Možnost zadržení vozu

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Tunningkiller
Přispěvovatel
Příspěvky: 609
Registrován: 19 dub 2008, 20:52

Možnost zadržení vozu

Příspěvek od Tunningkiller »

Zdravím chlapi, dotaz. Mohu zákazníkovi pokud nezaplatí za opravu vozidla zadržet vůz? Mám tu passata B5,5 dělal jsem na tom předek po bouračce a má tam doplatek 27t , chce si zítra prijít pro auto a má jen 6t, navíc ho moc neznám. Nevím zda bude chtít podepsat směnku na 37t. Jaké máte zkušenosti, případně zda se obrátit na policajty nebo jak to řešit
Touareg 7L 3.0 set up 300PS
Passat B6 2.0 CR 103kw + chip Haldex, executive
Pašík AFN,syncro,S764, turbo 96kw,EGR off,Kat off, 11mm hlava, , chip.
Skoda Rapid 4,2 220kw
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

No, byl v zakázce objednavatel písemně informován, na kolik se cena opravy dostane? Pokud ano, souhlasil a podepsal, cenu nepřišvihuješ o 10%, tak nemá nárok.

Pokud je to sjednaný jen per huba, je to o individuální domluvě, která ale bude jistě nepříjemná pro obě strany ...
Tunningkiller
Přispěvovatel
Příspěvky: 609
Registrován: 19 dub 2008, 20:52

Příspěvek od Tunningkiller »

bylo to jen na hubu u naboranýho auta, řekl jsme že se uvidí až se to rozebere,dál jsme cenu neřešily, potom po mě chteli navic lakovat jeste kapotu a provést TK a evidencku.
Touareg 7L 3.0 set up 300PS
Passat B6 2.0 CR 103kw + chip Haldex, executive
Pašík AFN,syncro,S764, turbo 96kw,EGR off,Kat off, 11mm hlava, , chip.
Skoda Rapid 4,2 220kw
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

U zákazníku kerý nemali prachy na opravu sa po oznameni že im auto nedám vždy zázračne objavili
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Tunningkiller
Přispěvovatel
Příspěvky: 609
Registrován: 19 dub 2008, 20:52

Příspěvek od Tunningkiller »

jde o to jestli jim mohu zadrzovat majetek kdyz mi nezaplatily. Auto jim vydám ale jen na směnku.jde o to jestli u našeho právního systému na to mám nárok
Touareg 7L 3.0 set up 300PS
Passat B6 2.0 CR 103kw + chip Haldex, executive
Pašík AFN,syncro,S764, turbo 96kw,EGR off,Kat off, 11mm hlava, , chip.
Skoda Rapid 4,2 220kw
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Co vím z okolí, tak na fakturu dávají jen firmám co mají se servisem smlouvu a nemají platby v prodlení, jinak za hotové nebo kartou.
To samé nehody na pojišťovnu, buď jsou smluvní servis ( krycí dopis ) a když ne, tak nejdříve platba od pojišťovny a poté až vydání vozu.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Směnka není faktura, se směnkou by neměl být problém, pokud bude splňovat kritéria a pán jí podepíše, pak se nechá taková směnka i odprodat :)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

ROMEK píše:U zákazníku kerý nemali prachy na opravu sa po oznameni že im auto nedám vždy zázračne objavili
Měl jsi štěstí, mám zato, že mechán je povinen auto vydat a ostatní řešit soudně.Když si pozvou rovnou Policii, tak jim to bude mechán nucen vydat..Já tam měl několik let potkané auto, několikrát jsem majitele urgoval , co s tím zda to opravit nebo ať si to odtáhne, ale buď dělal mrtvého brouka a nakonec řekl, já už na to kašlu, mám jiné starosti/asi neměl love/, tak když přijeli z vraku pro auta, tak jsem jim řekl, tu Toyotu naložte také..A asi za rok si přihasil pro auto..Měl smůlu...tak si přivedl právníka, a ten mne zahltil paragrafy, tak jsem nakonec souhlasil s tím , že mu na oplátku opravím jeho současné auto...Je to choulostivá situace, i když na to nemá majitel papír, vše odsere živnostník, jako vždycky.. :(
nepropadat panice...
Bravomv
Přispěvovatel
Příspěvky: 139
Registrován: 17 říj 2017, 19:31

Příspěvek od Bravomv »

