Poplatek za právní zastoupení - mobilní operátor

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
tempest
Přispěvovatel
Příspěvky: 251
Registrován: 18 říj 2009, 13:27

Poplatek za právní zastoupení - mobilní operátor

Příspěvek od tempest »

Potřebuji prosím radu nějakého kovaného, kdo se vyzná v boji s mobilními operátory.

Někdy v roce 2015 jsem měl pár měsíců u T-mobile telefonní číslo, které jsem zrušil. Bohužel jsem zapomněl za něj uhradit. Měl jsem za to, že platba probíhala současně s mojim druhým telefonním číslem u T-mobile, které tam mám někdy od 2013 doposud. OK, moje chyba. Teď mně přistál dopis od Českého telekomun. úřadu, že mám uhradit dlužnou částku + úroky,tj. nějakých 900 Kč celkem, to beru. Ale nechce se mně rozhodně platit náklady za právní zastoupení T-mobile, což je nějakých 3100Kč. Chci argumentovat, že T-mobile mně ani jednou nevyzval, abych to uhradil a rovnou to předal na právníka. Navíc druhé telefonní číslo platím inkasem, tak si mohl šáhnout do inkasa na druhý telefon a uhradit dlužnou částku.

Jde toto ještě nějak zachránit?
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

podej reklamaci čtú vzhledem k tomu že tě nikdy nekontaktovali, přitom tvou adresu a telefon celou dobu měli a platil jsi jim. Mě to udělala pojišťovna a stáhli to.
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
tempest
Přispěvovatel
Příspěvky: 251
Registrován: 18 říj 2009, 13:27

Příspěvek od tempest »

Něco podobného mně taky udělala pojišťovna, ale z toho jsem nevybruslil. Byla to tehdy Generali a zkoušel jsem jejich ombudsmana. Ale nic. To bylo někdy v 2013. Od té doby se změnil zákon, že musí první kontaktovat. Ale tohle jsou telekomunikace a nevím, jestli tam neplatí jiný zákon. Prase se v tom nevyzná. Každopádně nejsem úplný magor a kdyby mně řekli, že dlužím, tak to uhradím a nenechám to narůst do takové částky.
Kdysi jsem zapomněl zaplatil Kooperativě a došla SMS a dokonce mně i někdo volal. Tady nic...
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2473
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

Co řešíš, napiš jim že je to promlčené... 3 roky promlčecí lhůty proběhly... jejich smůla, můžou zkoušet nějaký kecy na 10 let, ale to je bullshit...
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2473
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

Navíc je to do 5000,- tedy přestupek tzn. promlčení do projednání přestupku je jeden rok!

Ve smyslu ust. §20 zákona o přestupcích zaniká odpovědnost za přestupek v případě, kdy přestupek nebyl za rok projednán. Tím se rozumí, že nenabylo rozhodnutí právní moci. Ani tedy běžící řízení nestaví tu lhůtu a pokud rozhodnutí (lhostejno, kdy je vydáno) nenabyde právní moci do jednoho roku od spáchání přestupku, nelze přestupek projednat. Přestupek je tedy po roce, takříkajíc, promlčen, i když to není promlčení v klasickém slova smyslu.
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
tempest
Přispěvovatel
Příspěvky: 251
Registrován: 18 říj 2009, 13:27

Příspěvek od tempest »

Bohužel nevím, jestli se to neuzavíralo podle Obchodního zákoníku, kde promlčecí doba je 4 roky. Každopádně jsem volal na operátora a zjistil jsem, že upomínku poslali na špatnou adresu. Tato špatná adresa byla sice ve smlouvě, ale nikdy jsem tam nebydlel a když jsem se ptal na smlouvu, tak ji prý v systému už nemají. Nicméně, když to prý hned zaplatím, tak částka bude 1400Kč. Takže jsem to hned zaplatil a podám odvolaní k Telekomunikačnímu úřadu, co tam má operátor za bordel.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Proč myslíte, že mám telefon na kartu? Už mnoho let mi pořád volají, nabízejí slevy a podobné píčoviny, na které každý skočí a já jí /většinou jsou to ženy/vždy říkám, vážená dámo, to, že mám velký tarif je vaše velká ostuda a ne moje chyba. Vaše kecy o mém ušetření znamenají, že mi chcete namluvit, že vy tímto gestem zchudnete? Já prostě nechci ŽÁDNÝ PAUŠÁL, ani kdybych měl volat po celém světě za 15 halířů. Nesnáším paušály a podobné triky. Lidé skočí na jakékoliv kraviny a sliby, zavážou se smlouvami, které ani moc nečtou, takže mají schránku plnou dopisů, varování atd. a vloudí se chybička a oni ani neví, za co to je, popřípadě přijdou o práci a jsou v pasti..Každé pohodlí a každá sleva má i odvrácenou stranu..Mám T -mobile a mohou mi vykouřit, max. mi mohou vypnout číslo, když si nekoupím včas kartu...Ale přeji ti Tempeste úspěch, boj s kancelářskými krysami je vždy velmi zákeřný... :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“