Zelená převozka

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Můj prastrýc ve Znojmě provozuje autoškolu, když se někdy na přelomu tisíciletí začalo hovořit o tom, jestli lze řídit traktor na řidičák skupiny B neměl zcela jasno a volal na ministerstvo dopravy, volal tam celkem 3x třem různým úředníkům a odpovědi byly následující:
- ANO
- NE
- ANO, ale nesmí táhnout vlek.

A pak si vyberte... :)
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

To je snad sk. T . NE ?
Naposledy upravil(a) A6TDI dne 06 dub 2019, 19:07, celkem upraveno 1 x.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ono je to pofiderní, já mám papíry na všechno, mimo autobusu..Ale když chci jet náklaďákem, tak mohu pouze soukromně , jinak musí být profesák..A nevím, jak je to s praxí s vlekem, kdysi na to musela být, ale dnes nevím, vlek jsem tahal kdysi dávno, ale to v řidičáku policajt nepozná...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Vlek nad 750kg nebo celkovou nad 3500kg u osobaku při navýšení celkovou nad 4250kg musí být E
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
TANN3R
Přispěvovatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06 úno 2016, 21:45

Příspěvek od TANN3R »

Mám čerstvé info od dopraváků - prý v tom problém není, stačí technická i z ostatních zemí EU.
Mustang GT 4.6
E63 645Ci
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

hansdob píše:Vlek nad 750kg nebo celkovou nad 3500kg u osobaku při navýšení celkovou nad 4250kg musí být E
E samozřejmě mám už od vojny, kdy jsem s ním jezdil, a vleky se od té doby nezměnily..Ale samozřejmě dnes je to asi fuk, dnes posadí za volant každého, kdo má díru do prdele , hlavně ža má nohy a ruce..Řidiči nejsou a je to i vidět, vidím dnes a denně kaskadéry, kteří často ani nejsou vidět za volantem a do čeho se pouští , když jedou okolo baráku...do zatáčky, kam není vidět, svědčí o tom, co "mají natočeno kolečkem" a co mají v hlavě...Kam se pustí pilot- borec s trailerem , to opravdu zůstává rozum stát... :( (wallbash)
nepropadat panice...
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

TANN3R píše:Mám čerstvé info od dopraváků - prý v tom problém není, stačí technická i z ostatních zemí EU.
Já když sem kupoval auto, tak jsem dostal něměcký papíry, zelenou značku a hotovo. Domu sem teda jel ještě opatrně bez pojištění, ale to je detail.. (noteeth). Potom jsem s tim normálně po ose dojel na STK, udělal dovozovou technickou, na uřad to přihlásit na česky, dostat protekční čísla a hotovo dvacet..

Člověk se s tim nesmí srát..
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

jericho-3 píše:
hansdob píše:Vlek nad 750kg nebo celkovou nad 3500kg u osobaku při navýšení celkovou nad 4250kg musí být E
E samozřejmě mám už od vojny, kdy jsem s ním jezdil, a vleky se od té doby nezměnily..Ale samozřejmě dnes je to asi fuk, dnes posadí za volant každého, kdo má díru do prdele , hlavně ža má nohy a ruce..Řidiči nejsou a je to i vidět, vidím dnes a denně kaskadéry, kteří často ani nejsou vidět za volantem a do čeho se pouští , když jedou okolo baráku...do zatáčky, kam není vidět, svědčí o tom, co "mají natočeno kolečkem" a co mají v hlavě...Kam se pustí pilot- borec s trailerem , to opravdu zůstává rozum stát... :( (wallbash)
U vas ked robis profi sofera nemusis mat psychotesty?u nas hej ja mam vodicak na C a ked som rozsiroval na skupinu BE tak mi C pozastavili kym nedonesiem papier z psychotestov .a kazdy profi sofer ich musi abslovovat po nejakom case ,ale tym.nechcem povedat ze aj potom je na cestach pokoj to len tak ci to aj u vas tak je.
BMW 330 ix
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Asi ano, ale ty všechno neodhalí..Už v roce 1976 jsem dělal psychotesty při vojenském výcviku a dodnes si pamatuji, jak jeden "maďar" dostal T 813 s podvalníkem a měl vozit tanky..Ale už při výcviku jsme věděli, že k tomu není, nebyl schopen pořádně řídit ani V3S..Ale jelikož byl on předem naplánován na vozidla s největší nosností a psychotesty prošel, tak jej posadili do té soupravy..Nejdřív málem přejel přes refíš, až lidé utíkali, tak byl poučen, ale když vykolejil tramvaj, tak ho konečně vykopli...z Tatry.. :D
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
alik.195
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 27 zář 2008, 08:37
Bydliště: jesenicko

Příspěvek od alik.195 »

Takže nelze? Právě ta technická mi v tom taky moc nesedí.
AGR+s764+soft FUN
TANN3R
Přispěvovatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06 úno 2016, 21:45

Příspěvek od TANN3R »

Těžko říct. Já to nakonec sjel na tu zelenou, ale už bych se na to příště mohl vysrat. Nestojí to za ty starosti.
Mustang GT 4.6
E63 645Ci
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7509
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

No vozidlo musí být způsobilé pro provoz, aby vůbec mohlo na cestu, bych řek = STK musí být. Otázka zda uznají, pokud je platná z jiné země EU, ale myslím by měli.
On je v tom asi dost hokej, ale pokud s takovým autem dáš ránu, bude asi hodně zle.. pak už všichni najednou zjistí jak to je správně a myslím tě nechají i všecko zaplatit, když tu STK mít nebudeš, a možná i tak.. :roll:
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Cizí tk neplatí to by jsi mohl hned na ůřad pro české značky.Ptal jsem se znovu maníka v bazaru a dokud nemáš tk a pojistku tak on ji nevystaví protože by sám mohl mít problémy.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Asi to je takhle, známý přivezl moto z Polska s polskými papíry, těsně po STK, číslo ještě nevyndané z igelitu, že to jen převede, protože Polsko je v EU že, a ono prdlajz, musel projít přes STK a až poté to převedli..Asi když my" máme zdravé maso " a Poláci ne, tak je to i s STk.. :)
nepropadat panice...
Pejcha
Přispěvovatel
Příspěvky: 216
Registrován: 11 říj 2010, 14:00
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Pejcha »

Moje zkusenost je takova:
Auto z Nemecka, platna STK, dostal jsem od prodejce auta papirovou zelenou za okno, pojistku jsem si musel sjednat. Nikdy to nikdo neresil, ale take jsem slysel, ze by se s tim jezdit nemelo.
Jinak v CZ jsem udelal dovozovou evidencku, pak prihlasit. Bohuzel, nekde chteji uredni preklad nemecke stk, jinak to neprihlasi, nekde v pohode. Prijde mi, ze co urad, to vlastni pravidla...
VW Tiguan CityScape, 2.0TDI 130kw 4motion
VW Touran Cross (1T3), 2.0TDI 103kw
ExVW Polo Cross, 1.9tdi, 74kw a zatim serie
ExO1 COMBI ASV 81kw -> 105kw - Trysky PP502, EGR OFF, CHIP by DIESELPOWER, Brzdy ORS
ExVW Lupo 1.4TDI a uvidí se co s tím...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“