Octavia I problem s ručnou brzdou čo dalej?

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Obrovský problém bývá v kvalitě lanovodů. Některé jsou klidně o 1cm delší či kratší než originál. Proto na koncern nedávám nic jiného než ze salonu. Cena je jen o krapet vyšší a je jistota že je to to co má být. Doby kdy bubny vydržely dvoje troje pakny je taky pryč. Takže vždy s bubnama. Na těch se taky moc neoplatí šetřit. Takové ty laciné se po čase vždycky zvlnily. A neméně je důležité aby páka ruční brzdy na pakně měla jen malinkou vůli oproti rozpěrce. Na fábiích je navařuju vždycky.To samo seřízení. Smontuju nechám volnou ruční brzdu pojezdím pobrzdím a teprv seřizuju. Jinak je to o ničem. A bacha na kvalitu paken. Dělal jsem borcovi zadní brzdy na tojce s r. brzdou v kotouči. Daly se i nové pakničky, vše poskládalo a r.brzda nebrzdila. Jezdil jsem tahal jsem aby si to sedlo a nic. Nakonec jsem to asi po desáté znovu rozdělal a zjistil že pakny mají nepatrně jiný radius a brzdily tak třetinou výrobce sbs.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“