Fiat uno nestartuje

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Driver_1.9D
Přispěvovatel
Příspěvky: 233
Registrován: 02 led 2012, 22:36

Fiat uno nestartuje

Příspěvek od Driver_1.9D »

Zdravim vospolok Mam fiat uno logo 1.1. 37 kw fire jednobodove elektronické vstrekovanie. Nejde vobec nastartovat. Isiel som z roboty auto najprv pekne jazdilo zrazu z nicoho nic zdochlo potom islo este tri krat nastartovat a odvtedy uz ani raz nenastartuje. Iba stater toci motorom a nic ani naznak nastartovania. S kolegom sme premerali kable prud do cievky ide aj z cievky. Takze cievka je dobra. Ked sme odpojili kabel ktory ide od rozdelovaca na sviecku a dali don dobru sviecku tak sviecka nedavala iskru vobec. Vymenil sa za novy aj ten vrubkovany zapalovaci modul co je na rozdelovaci a ani to nepomohlo stale nedava iskru. Nevie niekto kde by mohol byt este problem? Ďakujem
Naposledy upravil(a) Driver_1.9D dne 16 čer 2019, 11:10, celkem upraveno 1 x.
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 556
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od RAPIDmen »

snimač polohy kluky ?
Karel65
Přispěvovatel
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009, 14:55

Příspěvek od Karel65 »

Snímač uvnitř rozdělovače!!!
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Řešil jsem obdobu a patrně kamenem se zvýšila vzdálenost u snímače Hů , tak jsem to přihnul a už to jelo..
nepropadat panice...
Driver_1.9D
Přispěvovatel
Příspěvky: 233
Registrován: 02 led 2012, 22:36

Příspěvek od Driver_1.9D »

Tak nakoniec bola zla cievka auto potom nastatovalo. Ale mechanik este vyberal baterku a ked ju tam znova daval tak ju dal naopak (+na- , -na +)a auto zase nestartuje. Poistky su dobre iskra ide aj z rozdelovaca, benzinove cerpadlo pocut ze ide ale nestartuje to . Ked sa do sania strekne startovaci sprej tak na chvilu chyti ale potom to zdochne a nie a nie nastartovat. v com to este moze byt problem uz som s toho na prasky dakujem :?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

no tak pokud to přepóloval tak nejspíš počítač KO
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Odskoušej si, zda jdou pulsy k vstřikovači..Pokud ano, seká se vstřikovač/což se stávalo/, pokud ne, je patrně ŘJ K.O -ty 2 pojistky nad motorem jsou v pořádku?/. Odpojil bych baterku do rána a pak to pomalu zkusil znova, baterku zapojit, pak po chvilce zapnout klíček a nechat tak 5 minut a pak zkusit nastartovat..Jinak ŘJ seženeš na vraku, já jich ale moc špatných neviděl, a je mi to divné, dělal jsem čtyřkolku Honda, že blbě chytá a pak nechytá a pak jsem zjistil, že někdo laboroval a přendal mezi sebou dráty na cívce, tak jsem to dal správně a bylo po problému....Ale je to patrně jiná písnička.. :)
nepropadat panice...
Driver_1.9D
Přispěvovatel
Příspěvky: 233
Registrován: 02 led 2012, 22:36

Příspěvek od Driver_1.9D »

ano tie poistky su ok a aj som aj zohnal druhu RJ a prehodil ale aj tak to nenastartovalo ale cital som ze ked sa dava druha RJ tal treba je nejako sparovat alebo co (LOL) (LOL) (LOL)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Tvl jak je to stary-to už má immo??
Driver_1.9D
Přispěvovatel
Příspěvky: 233
Registrován: 02 led 2012, 22:36

Příspěvek od Driver_1.9D »

immo to zrejme nema ked som daval robit druhe kluce tak sustriznik iba okopiroval podla stareho kluca a auto startovalo aj s novým klucom. A je to cca 28 rokov stare auto a je to jednobodove vstrekovanie mono-jetronic
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No, potěš
každopádně tím přepólováním něco odešlo, teď otázka co, v tomto se už nikdo dneska nevyzná... (crazy)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

A co tomu vlastně chybí? Jiskra nebo benzin? Vstřikuje ventil viditelně? Je to benzin co je v nádrži? Není spadlý nebo skočený řemen?/ten motor se nepotká/. Ověř to zpětně ať je to jasné...Není ucpaný kat, tlačí čerpadlo v nádrži, popřípadě komprese tam nějaká je? Trochu jsem se v tom ztratil.Jsou tam 2 důležitá relátka, jedno pro čerpadlo, druhé pro vstřik..Kabely a svíčky jsou o.k?
nepropadat panice...
Driver_1.9D
Přispěvovatel
Příspěvky: 233
Registrován: 02 led 2012, 22:36

Příspěvek od Driver_1.9D »

Benzin tomu chyba. iskru to dava poistky su ok len benzin nevstrekuje do motora. cerpadlo z nadrze pocut ze taha benzin tak tam problém nebude. len nevstrekuje benzin
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Sundej krytku -zásuvku ze vstřikovače a změř pulsy,zda řídící jednotka ventil vůbec ovládá, ať máš jistotu..Stříkačka jako taková pracuje s tlakem okolo 1,5 Atm, takže pokud tam pulsy nepůjdou , tlak v soustavě bude a ŘJ je ůdajně v pořádku, budeš muset jít po drátech až do ŘJ, ověřit kostry,a zda spínací skřínka vůbec převádí proud do ŘJ.. :)
nepropadat panice...
Driver_1.9D
Přispěvovatel
Příspěvky: 233
Registrován: 02 led 2012, 22:36

Příspěvek od Driver_1.9D »

zrejme si s tym tunajsi mechanici nevedia dat rady a tak som sa chcel spytat ze keby sa tam dal karburatorovy motor po tom to auto by to uz bolo pojazdne ? lebo pokial viem karburatorove motory nepotrebuju RJ zapalovania ani nicoho ineho
Odpovědět

Zpět na „Fiat“