Golf 5, TDI, BKC při teplém startu kopne.... ?

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1938
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jirka. »

Dělá to starter, nejhorší je že jsem tam měl už dva originály, z toho jeden najeto asi 40tis a byla to hrůza. Ted jsem někde vyškrábnul druhošku bosch, koukal jsem že má 11 zubů místo 10 a jiný náběh na zubech, když jsem to tam dal tak jsem to nepochopil, to auto takhle dobře nestartovalo ani když bylo nový.
Dzenik76
Přispěvovatel
Příspěvky: 179
Registrován: 22 čer 2014, 22:10

Příspěvek od Dzenik76 »

Znam to dobre z passata 1.9 bxe... Za tepla kopanec, mel jsem u nej novej setrvak spojku, rozvody.... Jediny co jsem nedelal byl starter.... Na synhronizaci vacka klika zapomen...
godeejay
Sběrač informací
Příspěvky: 47
Registrován: 28 črc 2017, 18:54

Příspěvek od godeejay »

riesim to takisto... u mna to bol akumulator... sice 5 ročný ale už mal slabý štartovací prúd, po výmene za mladší ročný z druhého auta kopance prestali... ale nevylucujem aj horší stav štartéra...rozvody+zotrvačník so spojkou mám nové, po výmene...
Fabia III 1.2TSI 66kw
Touran Highline 77kw BKC, 6q GQN
JOJOBA
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 13 zář 2012, 20:51
Bydliště: Eichwald

BKC teplé starty

Příspěvek od JOJOBA »

JOJOBA píše:Tom +Rudis - Děkuji za rady. Začnu tou vačkou a uvidím. Možná. (crazy)
Tak po vícero konzultacích jsem skončil u maníka přes SW..... vyčetl-upravil vstřikovací mapu- nahrál zpět...... a frčí to ! Takže nikoliv mechanika, ale SW údajně nějakým "samoposunem" hodnot HW zřejmě na základě opotřebení/proběhu km.....
Dále tedy neřeším, za mě vyřešeno.
Díky všem za rady. 8)
myjagisan
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 21 zář 2016, 12:16
Bydliště: Topoľčany

Příspěvek od myjagisan »

Zdravim
tiež bojujem s týmto problemom. Vymenil som baterku a nezlepšilo sa to...potom repas štarteru...trochu to pomohlo tá rana je slabšia...možno tiež potrebujem štarter s 11 zubmi ale ešte zháňam človeka čo sa mi pozrie na software...
JOJOBA
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 13 zář 2012, 20:51
Bydliště: Eichwald

Příspěvek od JOJOBA »

Tak baterka byla téměř nová ( 80 Ah ? ) a startér po repasi "jako nový" - a furt to kopalo, jak jsem psal výše/dříve. Nechtěl jsem tomu věřit, že se to "samo" posune/změní nájezdem, ale objektivně se to vyřešilo. Díky za dřívější dobré rady - asi pomohou v jiných podobných případech.
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Několikrát jsem řešil kopanec za tepla že málem vypadl motor z auta na 1.9 bxe a vždy to vyřešil starší 11z statér valeo.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1938
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jirka. »

Biimbo píše:Několikrát jsem řešil kopanec za tepla že málem vypadl motor z auta na 1.9 bxe a vždy to vyřešil starší 11z statér valeo.
Mám tu samou zkušenost.
JOJOBA
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 13 zář 2012, 20:51
Bydliště: Eichwald

Příspěvek od JOJOBA »

JOJOBA píše:Tak baterka byla téměř nová ( 80 Ah ? ) a startér po repasi "jako nový" - a furt to kopalo, jak jsem psal výše/dříve. Nechtěl jsem tomu věřit, že se to "samo" posune/změní nájezdem, ale objektivně se to vyřešilo. Díky za dřívější dobré rady - asi pomohou v jiných podobných případech.
U mě .....G5 BKC a vyřešeno.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“