Mizí voda, vaří, netopí

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Roy Jones jr.
Přispěvovatel
Příspěvky: 307
Registrován: 28 říj 2010, 07:52

Příspěvek od Roy Jones jr. »

V servise natlakováno..únik vody nikde viditelný..doporučeno vyměnit víčko expanzky. Víčko od expanzky nové,voda mizí stále,takže tam jedu znovu. Po vypnutí motoru a otevření víčka expanzky si docela dost odfoukne
Octavia combi 1.9tdi, 81kw, 2003
Kia Ceed combi, 1.4, 80kW, 2009
VW Passat B6 1.9tdi, 77kW, 2007
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jde o to, zda tlakovali zatepla..Pokud ne, nic se nemusí zjistit.
nepropadat panice...
Roy Jones jr.
Přispěvovatel
Příspěvky: 307
Registrován: 28 říj 2010, 07:52

Příspěvek od Roy Jones jr. »

Tlakovali za tepla,ale koukal jen ze shora..neměl to na zvedáku. Objednal jsem se do jiného servisu..tam řekli,že to může být na chladiči a hned se to odpařuje. V tomhle mi řekli,ať to prodám,že výměna těsnění pod hlavou,tlaková zkouška atd. 20tisíc, a že prý bude i prasklá hlava motoru.
Mizí docela dost..na 100km čtvrt litru možná i víc
Octavia combi 1.9tdi, 81kw, 2003
Kia Ceed combi, 1.4, 80kW, 2009
VW Passat B6 1.9tdi, 77kW, 2007
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Roy Jones jr. píše:Tlakovali za tepla,ale koukal jen ze shora..neměl to na zvedáku. Objednal jsem se do jiného servisu..tam řekli,že to může být na chladiči a hned se to odpařuje. V tomhle mi řekli,ať to prodám,že výměna těsnění pod hlavou,tlaková zkouška atd. 20tisíc, a že prý bude i prasklá hlava motoru.
Mizí docela dost..na 100km čtvrt litru možná i víc

pokud nastartuješ studený motor za tři minuty vypneš, hadice tvrdé a odfoukne jak píšeš tak těsnění pod hlavou, pokud nedfoukne tak ucpaná hadička do bandy nebo hadička z hlavy
Roy Jones jr.
Přispěvovatel
Příspěvky: 307
Registrován: 28 říj 2010, 07:52

Příspěvek od Roy Jones jr. »

Hadičku do expanzky jsem zkoušel..plive
Octavia combi 1.9tdi, 81kw, 2003
Kia Ceed combi, 1.4, 80kW, 2009
VW Passat B6 1.9tdi, 77kW, 2007
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Roy Jones jr. píše:Hadičku do expanzky jsem zkoušel..ta je průchodná. Hadička z hlavy kam? Kde ji najdu? Děkuji
mezi motrem a převodovkou na hlavě je hadička, dou zní bublinky co se vytvoří v hlavě
Roy Jones jr.
Přispěvovatel
Příspěvky: 307
Registrován: 28 říj 2010, 07:52

Příspěvek od Roy Jones jr. »

Hadičku jsem nenašel. Ale jeli jsme nakoupit do Reichu (furt do kopce přes Boží Dar) a v kopcích během půl minuty vylítla voda na 110, zapnu topení,ale nefungovalo,foukalo studeně,větráky se oba točily. Vypnul jsem motor,počkal až spadne teplota na 90 a jel dál..po ujetí asi 5km se rozsvítila voda..dolil jsem asi litr,ale po úniku nikde ani stopa a pak už to zase topilo :x Se z toho auta pos... (wallbash)
Objednanej jsem na 10.9. dřív nemají čas.
Octavia combi 1.9tdi, 81kw, 2003
Kia Ceed combi, 1.4, 80kW, 2009
VW Passat B6 1.9tdi, 77kW, 2007
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="Roy Jones jr."]Hadičku jsem nenašel

zkus třeba jednoduchý test vytáhni horní hadičku z expansky ucpi ji čímkoliv třeba svíčkou

