Co je menší zlo Audi nebo BMW

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Foreste, vůbec ne, ale pečlivost se mnohdy nevyplatí..Byla to pro mne záhada, nejdřív jsem myslel, že se zasekl setrvák, ale pak jsem zasvítil baterií a viděl tam nějaké nitě a chuchvalce. A ono to z něho poté vylezlo, prostě to zatajil a trvalo celé dopoledne, než jsem to dostal ven, zablokované to bylo na tvrdo..Já koncern pořád jen nepomlouvám, jak se možná zdá, ale jsou věci, které mu nikdy nezapomenu..A je to technického rázu..
nepropadat panice...
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

No bratr má BMW 640i GT,ročník 2019 a když jej kupoval,tak chtěl původně naftu..Nicméně prodejce mu diesl nedoporučoval,že jsou teď prý problémové.Tak si vzal benzín a je spokojený,je to nějaký 3.0 V6 Bi-turbo.
Před tím měl přesně toto https://www.autokora.cz/Vozy/Sklad/1067 ... 0-tdci-awd

No mě by stacilo asi i to Mondeo :-)
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Až Audi udělá sporťáka jako je BMW Z1-Z8 , tak potom se dá mluvit o konkurenci..A jak je známo, BMW má rychlejší podvozek než motor , což je velká pochvala i když to zní jako podhodnocení motoru. Dle mého omezeného názoru bude mít BMW vždy náskok , už jen z toho důvodu své tradice ,/ i když koncern pohltil hodně firem minulosti/která pochází z vývoje leteckých motorů , zatímco KDF-VW vyráběla brouka /KDF 82,166/..Zkušenosti neojebeš.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

O kvalitním podvozku u BMW už se hodně dlouho mluvit nedá a to od chvíle kdy sveřepě začali všude cpát runflaty.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
TANN3R
Přispěvovatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06 úno 2016, 21:45

Příspěvek od TANN3R »

Spíš od chvíle, kdy začali používat gumové audi-podvozky a zavěšení. Stačí se podívat na nápravu u F10, i se s tím jede skoro jak s Audi. Tragédie, všechno je dneska stejny a je jedno, jestli koupím BMW, Audi nebo Mercedes. Všechno jak od jednoho konstruktéra..

Bezkonkurenční podvozek má od BMW naposledy E63, E60 nebo E65 s Dynamikem. To byly auta podvozkově o parník před konkurencí ve stejné třídě.
Mustang GT 4.6
E63 645Ci
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Já do toho až tak nevidím, ale šéf jezdí jen BMW a občas se o autech bavíme a poslední dobou si na svoje BMW jen stěžuje a vzpomíná na svoje předešlý stroje. Nadával i na fungl nový BMW který si zkoušel s tím že by do toho šel.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Jericho, BMW mozna melo lepsi podvozky nezli AUDI ale pravdou je, ze Audi dokazalo napriklad zmenit rallye. A kdyz uz jsme u toho porovnavani, tak BMW nikdy nemelo plnohodnotny pohon vsech kol - vzdy to bylo a je jen aby si mohlo odskrtnout (v ramci marketingu), ze ma pohon vsech kol a je zdrojem posmechu a ostudy v ruznych porovnavacich testech ktereho je Youtube plne.

Abych byl uprimny, priznam svoji chybu: drive jsem jistou dobu litoval, ze jsem otce nedotlacil do pohonu vsech kol ale je tomu naopak, "ten nahore" nas miloval, ze ma pouze zadokolku protoze vsechny ctyrkolky me zname jsou problematicke.

Dokonce je tomu tak, ze jsou s tim na novejsich modelech (chapejme jiz delsi dobu) takove problemy, ze BMW, vedomo si tohoto problemu zlevnilo dily, ktere jsou poruchove o desitky tisic (nicmene ke svolavacce a reseni problemu ve smyslu lepsiho reseni se nema). Dieselpower by o techto problemech mohl psat sahodlouhe eseje.
Slavkov píše:Jasně, Fehler In Allen Teilen (FIAT) s tím počítá již z výroby... (noteeth)
P.S. Možná jsem tu němčinu nezvládl... a znamená to: "Für Italiener Ausreichende Technik" (LOL)
Ale neboj, mas to spravne ... a kdyz uz jsi to zminil, pridam pro pobaveni dalsi ;)

Ferrari In Ausergewoehnlicher Tarnung
Feuer In Allen Toepfen
Fehler-Import aus Turin
Für Italiener ausreichende Technik
Feuer in allen Töpfen

Fix It Again Tony!
Failed Italian Automotive Technology
Feeble Italian Attempt (at) Transportation
Tak tohle je teda skvost, u tebe bych si nechal nekdy neco opravit. Zrejme ti nedochazi, ze pokud by byl opravdu peclivy, nedoslo by k tomu.

