Ponorny vibrační čerpadlo ve vrtu společně se sousedem

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Vibracne cerpadlo sa pouziva iba na zaciatku aby sa tam vytvorila hruska.zasobnik maly vody a vyplavenie bordelu na.zaciatku ,potom sa pouziva kvakitne normalne cerpadlo nie.vibracne . Druha vec ci sa bude pouzivat ako uzitkova voda na zahradu alebo do domacnosti to je podstatny rozdiel ak do domacnosti tak ako uz bolo spomenute musi byt nejaky konstantny tlak bud za pomoci tlakovej nadoby alebo za.pomoci frekvencneho menica co au zase dve rozdielne veci .

Nejlespie je ak je moznost ak ma.kazdy sam.svoju studnu . Predsa tam.nejde len o elektriku ale potom o.opravy atd
BMW 330 ix
maka123
Přispěvovatel
Příspěvky: 401
Registrován: 20 zář 2014, 07:27
Bydliště: okolí litomeric

Příspěvek od maka123 »

Přesně, časy kdy Rondelo vydrželo 10 let jsou pryč.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Děkuji za konstruktivní rady. Je to zalivka na zahradu. Letos pojedu na souseda a příští rok bo napodzim si udělám vrt u sebe.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

WOB píše:3F malyš jsem ještě neviděl :)
Kluk ušatá ani nenapsal jakej tlak budou chtít, takže podle mých zkušeností budou mít stejně dvě čerpadla. Jedno ve vrtu a druhý na opravě, protože podle mě vibrační čerpadla jsou nejporuchovější čerpadla co znám.
Ty jsi toho ještě neviděl, ale jestli chceš vidět pořádnej nulák tak mrkni do zrcadla ;)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

WOB píše:3F malyš jsem ještě neviděl :)
Kluk ušatá ani nenapsal jakej tlak budou chtít, takže podle mých zkušeností budou mít stejně dvě čerpadla. Jedno ve vrtu a druhý na opravě, protože podle mě vibrační čerpadla jsou nejporuchovější čerpadla co znám.
Skoro 20 let máme malyše ve vrtu,když se něco stalo, bylo to buď ve šnůře, popřípadě časem se do něho dostala voda..Takže tam máme asi čtvrtý..Ale je třeba mít na paměti, že samozřejmě nesmí dojít voda a může být používán tak max. 10minut a on si i sám ztěžuje hlukem, když klesne hladina, nesmí přimrznout apod. Z toho vyplývá, že jej lze použít pouze na omezené čerpání a ne na trvalý přísun vody.. A také je velký výběr typů..Takže načerpat na zahradě několik kýblů , třeba pro zvířata nebo malou zahrádku je přímo ideální..A samozřejmě lze jej opět opravit -navinout..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

:D :D :D :D :D :D :D
(LOL) (LOL) (LOL) (LOL) (LOL) (LOL) (LOL)
(rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Hoši vy mě bavíte... podívám se do zrcadla a vidím workoholika... njn pracovní vodič je pracovní vodič.

Máme vibrátora 20 let, ale vlastně nám vydržel jen 5 let, protože jsme ho používali pod 10minut, takže vlastně jsme ho vůbec nepoužívali.

Kup si do vrtu co chceš, moje rada je drahá, hodnotím si ji za 1000Kč...a je to čerpadlo které mám už víc jak deset let bez servisního zásahu v 30m vrtu v permaneci každý den minimálně 2 sepnutí a tlačí 4,5baru...(podle tabulky je schopný dodat až 10 barů ze 100m) 8) snad si nemyslíš že ti tady zadarmo řeknu značku... (rofl)
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

:D Tohle píše výrobce v návodu/10 min/, kdykoliv odešel, tak jsem ho zahodil a koupil nový.Taky se stalo, že zůstal zapnutý a vyssál co tam bylo a bylo po něm.Také se stalo, že se zespoda přissál slimák-plž a malyš vysadil..A jelikož vrt nemá moc vody, tak po 5-10 kýblech je na suchu.Ale to bývávalo, dnes když voda není a různí geniové s rudými prapory a podobní v kancelářích dnes dělali a dělají vše proto, aby nebyla vůbec, tak těch kýblů je méně..2 koně vypijí tak 2 3 kýble dvakrát denně, něco psi a kozy, takže to pořád stačí..Ale musí být mezi napájením nějaký čas. Ale jinak, že jsi geniální je všeobecně známo... (LOL) (rofl)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3872
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Příspěvek od váha »

WOB píše::D :D :D :D :D :D :D
(LOL) (LOL) (LOL) (LOL) (LOL) (LOL) (LOL)
(rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Hoši vy mě bavíte... podívám se do zrcadla a vidím workoholika... njn pracovní vodič je pracovní vodič.

Máme vibrátora 20 let, ale vlastně nám vydržel jen 5 let, protože jsme ho používali pod 10minut, takže vlastně jsme ho vůbec nepoužívali.

Kup si do vrtu co chceš, moje rada je drahá, hodnotím si ji za 1000Kč...a je to čerpadlo které mám už víc jak deset let bez servisního zásahu v 30m vrtu v permaneci každý den minimálně 2 sepnutí a tlačí 4,5baru...(podle tabulky je schopný dodat až 10 barů ze 100m) 8) snad si nemyslíš že ti tady zadarmo řeknu značku... (rofl)
Ze by olomouc (noteeth)
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

(LOL) seš sakra blízko (LOL)
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
Uživatelský avatar
Fantik
Aktivista
Příspěvky: 5947
Registrován: 23 led 2006, 12:03
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Fantik »

S.... ...U :D celkem spolehlivý čerpadlo do vrtu.

Co se týče Malyše tak něco vydržely ty původní co se vyrábělo potom tak bylo na chvilku ale zase dobrý na pročištění novýho vrtu :D
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Máme 20let Sigma Nautila EVGU, když ještě nebylo hlídání vodní hladiny tak bohužel při budování fasády zedníkům došla voda a vřeteno vydřelo gumovou vložku čerpadla, ta se koupila a čerpadlo jede dál, pravda je trochu těžší na manipulaci s výstrojí do vrtu :)
Uživatelský avatar
Fantik
Aktivista
Příspěvky: 5947
Registrován: 23 led 2006, 12:03
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Fantik »

Jj o tom jsem psal :D

Jednoduchý spolehlivý a funkční čerpadlo ;)
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

nautilu máme taky už asi 15 let ve studni a jede bez chyby je teda spojená s darlingem takže nejede nikdy moc dlouho (noteeth) ale už jsem s ní studnu vysál do sucha a pořád čerpá (noteeth)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Fantik píše:S.... ...U :D celkem spolehlivý čerpadlo do vrtu.

Co se týče Malyše tak něco vydržely ty původní co se vyrábělo potom tak bylo na chvilku ale zase dobrý na pročištění novýho vrtu :D
To je fakt, já si objednal malyše u seriozní firmy, namontoval, tlak to mělo vyšší než kdy předtím a pak koukám v Tesku , malyš za 60% mé ceny, ale kámoš, který navíjí motory povídá, na tuhle nekoukej, to je čínská sračka..A je to jak píšeš....na pročištění vrtu... :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“