Zelená převozka

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
alik.195
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 27 zář 2008, 08:37
Bydliště: jesenicko

Zelená převozka

Příspěvek od alik.195 »

Je možný převoz auta po ose když má německý TP a papírovou zelenou značku. Já už to kupuju v ČR.
Nebude problém při kontrole?
Děkuji za odpověď.
AGR+s764+soft FUN
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Povinné ručení bude sjednané?
Uživatelský avatar
alik.195
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 27 zář 2008, 08:37
Bydliště: jesenicko

Příspěvek od alik.195 »

Jj bude asi na vin.
AGR+s764+soft FUN
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Na zelenou musí být hotová dovozová tk a pojistka.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Pojistka určitě, ale s stk si nejsem zcela jistý, protože zelená převozka slouží mimojiné za účelem předvedení na stk...
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Nevím to jistě je to pár let tak jsme právě pro učely diagnostiky dovezených aut a přesunů chtěli žádat o ty cedule ale rychle nás z toho vyvedly.Ty cedule jso pro vozidla schválené pro provoz na silnicích čr a podmínkou byla platná tk.
Uživatelský avatar
alik.195
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 27 zář 2008, 08:37
Bydliště: jesenicko

Příspěvek od alik.195 »

Takže nelze? Právě ta technická mi v tom taky moc nesedí.
AGR+s764+soft FUN
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

No, značka se správně nejmenuje převozní, ale trochu jinak viz.:

https://autotrip.cz/prevozni-znacka-co- ... ni-jezdit/
Uživatelský avatar
alik.195
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 27 zář 2008, 08:37
Bydliště: jesenicko

Příspěvek od alik.195 »

A když to má německou TK?
AGR+s764+soft FUN
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Normálně tam nalep zelenou značku, která platí 10 dní, vem si smlouvu, udělej pojistku a jeď..

Uděláš si STK, přihlasíš to a seš v klidu..
TANN3R
Přispěvovatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06 úno 2016, 21:45

Příspěvek od TANN3R »

Řeším teď to stejné. Papíry mám německé s TUV. V podstatě nikdo neví, jestli se s převozkou v tomhle případě může nebo nemůže jezdit, resp. já potřebuju dojet na STK. Ono je totiž v tom předpisu napsáno, že auto musí být technicky způsobilé, což si s cestou na STK trochu odporuje..
Mustang GT 4.6
E63 645Ci
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Je to tak jak jsem napsal musí být hotová dovozová tk tu máš mít u sebe v případě kontroly pak smlouva o prodeji.Převozka zapsaná v deníku na osobu která ji i podepíše.Sankce za jízdu bez spz neberou body pokuta ve správním řízení od 5tis zákaz řízení 1 rok.Tohle mě řekl dnes známej v bazaru.Takže je mě divný kdo ti tu značku vystaví protože bude mít co vysvětlovat.
TANN3R
Přispěvovatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06 úno 2016, 21:45

Příspěvek od TANN3R »

Jenže je v tom právě bordel. Nemůžeš dostat flastr za jízdu bez SPZ, když máš platnou zelenou převozku. Jediné co nemáš je česká STK.
Značky prodávají různí šmelináři. Stačí jim poslat údaje z velkého TP a ze zelené karty (pojistku uděláš na VIN). Počítám že člověk, co ti prodá značku, vystupuje jako prodejce auta (bazarnik).
Mustang GT 4.6
E63 645Ci
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Není platná platná je pokud je vozidlo schválené pro provoz na čr silnici a to je tk.Chtěli jsme to aby jsme byli krytý ale bohužel pro naše učely nic takového není podmímkou všech cedulí je tk.
TANN3R
Přispěvovatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06 úno 2016, 21:45

Příspěvek od TANN3R »

Hele, jak jsem psal, ve skutečnosti nikdo neví kde je pravda. Logicky, je to na průser, ale dokud nemáš nehodu, problém s tím není. Máš značku, tu ti dle něčeho někdo pověřený vydal, pojištění máš, při kontrole PČR problém nebývá. Jak budeš mít nehodu, je téměř jisté, že s pojišťovnou bude problém. Podobně jako u auta s propadlou STK.

Btw. Mě přímo na dopravním úřadě bylo nejdřív řečeno, že nelze bez STK. Když jsem řekl, že auto má německou STK (TUV), tak že potom ano. Jde o tu formulaci - technická způsobilost. Logicky, auto s platnou německou STK je přeci technicky způsobilé, jinak by k nám nikdo nemohl přes hranice, třeba zrovna z D.
Mustang GT 4.6
E63 645Ci
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“