berlingo b9 chyba abs - vyřešeno, chyby P1461 a p1645

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
sharkie5
Přispěvovatel
Příspěvky: 412
Registrován: 21 bře 2010, 23:38
Bydliště: Bohumín

berlingo b9 chyba abs - vyřešeno, chyby P1461 a p1645

Příspěvek od sharkie5 »

ahoj,
na berle 1.6 hdi 55kw 2009 mi občas zablblo abs a zahlásilo chybu, na lexii mi to vyhodilo chybu c1321 - snímač levé přední kolo, ten jsem vyměnil za nový a teď už se to sere každou jízdu :D , nesetkal se s tím někdo ? popřípadě tipy po čem jít? ono to bude asi stejné i na C4 a jiných autech, předem díky za každou radu
Naposledy upravil(a) sharkie5 dne 19 bře 2019, 12:59, celkem upraveno 1 x.
Berloš multispace 2009, 1.6 HDi, 75 poníků
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

ja som niečo podobne riešil ale bol špinavý ABS kružok bol tam nejaký kovový bordel z brzdoveho kotuča stačilo to vyčistiť
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
sharkie5
Přispěvovatel
Příspěvky: 412
Registrován: 21 bře 2010, 23:38
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od sharkie5 »

díky za tip, zkusím to ještě pořádně vypucovat, čím jsi to čistil ? čističem na brzdy nebo něčím spešl ?
Berloš multispace 2009, 1.6 HDi, 75 poníků
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

je to plastová krytka na ložisku ve který jsou zalitý magnety nebo kovový částečky,nevím,mrkni jestli to není rozpadený a nebo fakt nalepenej bordel
vyfoukat by mělo stačit
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Rozklikni si v lexii podmínky k uložený zavadě třeba tě to nasměruje.
sharkie5
Přispěvovatel
Příspěvky: 412
Registrován: 21 bře 2010, 23:38
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od sharkie5 »

ještě než se k tomu znova dostanu, když vezmu, že po výměně se to rapidně zhoršilo - každou jízdu chyba a jsem bez abs, předtím jen občas a trošku se nad tím zamyslím, tak mě napadají 3 možné příčiny
1. nový snímač je vadný
2. možná větší mezera mezi zoubkama a snímačem - to se mi moc nezdá, sedl si pěkně na své místo a řádně utáhnutý, ale pro jistotu můžu změřit, nevíte někdo kolik mm ?
3. špatný kontakt v konektoru v podběhu

jinak snímač stále ukazuje 0 km/h jestli to nečemu pomůže, kdyby to byl bordel na ložisku, tak by to asi ukazovalo nesmysly a ne jen tento údaj nebo se pletu?

nový snímač značka a.b.s., ptal jsem se na to v prodejně, prý reklamace na tu značku nejsou, ale možná jsem měl rovnou koupit origo a třeba bych tu ani nepsal.... :D
Berloš multispace 2009, 1.6 HDi, 75 poníků
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

A jedná se o Berlingo 2008+ tedy novější model, nebo starší řada, byl zde souběh.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

chce to i měřené hodnoty jak to v tom kole chápe řídící jednotka ne jen vyčíst pamět závad to je oničem
Naposledy upravil(a) slovacek.milos dne 17 bře 2019, 09:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Tak vidím typ B9, takže zde je magnetický kroužek, pokud máš možnost tak ho prověřit, možná bude ko - vyhnilý.
Ale jak píše Miloš, chtělo by prověřit měřené hodnoty jestli je rychlost na 0 od daného kola, případně tam skáčnou blbosti apod.
sharkie5
Přispěvovatel
Příspěvky: 412
Registrován: 21 bře 2010, 23:38
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od sharkie5 »

jj však jsem to měřil za jízdy, ostatní snímače ukazovaly aktuální rychlost a na tom levém předním stále 0 km/h
Berloš multispace 2009, 1.6 HDi, 75 poníků
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Prohlédnul bych impulzní kroužek a pokud jsi ho ještě nevyhodil do koše tak zkušebně vrátit starý snímač.
Co se týče kroužku v ložisku, měnil jsem ložisko na P-807 tam je stejný princip a stačilo fouknout a magnetický po kouskách ležel na podlaze.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

já elektrice jak je známo vůbec nerozumím, ale šel bych na to takto:

ze starého snímače bych si vyrobil prodloužení ten nový snímač bych dal do pravého kola připojil a zatočil, pokud bude ukazovat je problém v ložisku, nebo ho napoprve napoj do pravého kola ty snímače jsou vpředu záměnné, jestli něco bude ukazovat,


pokud je problém v ložisku tak stím neuděláš nic, nic nezměříš, múžeš zkusit čistit, vesměs se bude jednat o pokus který se nikdy nepovedl,

když koupíš ložisko vždy si kup v kell tuto kartu SK VKN333 a ložisko si před montáží skontroluj,

příklad: v jedné firmě kontrolorka skontroluje za šichtu 2300 vyrobených součástek, vedle sedí bulhar, ten veme 300 součástek a uloží je do krabičky,

je to pár let co jsem objevil kladku skf a byla KO a taky jsem namontoval náboj který nejde otočit na náboji byla i krytka to se dává když je tam abs a neukazovalo to nic, SKF, :roll:
sharkie5
Přispěvovatel
Příspěvky: 412
Registrován: 21 bře 2010, 23:38
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od sharkie5 »

díky, tak to bylo opravdu bordelem,dneska jsem to pořádně pročistil a je po problému

nicméně za 2 měsíce mě čeká STK a je třeba ještě vyřešit 2 trvalé závady

P1645 informace bodu odporu pedálu akcelerace - tuto chybu nelze smazat, může tu chybu vyhazovat proto, že jsem tam dodatečně namontoval páčku na tempomat?tempomat funguje, ale spíš, jestli to nedělá kvůli omezovače rychlosti, který u mě fungovat nebude
P1461 signál kopírování polohy el. ventilu EGR - to už mi našli posledně na emisích, ale prošlo to i tak - tato chyba jde smazat nicméně se zase objeví

ten egr budu nechávat měnit i se žhavičkama - ty občas vyplivne lexia taky, zajímá mě, jestli mají tyto chyby nějakou souvislost nebo jestli bývá vadný plynový pedál, popř. jestli se dá nějak vyčistit nebo rovnou výměna

auto jinak jezdí normálně
Berloš multispace 2009, 1.6 HDi, 75 poníků
Odpovědět

Zpět na „Citroën“