Volvo 850 TDI výmena servoriadenia

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
0ndro
Přispěvovatel
Příspěvky: 83
Registrován: 24 srp 2018, 17:58

Volvo 850 TDI výmena servoriadenia

Příspěvek od 0ndro »

Ahojte, vopred sa ospravedlňujem že zakladám tému vo VW skupine, ale sekcia Evropské vozy je nejaká mrtvá, a ja by som naozaj potreboval radu.
skúsim šťastie, možno mi tu nejaký macher poradí skôr ako sa pustím do demontáže servoriadenia.
Jedná sa o volvo 850 TDI, uniká mi olej na strane spolujazdca priamo z piesta.
Dá sa to servo vybrať z auta aj bez demonáže nápravnice ? Aký je k tomu prístup?
Nie som ešte rozhodnutý či ho dám zrepasovať alebo zoženiem nejaké použité.Som si vedomí všetkých nevýhod d výhod ale celkom ma tlačí čas lebo auto chcem mať na dovolenku v dobrom stave a tento únik oleja sa rýchlo zhoršuje.
Pasuje napr. z nejakej beznzínovej 850 do mojej DTI?
:)
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Prvně bych tam zkusil nalejt utěsňovák, tím už nic nepokazíš, tu dovolenou s tím asi pak otočíš
Nevím jak je to konkrétně na tomto Volvu ale řízení na všech autech většinou sedí na nápravnici tak bez demontáže si to tak nějak nedokážu představit..
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: výmena servoriadenia

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="0ndro"]
Dá sa to servo vybrať z auta aj bez demonáže nápravnice ? Aký je k tomu prístup?


udělej co ti radí roman https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... maKXTJV7zN

nejdelší zkušenost mám s fábií po nalití tohoto přípravku přes deset let OK, ted naposledy chrysler V III taky to pomohlo, servo pokapávalo,

nebo soused s béčkem trošku mu to kapkalo tak jsem mu to koupil jenže on volal svému mechanikovi do pezinku a ten hovoril že to sa nesmě všetko to zalepá a pokazí, a treba všetko menit, a íst sa stakým auto nesmě lebo sa servo zadre :roll: :roll:

jezdila ke mně jedna cigorka s marejkou a nekolik let lila do serva nejlevnější stolní olej z lídlu ;) jak začalo servo ječet dolila řízkový olej ;)
0ndro
Přispěvovatel
Příspěvky: 83
Registrován: 24 srp 2018, 17:58

Příspěvek od 0ndro »

Páni ďakujem za rady,ja som ani nevedel že nejaký utesňovák existuje :) .Repas a ani zhánanie druhého serva do týždňa nestíham tak mi ide hlavne o to aby to vydržalo 500 km tam a 500 cestu domou, potom to už vyriešim.
Dal som na vás a dnes som kúpil utesňovák, píšu na tom Professional Formula. Nevedel som že na formuli zvykne tiecť servo, asi počas závodu tiež repas nestíhajú tak tam lejú toto. Každopádne to hádam starému volvu pomôže.
Obrázek
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="0ndro"]Páni ďakujem

mnoho štěstí
Odpovědět

Zpět na „Volvo“