na expansku nasad hadici a druhý konec dej na dno petky plné vody, nastartuj studený motor časem ho i protúruj sem tam nějaká bublina vyletí ale jak jich letí řetízek je těsnění KO
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Roy Jones jr. píše:Hadičku jsem nenašel. Ale jeli jsme nakoupit do Reichu (furt do kopce přes Boží Dar) a v kopcích během půl minuty vylítla voda na 110, zapnu topení,ale nefungovalo,foukalo studeně,větráky se oba točily. Vypnul jsem motor,počkal až spadne teplota na 90 a jel dál..po ujetí asi 5km se rozsvítila voda..dolil jsem asi litr,ale po úniku nikde ani stopa a pak už to zase topilo :x Se z toho auta pos... (wallbash)
Objednanej jsem na 10.9. dřív nemají čas.
Tak jak si to popsal, tak to vypadá na těsnění..nebo prohlou .ale možná i na prdlou hlavu. Do těch 90 C elsia to jakž takž jde, ale zvednutím teploty se zvýší roztah materiálu a vlítne ti tam tlak z válce, který zavzdušní soustavu, netopí to a část vody sežere válec při sání..Takže voda zdánlivě nemizí a ani to není vidět z výfuku, pokud je to jen takhle málo..Vyzkoušej Milošův patent ověřený v Greenwitchi a oceněný jako nápad roku v EU zlatou plaketou s podobiznou Einsteina a uvidíš.. :)
nepropadat panice...
Roy Jones jr.
Přispěvovatel
Příspěvky: 307
Registrován: 28 říj 2010, 07:52

Příspěvek od Roy Jones jr. »

slovacek.milos píše:
Roy Jones jr. píše:Hadičku jsem nenašel

zkus třeba jednoduchý test vytáhni horní hadičku z expansky ucpi ji čímkoliv třeba svíčkou

na expansku nasad hadici a druhý konec dej na dno petky plné vody, nastartuj studený motor časem ho i protúruj sem tam nějaká bublina vyletí ale jak jich letí řetízek je těsnění KO
Bublina chodí každé 2-3sek. Dnes jdu do druhého servisu nechat natlakovat, v prvním servisu natlakováním nic nezjistili.
Octavia combi 1.9tdi, 81kw, 2003
Kia Ceed combi, 1.4, 80kW, 2009
VW Passat B6 1.9tdi, 77kW, 2007
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Roy Jones jr. píše:
slovacek.milos píše:
Roy Jones jr. píše: Dnes jdu do druhého servisu nechat natlakovat, v prvním servisu natlakováním nic nezjistili.

tam taky zjistí prd, tlakuje se třeba 1.2 atm a v motoru máš tlak daleko větší, to spíš zabalíš zrcátko dáš do mražáku pak ho dáš k výfuku ono se orosí a tu rosu natřeš na refraktometr pokud zjistíš cukr víš že je z chladící kapaliny

nebo hledej borce co má měřák na spaliny v expansce
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

(LOL) Miloši, ty jako externista děláš melouchy v Akademii věd? U mě si borec..jinak se to říci nedá... :)
nepropadat panice...
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Za tu dobu co tady řešíš na 3 stranách proč to netopí,vaří,tlakuje,bych to těsnění pod hlavou měl hotové desetkrát. Jeden servis,druhý servis,nikdo nic nezjistil, změň mechanika když nedokáže poznat tak běžnou závadu jako fouklé těsnění pod hlavou. Pokud tobě se nechce investovat peníze za opravu a bráníš se tři měsíce tomu že to těsnění je opravdu fouklé, choď pěšky.Co jiného k tomu napsat.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jericho-3 píše:(LOL) Miloši, ty jako externista děláš melouchy v Akademii věd? U mě si borec..jinak se to říci nedá... :)
to stím zrcátkem je stará věc, to tu umíral dědáček a nereagoval, tak řekli dejte mu k hubě zrcátko když se orosí tak žije, dědáček byl jen navalený a jak ucítíl u huby sklo tak řekl

nahni neteče ;)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Pokud jsou po jízdě hadice měkké a jen leze teplota někam kam nemá, nezdá se mi to na hlavu/těsnění
Ty TDi co jsem dělal měly vždycky nafouklý hadice jak čerstvá jitrnice, takže bys na to asi měl jít jinak
termostat - preventivně vyměnit, je to pár stovek
sahary - jedou teda nebo ne, z těch 3 stránek příspěvků to nevím..
chladič - pokud je původní, může být už dost zanesenej vevnitř a prostě to do kopce pomalejší jízdou neuchladí
vodní pumpa - psal jsi že rozvody stejně plánuješ takže udělat a máš jistotu
pokud nic nezabere, tak opravdu sundat hlavu a nechat otlakovat,udělat vodítka,gufera, srovnat blok, složit a jezdíš dál
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“