Fabia ventil odvětrání nádrže

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14265
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Fabia ventil odvětrání nádrže

Příspěvek od Tomas.cz »

Řeším u jedné Fabie 1 neustále ko ventil odvětrání nádrže co je vedle expanzní nádobky. Nejméně vydržel zcela nový díl, cca 14dní a ko, zatím nejdéle použitý originál ještě Bosch Germany ten dal několik měsíců.
Ventil zůstane otevřený a jednotká hlásí chybu průtoku systému odvětrání palivové nádrže.
Tak jsem poslední ventil podrobil zkoumání a zjistil jsem že jsou v něm drobné částečky patrně aktivního uhlí z nádobky odvětrání nádrže, nedalo mi to a zkušebně jsem před něj vřadil malý palivový filtr a ejhle...

Napadá mě výměna nádrže, pokud se nepletu nádobka s uhlím je její součástí.

Obrázek
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Jo, benzín nádobce s uhlím ho zničil, a to pak popravilo i nové ventily.

Nádobka 6Q0201801B, 6Q0201797B, a aktuálně 6R0201797 ;)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Tento problem byl u fabii ked sa tankovalo až po hrdlo nadrže tak to natahlo benzín do nadobky s aktivnym uhlim
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Mě zmizel celý obsah nádobky s aktivním uhlím v sání, motor živočišné uhlí postupně sežral..Když jsem to poprvé zjistil,tak jsem udělal přesně to, co popisuje Tomas cz.. .Postupně přes filtr nebylo vidět..motoru to evidentně nevadilo a jelikož je živočišné uhlí dobré pro trávení a absorbování nežádoucích prvků včetně problémů při přežrání, vyšel z toho omlazen..Ty ventily budou spíš požíráním obsahu katu, popřípadě jinou konstrukční chybou... :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“