Rozmery amatérskej dielne (garaze)

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ty opravdu děláš ještě na kanálu? To jsi ale rarita, pro nás to byla kdysi běžná věc, ale na určité práce to chce opravdu "silnou osobnost"... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5464
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

jericho-3 píše:Ty opravdu děláš ještě na kanálu? To jsi ale rarita, pro nás to byla kdysi běžná věc, ale na určité práce to chce opravdu "silnou osobnost"... :)
Jaku má kanál nevýhodu? alebo co na nem nejde spravit? zatím sem na to nedošel :) dílnu staval otec a má nízky strop 2,5m tak musí byt kanál
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
optimista
Přispěvovatel
Příspěvky: 527
Registrován: 25 lis 2012, 21:16
Bydliště: michalovce

Příspěvek od optimista »

No neviem či je to nevýhoda lebo keď sa živis prácou z kanála musíš mat obdivuhodnú kondičku alebo bárs veľa premýšľať čo všetko zobrať so sebou dolu aby si nemusel furt skákať hore dole a jasne urobíš z kanála všetko len to trvá oveľa dlhšie a je to nepomerne špinavšie ako na zdviháku
s 120gls T603 favorit opel astra g
octavia 1 tdi 81kw AHF rv 2000 470 xxx tis predana MB B trieda 180D automat ma moja lepsia polovicka
golf 4 1.6 benzin mercedes w 211 220 cdi 2008 origo diag mercedes bmw univerzalna diag launch x 431
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5464
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Kedysi mi chodil pomáhat kámoš a ked sa robila treba prevodofka kamoš byl v kanali rozebiral spodek a ja zvrchu bylo to rychle ;) Ale uznávam že práca na zdviháku mi prijde jednoduchšia treba ked sa dáva dole nápravnica. Ja bych ale pod tie laciné zdviháky ohnute z plechu nevlézel.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Něco o podobném způsobu práce vím, nějakou dobu jsem dělal jen na betoně s heverem..Ale měl jsem mladé klouby, vazy a svaly a hlavně nadšení pro práci. Ale postupně práce začíná bolet a třeba dělat brzdy nebo karosařinu -bouračku na kanálu není zrovna práce pro radost..Ale mladý člověk to zvládne, protože mecháni s takovým vybavením nejsou žádné sračky.... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5464
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Bavil sem sa z jedným starším mechanikem preduchodkový vek. že má basu náradí v kanáli aby nemusel furt behat hore dole.

Já už nejsu mladý tahne pomaly na 40cet mládí v prdeli a do dúchodku daleko (rofl)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

ROMEK píše:Bavil sem sa z jedným starším mechanikem preduchodkový vek. že má basu náradí v kanáli aby nemusel furt behat hore dole.

Já už nejsu mladý tahne pomaly na 40cet mládí v prdeli a do dúchodku daleko (rofl)
Taky tě obdivuji, kanál je záser, není nad dvousloupáček :)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

ROMEK píše:Bavil sem sa z jedným starším mechanikem preduchodkový vek. že má basu náradí v kanáli aby nemusel furt behat hore dole.

Já už nejsu mladý tahne pomaly na 40cet mládí v prdeli a do dúchodku daleko (rofl)
Je to vždycky sranda, když ti je 40 let, povídá padesátník, jo ve 40 letech to jsem byl jura, neznal jsem ůnavu a každé ráno mi stál, že jsem ani nemohl pořádně dělat ..A šedesátník povídá, jo, když mi bylo 50, tak jsem lámal skály , večer si dal 15 piv a ráno jsem byl v kondici a mohl makat.. A sedmdesátník povídá, jo hochu, šedesátka, to ještě cítíš sílu, chlast už moc nesmíš, je dobré přestat kouřit, ale jinak klidně ráno vstávám ve dvou...S 80-sátníkem jsem se už bavil, ale nebyl to mechán a kancelářskou krysu nemá cenu poslouchat..Jinak můj 93 tchán, který dělal v prognostickém ústavu jako Zeman a Klaus , byl celý život v teple, a hlavní náplní byla péče o sebe sama, tak má můj obdiv, ale má výhodu, že je rachitický, žádný špek a tělocvik byl jeho další obor, /dokonce trenoval/, ale ani tomu nemohu věřit, jak je proti mě zachovalý..Má dobré klouby a běhá jako čamrda..Ale hlavně záleží na genetice, a na tom, jak se mechán šetří a využívá utahováků a jiných pomůcek..Za nás tohle byl jen sen, a vše jsme rvali jen rukama a nohama a je to ve stáří znát....Práce prostě šlechtí člověka.... (LOL)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
optimista
Přispěvovatel
Příspěvky: 527
Registrován: 25 lis 2012, 21:16
Bydliště: michalovce

Příspěvek od optimista »

Jericho presne čo bolo niekedy robiť aj dva dni nonstop hore dole ešte toto skontrolovať ale ako píšeš dnes napr kľaknúť k brzdám už nie je čo bolo a radšej školím synátora zvrchu :D
s 120gls T603 favorit opel astra g
octavia 1 tdi 81kw AHF rv 2000 470 xxx tis predana MB B trieda 180D automat ma moja lepsia polovicka
golf 4 1.6 benzin mercedes w 211 220 cdi 2008 origo diag mercedes bmw univerzalna diag launch x 431
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ano, zrovna dnes..Ráno vyskočím, plný síly a optimismu, slunce svítí, JARO přišlo, auto zdvihlé na zdviži, tak se vrhnu ke svářečce a dovařuji nosník pod autem, běhám vedle upravovat plech apod. a okolo 12 hodiny už přešlapuji, pak se bouchnu do hlavy o nohu zdviže, začnou mě pálit oči, protože jsem se párkrát kouknul bez kukly , začnou mne bolet záda, vadnout ruce a najednou vím, že to chce dát si kafe a sednout si..A tak tady sedím a nabírám síly, pro 2. díl akce...Tělo prostě odmítá pokračovat v nabídnutém programu..Bohužel syna k této práci nemám... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5464
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Jo to manželkin deda ten napláka že už po tej 80ke nemože tak pevne držat rýľ a motyku v rukách. Ráno volá že sa nemože postavit a mele z posledneho a než tam nekdo rychlo dojde tak má porýlovaných 10m zahrady (rofl)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
Rolan
Přispěvovatel
Příspěvky: 508
Registrován: 29 zář 2010, 23:18
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvek od Rolan »

Používáš na tom kanálu kanálový zvedák?
Přijde mi to jako dobrej pomocník, když potřebuješ zvednou celou jednu stranu auta a vyvěsit kola.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14265
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

ROMEK píše:Jo to manželkin deda ten napláka že už po tej 80ke nemože tak pevne držat rýľ a motyku v rukách. Ráno volá že sa nemože postavit a mele z posledneho a než tam nekdo rychlo dojde tak má porýlovaných 10m zahrady (rofl)
To mi připomíná mojí babičku... :D
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Mám 7,5x15m.Jeden dvousloupovej hever, 1x jáma d5 x š0,9 x v1,75m.Sloupová vrtačka, soustruh....a spousta dalších nepostradatelných zbytečností k výkonu meho koníčka.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

To nemá chybu, tohle mít v mládí, tak jsem se zbláznil... :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“