Jinak zde je evidentni, jak se snazis manipulovat. Zminis neco, co nesouvisi se znackou a stalo by se mu to na kazdem aute (s timto pristupem) ale nevahas to pouzit takto ucelove. Ty musis mi opravdu ukrutny problem.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Foreste, pečlivost toho typu, že budu hadříkem čistit převodovku a každý záhyb a pak tam ten hadřík nechám,je k ničemu. Místo aby si ten blbec vzal benzin nebo něco jiného a na soukromé rampě si vše umyl, tak v oblečení na kolo dělá tyhle kraviny..Ale chápu, že kancelářská krysa má jiný náhled na mnoho věcí..A moje zkušenost je taková, že ti hrozní pečlivkové, kteří bazírují na hovadinách dělají často fatální chyby a zbytečné akce, a jejich agregáty pláčou, protože přece nepřidají plyn, aby se autu něco nestalo..Už od učení vím, že v nejlepší kondici mají auta mlaďoši, kteří mají auta rádi a dovedou mu také dát zabrat. Po pečlivkovi když sedneš do jeho auta, a dáš mu čočku, tak se z šoku toho, že mu dáš pořádně nažrat vyklube fatální závada a často je to na odtah...
Ale čtyřkolka Quattro je samozřejmě bomba, hlavně ta první, mechanická..Moje Audi čtyřkolka ještě při 400000km funguje...Jen kdyby bývala měla také tak vychytaný -chytrý motor.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Strávili jsme v dubnu tři týdny v Itálii. A opět jsem si na silnici podle značek automobilů připadal jinde než v Itálii. Ford, Renault, Opel a BMW a Audi v takovým množství jako u Mnichova příp. Ingolstadtu. I dodávek je tam víc od Fordu a Renaultu než od Fiatu. Dokonce jeho brácha Jumper je tam vidět víc. Z tohoto pocitu mě ale rychle vyvedla jejich celorepubliková Strada deformata. Šílený a rok od roku snad horší. Jediný co je tam vidět víc je nový Tipo a na jeho vzestup reagoval úbytek Vw golf. Jinak jakoby Ital fiata nechtěl.
Co se týče výběru mezi BMW a Audi,tak stejný problém řeší tchán. Jestli je lepší volba nová X5 nebo q5 příp. Q7. A jelikož to řeší už dva roky a stále nic, vypadá to že dřív bude jezdit na elektřinu.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

To my jsme pořád věrní a já i když tohle nikdy moc neřešil ,také. Když čtu různé recenze, vlastní zkušenosti majitelů i odborníků, 80% popisu spočívá v hodnocení komfortu, infotaimentu, zda je PVC lepší nebo horší, množství různých modů, připojení, nabíjení apod. V čemž je Fiat špatný, přitom Ferrari a podobné firmy byly vždy vpředu vývoje, např. převodovek v řazení tlačítky za milisekundu apod..V této blahobytné době otylých a líných občanů, kteří používají nohy jen při přechodu z garáže do vozu a zpět je tento trend nezbytný, nejde jen o bezpečnost, ale vše je podřízeno minimu pohybu, vše je jen na pokyn, stačí aplikace, popřípadě vhodné tlačítko a úspěch je na stole. Dnes má otevřené pole každý idiot, který nic neumí a ani nemusí, ..chceš zacouvat s vlekem? Zmáčkni požadavek a auto ti to splní, chceš zacouvat do díry mezi auty? Žádný problém, vše ti splníme. Chceš jet tam a tam?Sranda, takže mozek dnešní občan nepotřebuje a je to vídět všude okolo..A Itálie na tom není hospodářsky moc dobře, což nás také čeká, až dojdou dotace.. Ale co my, kteří tyhle hovadiny nechceme, co nám zbývá? Děti už nevozíme, jsme z jiné, normální doby, kdy chlap nesl odpovědnost, neschovával se za ženské, různé pracovní peřiny, babičky, maminky a tatínky a funkce..My chceme vše ruční, jednoduché, a rádi se hýbeme i při řízení..A hlavně nechceme jezdit v chrochtácích na naftu, chceme motory vytáčet a užívat si svobody jízdy, ať to stojí, co to stojí... A když např. pojedu v nějakém bucharu z kterého je vidět stovky koní, nikdo se se mnou honit nebude, protože každý ví, že si s každou krasnou vytřu zadek..Ale když jedu v prehistorickém Fiatu, který vyvolává pohrdavý smích na rtech, čehůni obživnou,..co si to ten ču.ák dovoluje s tou Italskou kraksnou..?Já ještě nejsem mrtev na rozdíl od mnohých rádoby mladých pochrochtákovaných pilotů se spotřebou 3,5879 /100km..Dnes už mizí emoce, mladí málo šukají,ten blahobyt je neskutečně otravný..Už aby konečne nastala bída, to se čehůni zase rozběhnou a bude jim to jen k prospěchu... :D (LOL)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

jericho-3 píše:Už aby konečne nastala bída, to se čehůni zase rozběhnou a bude jim to jen k prospěchu... :D (LOL)
Jericho, nemel zase tim svym kafemlejnkem. Jsi presne ten cehun, kterymi opovrhujes - kdyz tobe zdechla koza, chces, aby ostatnim zdechla. Aneb, kdyz ty trpis bidou (a nez abys pohnul prdeli, tak se uskromnis) tak radeji budes prat ostatnim bidu, aby na tom byli vsichni stejne, co ty packale?!

