy je hrnec 2K0201253
Obrázek

a o tom víš, že je na vodu či přeliv při tankování,
nic jiného než hrdlo nádrže tam není a tyhle roky ani nemají psanou nějakou vkládanou plechovou vložku do hrdla pro zamezení natanování benzínu (4H0201112A + 4H0201115A), tak o čem je vlastně řeč?
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Jestli jsi lil něco mimo díru po zamykacím špuntu nádrže tak to teklo mimo nádrž.
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4643
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od martinsidlo »

Tak to je síla. Radit po PC,kam se tankuje,......
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Prostor kolem hrdla je vyplněný gumovou průchodkou a ta má dole odtok a ten vede hadičkou až dolů skoro k nápravě kde je zakončena.
Takže kape na zem.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
Jelito
Přispěvovatel
Příspěvky: 149
Registrován: 04 lis 2013, 20:48
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Jelito »

martinsidlo píše:Tak to je síla. Radit po PC,kam se tankuje,......
Kdyby jsi četl na co jsem se ptal, tak nenapíšeš takovou kravinu. Já moc dobře vím kam se tankuje. Jde o to že to hrdlo do kterého se vkládá pistole je trochu utopené a když člověk leje aditiva z té odměrky co je u vifu, tak mu nějaká část prostě steče na tu gumovou manžetu co je kolem hrdla, ale stále se bavím o prostoru pod šroubovatelným víčkem kde hrdlo je utopené ještě o nějaký kus než je vstup.
Nemám problém s tankováním, řeším jestli nekoupit nějaký trychtýřek kvůli aditivům , které se prostě nedají rozumně nalét do toho hrdla.
Ps: neřeším cenu trychtýře, jen se mi nechce vozit další kravina pokud by nebyla nutná.
Vw caddy 1,9 Tdi 77 kw BLS 06
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Měl jsem Caddy a asi tuším co myslíš, podle mě to bude odvzdušnění tankovacího hrdla díky delšímu chobotu co jde do nádrže, teklo to tím pádem do nádrže.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Fakt nevím, co můžete mít na mysli, prostě hrdlo je tam jen jedno, buď leju do něj, nebo mimo ...

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Uvnitř je ještě takové hrdlové mezikruží.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jelito
Přispěvovatel
Příspěvky: 149
Registrován: 04 lis 2013, 20:48
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Jelito »

To červené kolečko myslím ten přepad o kterém se bavím. Hned na tím kolečkem jde totiž vidět hned ta další jakoby černá obruba do které se zastrkává tankovací pistol,ale už se tam špatně nalévá to aditivum.Prostě mi to teče jakoby pod ní. Asi myslím to samé co Tomáš.cz
Obrázek
Vw caddy 1,9 Tdi 77 kw BLS 06
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Jojo to je ono, minulý týden jsem řešil na naftové Caddy plnou nádrž Verva 100 oktan, tak když jsem lil aditivum do nádrže bral jsem si sosák z trychtýře a vzpoměl jsem si na tohle odvzdušnění když jsem měl svojí Caddy před lety.
Podle mě to povede do té "nádržky" vedle hlavní palivové trubice, z té si myslím že by mělo médium stéct průhlednou trubičkou do nádrže.
Uživatelský avatar
Jelito
Přispěvovatel
Příspěvky: 149
Registrován: 04 lis 2013, 20:48
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Jelito »

Tak sláva , díky. Já jsem si právě myslel že by to do té nadrže mělo stéct, protože kdyby to teklo tama ven, tak by tam nemohlo být takové to podtlakové odfouknutí když se nádrž otevře při opětovném tankování.
Jenže mě znejistěl kámoš co má trochu novější caddynu a ta tam má kolem toho hrdla o dost větší prostor a vypadá že je to tam trochu jinak vymyšlené, ještě se mrknu.
Každopádně když vidím to foto od uživatele Rayx, tak by bylo i tak lepší se trefit do toho hlavního hrdla, já to sice vždy ještě lehce propláchnu naftou do toho přepadu, ale i tak to asi není úplně ideál.
Vw caddy 1,9 Tdi 77 kw BLS 06
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Minimálně se to v hlavním hrdle hned smixuje s naftou, takhle to tam nakape bůhví kdy :)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“