Rozmery amatérskej dielne (garaze)

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

No já servisuju hlavně svoje auta se kterejma jezdim a momentálně dělám na dvou veteránech, takže dílna skoro furt plná rozebranejch verglů :roll:
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Můj otec 55 let, asi tak 30 let práce mechanika. V dílně jenom montážní jáma, žádnej zvedák. Strašnej bordel, co mu kde upadne, to tam je. Většinu času tráví hledáním toho kde co odložil. Přesto pořád dělá samý kraviny jenom na tý jámě, nebo spíš někde venku, protože si tam zrovna něco rozebral a nedaří se mu to dokončit. Přesvědčit ho k něčemu, že v čistý dílně, s utahovákama, přípravkama atd. si dokáže práci dost ulehčit a líp se to dělá, je zbytečný. A tak do toho nekecám a snažim si to udělat po svým naučenej z čistýho a speciálního prostředí motorsportu, kde to funguje na jiný úrovni a dobře. Rozdílný pohledy generací na stejnou práci..

Děda 80+ pořád v monterkách, montuje, už si teda pod nic nelehá, nic netahá ale když u toho může stát tak jede..

Jinak ja bych taky něco chtěl jen pro sebe a opravdu v nouzi a pro osobaky si myslim že 6x6m je total minimum hranice. Pod to bych asi nešel. Ve finale jde stejně o to aby na tebe nechcalo/nesněžilo a měl si tam světlo s teplem..
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ono jde o to, z jakého důvodu ten dotyčný tuhle práci dělá..Pokud to má jako obživu, tak práce jako u Motorsportu je odlišná a podle toho to vypadá..pokud nemůžeš mít učedníka, musíš vše dělat a dodělávat sám. Ale čistota a pečlivost je alfou a omegou oprav všech druhů..Hlavně u motorů..Ale pokud někdo to dělá jako koníčka, tak je to fuk..Následky si nese sám a prachy na obživu má ze zaměstnání....A je dobré pokud člověk chce opravit dnešní složitou techniku se podívat na ponky dotyčného mechána, který to má dělat..Někdy si říkám, že dotyčný je kouzelník, když na ponk, kde rozebíral např. staré turbo, přinese sundanou hlavu a počne ji rozebírat kousek od bordelu z předešlé práce...A ono to jezdí... :)
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

A do takej dielne pride zakaznik prvy a posledny krat .
BMW 330 ix
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Do dílny se zákoši nepouštěj.Jen dobrý známí a to jen občas (rofl)
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ano, já to také nemám rád, ale když někdy navštívím jiné mechány, tak mne často jímá hrůza. Na druhou stranu, tam kde se pořád dělá, tam je pořád mnoho věcí, které jsou v akci, ale pokud člověk dělá sám, nebo má kolegu, který má svůj ponk a jinam neleze, jde to..Mechán něco rozebere, nemá díl nebo prostě už končí, tak to nechá tak, jak to je..Ale já často dělal v dílnách, které byly "průchozí", buď ostatní zaměstnanci, nebo kamarádi kamarádů a to je problém..Něco rozebereš na ponku a jdeš se vyčůrat a přicházíš zpět a vidíš borce, jak rukou smete drobné součástky rukou na stranu, některé popadaly na zem a hodí na ponk kus nápravy s poloosou a jde na to... :(
nepropadat panice...
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Ono co si budem namlouvat, někdy se na dílně dějou věci, řekněme trochu nestandartní postupy při opravách co nikdo nemusí vidět krom samotného mechanika :)

Naštěstí já dělám sám takže ikdyž mám momentálně rozebranej Chevrolet a čtyřku Renaulta tak se mi díly nepomíchaj (rofl)
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Grunt
Přispěvovatel
Příspěvky: 218
Registrován: 21 říj 2013, 16:01

Příspěvek od Grunt »

rudy5 píše:A do takej dielne pride zakaznik prvy a posledny krat .
Ono to není jen o čistotě... mám známého autoelektrikáře má zlatý ruce kolikrátz opraví co odjede z několika servisů jako neopravitelné... Moc pořádek na ponkách nemívá ale i když zákazníci vědí jak to tam vypadá vracejí se k němu pořád dokola (musim dodat že pokaždé s jinou závadou) a to tak že má minimálně na měsíc dopředu plno
Ford Galaxy 1.9TDi 85kw AUY 2002
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ale ano, ale jsou operace, které prostě nejdou dělat v bordelu a člověk jako je Pepíček nebo já moc dobře ví, jaké to je "úžasné" dělat a kurvit si vše sám..Protože i obsazení dílny, které do sebe zapadá je vlastně zázrak.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

(offtopic)
Kdyz uz tu Jericho rozjel takovy offtopic, tak si dovolim navazat.