Je mi z tebe spatne!
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

jericho-3 píše:To my jsme pořád věrní a já i když tohle nikdy moc neřešil ,také. Když čtu různé recenze, vlastní zkušenosti majitelů i odborníků, 80% popisu spočívá v hodnocení komfortu, infotaimentu, zda je PVC lepší nebo horší, množství různých modů, připojení, nabíjení apod. V čemž je Fiat špatný, přitom Ferrari a podobné firmy byly vždy vpředu vývoje, např. převodovek v řazení tlačítky za milisekundu apod..V této blahobytné době otylých a líných občanů, kteří používají nohy jen při přechodu z garáže do vozu a zpět je tento trend nezbytný, nejde jen o bezpečnost, ale vše je podřízeno minimu pohybu, vše je jen na pokyn, stačí aplikace, popřípadě vhodné tlačítko a úspěch je na stole. Dnes má otevřené pole každý idiot, který nic neumí a ani nemusí, ..chceš zacouvat s vlekem? Zmáčkni požadavek a auto ti to splní, chceš zacouvat do díry mezi auty? Žádný problém, vše ti splníme. Chceš jet tam a tam?Sranda, takže mozek dnešní občan nepotřebuje a je to vídět všude okolo..A Itálie na tom není hospodářsky moc dobře, což nás také čeká, až dojdou dotace.. Ale co my, kteří tyhle hovadiny nechceme, co nám zbývá? Děti už nevozíme, jsme z jiné, normální doby, kdy chlap nesl odpovědnost, neschovával se za ženské, různé pracovní peřiny, babičky, maminky a tatínky a funkce..My chceme vše ruční, jednoduché, a rádi se hýbeme i při řízení..A hlavně nechceme jezdit v chrochtácích na naftu, chceme motory vytáčet a užívat si svobody jízdy, ať to stojí, co to stojí... A když např. pojedu v nějakém bucharu z kterého je vidět stovky koní, nikdo se se mnou honit nebude, protože každý ví, že si s každou krasnou vytřu zadek..Ale když jedu v prehistorickém Fiatu, který vyvolává pohrdavý smích na rtech, čehůni obživnou,..co si to ten ču.ák dovoluje s tou Italskou kraksnou..?Já ještě nejsem mrtev na rozdíl od mnohých rádoby mladých pochrochtákovaných pilotů se spotřebou 3,5879 /100km..Dnes už mizí emoce, mladí málo šukají,ten blahobyt je neskutečně otravný..Už aby konečne nastala bída, to se čehůni zase rozběhnou a bude jim to jen k prospěchu... :D (LOL)

Krásně ti to forest napsal, sám žiješ v bídě ty stará struktůro
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Copak copak, zlatý chlapče, šlápl jsem ti na kuří oko? Já se mám krásně, bohužel si nejsem jist, zda si to zasloužím..Právě týpci jako ty si myslí, že jejich rodinná peněženka je základem štěstí, přitom je to naopak.Pro mne představa, že bych někde brouzdal po silnicích v nějakém bucharu, který mi koupil tatínek, nebo jej koupil za prachy z korupce, nebo někoho podrazil, mne naplńuje děsem o prázdnotě, kterou bych měl v palici..Moje touha je samozřejmě i předmětem větší ceny, na kterou nemám, ale jsem vychován v tom, že nemůžu mít vše, po čem toužím .A není to žádné auto s milionem kw, ale motorka z WW2..Ale vidím okolo sebe právě ty ubohé pitomce, kteří vše poměřují jen penězi..A od těch radši dál, protože jen proto aby nakrmili své touhy jsou schopni jakéhokoliv svinstva...Můj kamarád je právě siiiilně za vodou a tak mám přímo na talíři "šťastný život v milionech", který ani tak neničí dotyčného, ale lidi okolo něho..Protože ví, že ať proserou cokoli, mají za sebou, tátovi-dědovi prachy... :(

Ale vraťme se k autům, zítra jedu na setkání veteránů, kde opět uvidím skvosty minulosti -např. BMW 328 a Š 1000MB , obě auta poměřovaných firem..Co mě asi víc potěší? :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Jasně že škodovka.
Jenže ta nemá s Audi ani VW nic společného. ;)
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

(rofl)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“