"Leštění" a oživení laku

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

"Leštění" a oživení laku

Příspěvek od Woko_O »

Vlastním Golf 6, černá barva - je na tom hned všechno vidět. Spíš si zakládám na tom aby auto bylo po mechanické stránce v pořádku, než po vzhledové (i to občas pokulhává - kovářova kobyla..). Je to daily auto, takže lak moc neřešim. Jezdim na bezkontaktní myčku, opláchnu a hotovo. Lak už samozřejmě má nějaké poškozeni v podobě škrabanců, hologramů atd.. Nicméně: Jelikož mě to i celkem baví tak bych si chtěl udělat jen takový údržbový mytí a leštění s konzervací laku. Žádny detailing. To nemá moc cenu. Chtěl bych to udělat tak, že bych auto jen omyl ValetPro šamponem, usušil sušícím ručníkem, nanes leštěnku a vosk ze sady AutoFinesse - Tripple a Glisten a hotovo. Nic víc bych s tim moc dělat nechtěl..Prostě jen "obyčejná" údržba.

Otazkou je: postačí tohle na to udělat to jednou za čas, potom vždycky jen opláchnout demineralizovanou vodou a případně znovu nanést Glisten? Nemám prostor, čas ani chuť dělat celou proceduru každý týden.. Nechci ani dělat žádné dekontaminace laku, claye a já nevim co ještě.

Vyplatí se to i tak a trochu to lak oživí a ochrání?

Případně mi může podobnou záležitost zprostředkovat detailer za cenu kolem 3tis (na můj požadavek).. Komplet detailing je někde kolem 20+ a několik dní bez auta, což si dovolit nemůžu a ani za to ty prachy nedám, protože je to daily kára..)
Naposledy upravil(a) Woko_O dne 04 dub 2019, 09:56, celkem upraveno 1 x.
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2473
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

2x za rok jsem auto přejel 3m technologií (zelená, žlutá, modrá) lak jak zrcadlo po celej rok ;)
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Nejhroší je, že to většinou chceš dělat když je hezky.. Ale zase dělat lak na sluníčku je na prd. A když není prostor tak je to pak taková loterie, aby ti nezačalo během leštění pršet.. (noteeth)
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2473
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

teď máš na to ideální počas, garáž nemáš? jinak je to s tim pěkná prcárna... Fábii jsem dělal celej víkend...
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Bohužel nemám.. respektive ne na to abych v ní mohl mýt a leštit auto.. A samozřejmě se s tim moc prcat nebudu. Dám tomu max den
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4625
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od martinsidlo »

Klasiku TEMPO na staré laky,půldne práce a je to na rok. Mýt poté jen vodou každý týden.
Cena 78,- a lidské sádlo.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

To už jsem jednou dělal u Tipa, který 8 let stáo v kopřívách.. málem sem na tom nechal ruce
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jo, to bylo auto, po 8 letech v kopřivách stačilo naleštit a mohlo se jezdit..To ještě byla kvalita, nechat dneska nový ojetý model 8 let v kopřivách, tak rovnou zavolat odtah na ND, elektronika se ze spánku už neprobudí... :D
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Tipo som mal 1.9TD dobre auticko
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Mi sme mali tipo 1.7d a fotr nadaval ze uz nikdy nechce v baraku nic talianskeho stale sa tam srala elektrika (rofl)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

i když člověk nechce řešit nějakej extra detailing, před naleštěním doporučuju lak vzít clayem, udělá to půl práce před naleštěním, sundá to spoustu nečistot, který jsou na laku nalepený a mytím se rozhodně nesundají a jen leštění ty nečistoty bez odstranění clayem rozšudlá po autě
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Tohe bylo Tipo 1.7D, komurkovy vstřikovaní, všechno tam bylo v hajzlu, něco tam smrdělo, nešlo to zamykat, v zimě se člověk modlil za start.. Ale bylo to první auto a jenom za práci s Tempem, takže pohoda..

Huml: a vystačí ta kostička na auto? K tomu se ještě musí dát nějakej lubrikant tuším.. To už to celý nakoupit vyjde tak na 2k a s nejasným výsledkem.. Ale aspoň bude zábava.. (noteeth)

Edit: na ebay nebo amazonu se clay prodava. Nebude to top ale na tohle to staci.. koupim tam pro tu prdel..
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

kostička se dá použít opakovaně, navíc si z toho uloupneš kolik chceš, je to taková jakoby plastelína a i to lze pak použít opakovaně, lubrikant není tak úplně potřeba, stačí třeba koncentrovanější směs vody a šamponu, výsledek není nejasnej, rozdíl rozhodně poznáš, taky jsem nevěřil, ale i po mytí byl lak po přejetí rukou hrubej, i když není nic vidět, hlavně třeba spodky nárazníku u zadních kol, myslel jsem, že je to omlácený od kamenů, ale kdepak, je na tom laku nalepenej bordel, clay to všechno krásně sundá, ostatně to je na něm pak pěkně vidět co všechno to z toho laku sebere a cena taky není nic extra, já ho bral na aliexpresu
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

3M a el lesticka ...
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Ja keď treba dávam autá preleštiť známemu čo robil kedysi v áčkach a tam sa to naučil, robí to pokiaľ viem 3M pastami a elektrickou leštičkou, výsledok je vždy perfektný. Ale robí na tom tak 3-4 hodiny minimálne a najviac frfle keď je čierne auto, ževraj to sa robí najhoršie.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“