Mercedes c200cdi w203 strata výkonu

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Frederik68
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 16 kvě 2019, 21:55
Bydliště: Slovakia

Mercedes c200cdi w203 strata výkonu

Příspěvek od Frederik68 »

Zdravim všetkých užívateľov, ..
V nasledujúcich riadkoch by som Vám chcel popísať a požiadať vás o rady k môjmu mercedesu c200 cdi (2148cm3 85kW, diesel).
Jedného dňa, pri normálnej jazde na ceste domov sa mi stala nepríjemnosť pri brzdení a schádzaní z hlavnej na vedľajšu cestu, keď som chcel zrýchliť po odbočení zistil som, že moje auto stratilo ťah. Ťahalo v celku normálne do nejakých 2000 otáčok, od 2000 do 3000 to išlo ako na slimákovi a na 3000 akoby bol nejaký blok a naďalej nechcelo pustiť, nech som podrazil aj do jednotky. V šoku som zašiel domov a situáciu som začal riešiť. Auto malo nový olej (menený mesiac pred incidentom) + všetky filtre (olejový, palivový, vzduchový, dokonca aj kabínový), všetko bolo vykonané v servise, takže pri menený by sa chyba stať nemala. Problém som pripisoval k váhe vzduchu, ktorú som vymenil za novú a problém neustúpil. Nasledovala cesta do servisu na diagnostiku, diagnostika ukázala zlé žhaviče ktoré sa vymenili, iné nič nepísalo. Vyčistené boli hadice (od carbonu), skontrolované turbo, všetko vyzerá byť v najlepšom poriadku. (Auto pri prvom dennom štarte ťahá normálne, cítiť ako turbo ťahá, po nejakých 5-10km akoby nejaký blok a zas robí to čo vždy). Odporúčili mi skontrolovať EGR ventil. Pustil som sa do toho, všetko som vybral, vyčistil od usadenín a poskladal naspäť, no žiaľ, problém stále pretrváva. Neviem čím by to mohlo byť spôsobené, ak by som mohol poprosiť nejakých ľudí ktorí sa s niečim podobným stretli, alebo vedeli by pomôcť, som zúfalý. Ešte som premýšľal nad vstrekmi, pretože auto začalo aj dymiť (predtým to nebolo tak výrazne) a teraz keď idem nejakých väčším kopcom a idem ledva ledva na 2000-2200 otáčkach tak vidím v spätnom zrkladle čierny dym. Nájazd kilometrov na aute je 370 000 auto vlastním niečo cez rok a doposiaľ neboli žiadne problémy.
Mnohokrát ďakujem ak sa nájde niekto kto ma nejaký nápad,
S pozdravom
Mercedes c200 cdi w203
Uživatelský avatar
optimista
Přispěvovatel
Příspěvky: 527
Registrován: 25 lis 2012, 21:16
Bydliště: michalovce

Příspěvek od optimista »

pozri klapky na sacom potrubi a urob poriadnu diagnostiku bez diag je to vestenie
s 120gls T603 favorit opel astra g
octavia 1 tdi 81kw AHF rv 2000 470 xxx tis predana MB B trieda 180D automat ma moja lepsia polovicka
golf 4 1.6 benzin mercedes w 211 220 cdi 2008 origo diag mercedes bmw univerzalna diag launch x 431
Odpovědět

Zpět na „Mercedes-Benz“