Deda vzdy rikal, ze je smutne, kdyz jedna profese (napr. na stavbe) kurvi praci druhe profesi.

Otec si pri stavbe naseho domu povzdychl, ze si kolegove vzajemne kurvi praci (pokladac dlazdic si tahl spinavou hadici pres rohovou listu obkladu a tim poskrabal a znehodnotil praci kolegy).

... no a doba postoupila: dnes si jedinec "dokaze" kurvit praci sam sobe :roll:
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Asi to moc nechápeš, protože jsi sám na sebe nikdy nedělal, měl si vždy peřinu, pod kterou jsi se schoval..Ale pokud jsi odkázán sám na sebe, složenky nájmy a rodinné požadavky tě pořád tlačí, musíš obsáhnout více problémů , než by ti bylo milé..Nemáš žádnou výmluvu, nemůžeš jít domů a kňučet,. mami chybí mi 30 litrů tenhle měsíc a moje konto je vyčerpáno, popřípadě se vymluvít na šéfa a schovat se za zákoník práce...Musíš se pustit do věcí, které ti nejsou vlastní a moc je neovládáš. Musíš se učit za pochodu a není to ani tak dávno, kdy ti nikdo neporadil , protože to prostě nevěděl.Takže děláš chyby , ale má to výhodu, že se tím učíš..Ten, kdo tvrdí, že chyby nedělá nebo nedělal, tak buď lže, nebo je to pitomec , který nikdy nic nedělal.. Foreste, tebe vystrčit na déšť kde to příšerně fouká, tak se rozbrečíš a budeš volat SOS-spaste moji duši.... :(
nepropadat panice...
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Noty kravo ty tu delas jak bys mohl jit na harvard (LOL)
(Prednaset.. vis.. :roll: ) Ne studovat . To bys jen prolil ..
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

jericho-3 píše:Asi to moc nechápeš, protože jsi sám na sebe nikdy nedělal, měl si vždy peřinu, pod kterou jsi se schoval..Ale pokud jsi odkázán sám na sebe, složenky nájmy a rodinné požadavky tě pořád tlačí, musíš obsáhnout více problémů , než by ti bylo milé..Nemáš žádnou výmluvu, nemůžeš jít domů a kňučet,. mami chybí mi 30 litrů tenhle měsíc a moje konto je vyčerpáno, popřípadě se vymluvít na šéfa a schovat se za zákoník práce...Musíš se pustit do věcí, které ti nejsou vlastní a moc je neovládáš. Musíš se učit za pochodu a není to ani tak dávno, kdy ti nikdo neporadil , protože to prostě nevěděl.Takže děláš chyby , ale má to výhodu, že se tím učíš..Ten, kdo tvrdí, že chyby nedělá nebo nedělal, tak buď lže, nebo je to pitomec , který nikdy nic nedělal.. Foreste, tebe vystrčit na déšť kde to příšerně fouká, tak se rozbrečíš a budeš volat SOS-spaste moji duši.... :(
Nepochopil jsi to a ver nebo ne, vubec se tomu nedivim, protoze jsi omezeny jedinec zijici ve svem vlastnim svete.

Jsi dusevni chudak, mohu opakovat neustale ale ty to cist nebudes. Jen budes vrstvit jednu vrstvu sracek na druhou a prubezne hrde spocivat na vrcholu tohoto tveho vytvoru. Musim se s tim smirit.

Myslis si, ze ti bude stacit, kdyz ti reknu, ze mas pravdu? ;)

(...prosim vas, nerikejte mu, ze ta pravda je jenom jeho, nekorespondujici s obecnou pravdou jdouci ruku v ruce s realitou, dost mozna by se mu zboril ten jeho svet)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Pravda je relativní, po celou dobu mého mládí se lež vydávala za pravdu a komunisté toto slovo rádi používali, když lhali..Proto také noviny Pravda v zemi na východě, kterou čehůni tak milovali byly zosobněním zla.. Každý má svou "pravdu", já mám svoji a prověřil ji můj život a dokázal, že jsem se nespletl v definici tohoto slova a jeho významu..
nepropadat panice...
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

(LOL) (rofl)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“