Snaž se vyrazit z něho hotovost, jinak to vidím na dlouhodobý problém. Policii to zajímat nebude, jelikož nějaké peníze má, takže nikdo neprokáže úmyslné podvodné jednání. Rovněž i nějaké uznání závazků z jeho strany, případně příslib splácení (samozřejmě písemně), může být problém a je to na dlouho. Nakonec to budeš muset vymáhat občansko-právně u soudu, bude tě to stát prachy a nervy. Pak u soudu zjistíš, že šmejd má i na advokáta a ještě bude zpochybňovat výši ceny opravy a podobně. Jinak zadržet auto nemůžeš, to pak on může zavolat policii, že mu nechceš auto vydat. Dělej ale při vydání obstrukce a požaduj, ať peníze sežene, mezi čtyřma očima bych mu to nevydal, ale je to složité. Už jsem to párkrát řešil.
Uživatelský avatar
Andre
Aktivista
Příspěvky: 1607
Registrován: 23 led 2006, 05:35
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre »

To se docela divím, že jako mechoši nevíte nic o zadržovacím právu. Pěkně je to popsané třeba tady:
https://www.mesec.cz/clanky/zaplat-nebo ... -jeho-vec/

Ale jako zásadní komplikaci vidím v tom, že nemáte sepsanou zakázku. Také jsem to dřív moc neřešil, ale dnes si to už bez toho neumím představit, nejen že je to zákonná povinnost, ale hlavně protože to je v podstatě pokus o sebevraždu.
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 718
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Příspěvek od passion »

Kód: Vybrat vše

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097429889-cerne-ovce/216452801080519/obsah/472403-zadrzene-auto
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Řešili jsme to samé a bez té sepsané zakázky s předpokládanou cenou jseš v pr.....Dneska jsou lidi čím dál vychcanější přišel maník kterej přesně věděl co a jak že jde vyzvednout auto majiteli a že s udanou částkou nesouhlasí nabízí částku za materiál.At si to rozmyslíme.Konzultace u právníka nás z nějakého zadržování vyvedla podle práva nemáš bez zakázky šanci bojovat.
Uživatelský avatar
Rolan
Přispěvovatel
Příspěvky: 508
Registrován: 29 zář 2010, 23:18
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvek od Rolan »

Když už se mechanik chce pustit na tenkej led, tak by podle mě vyjednávací pozici pomohlo, když zákazníkovo auto na dílně nebude a bude se vyjednávat bez auta. Nechal bych ho stát někde na veřejném místě, tak aby majitel nevěděl kde je. Hodně záleží na tom, jak se to auto do servisu dostalo, jak jste spolu komunikovali, kamery, nahrávky hovorů (a zmrdi si rádi nahrávají), svědci, atd.
Majitel auta si potom může uvědomit, že by taky nemusel dokázat, že to auto do servisu opravdu dal, nebo že to auto nebyl potlučenej vrak.
Z mojí zkušenosti ze stavebnictví, když jednáš se zmrdem po jeho, tak ho to většinou přejde, protože jsou to v podstatě slaboši.
Ale znovu opakuju první větu: "Když už se mechanik chce pustit na tenkej led" :)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Je to ošemetný, to každopádně...
To mu budeš fakturovat celkovou cenu nebo jak ?
Zkus si zavolat na ty e-pohledávky.cz , kámoš říkal že mu tam dobře poradili, nějaký dodatek k faktuře že zákoš s cenou souhlasí a že zbytek uhradí do data XY, což je obdoba směnky, nejlíp tam mít svědka kterej se tam taky podepíše, uvést tam rodná čísla a čísla občanek a mělo by to být cajk
pokud to máš ale per huba "děnky za samochod" tak to je špatný, nedovoláš se ničeho, v extrému může zavolat cajty žes mu auto ukradl ( což je u nás oblíbená cesta,automaticky kdo spravuje auta tak je zloděj a dělá čorky) a pak bude prokazování v jakým to bylo nebo nebylo stavu, policajti to zadrží a ty opět nedostaneš nic a budeš čekat na peníze s výsledkem nejistým


______________________________________________________

Mod. - Jaký děnky Ty rusofile (LOL)
Uživatelský avatar
toby66kw
Aktivista
Příspěvky: 2353
Registrován: 16 bře 2008, 10:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od toby66kw »

Hlavě nespravoval předek auta a chtít, cca. víc jak půl ceny takové ojetiny.
Ta opava je za hranicí rentability, prostě takovou práci nebrat, nebo prachy dopředu.
G5 TDI - 66KW - 3X OFF + VB + čip a Plusko jede líp

G5+ko TDI -77KW + 3X OFF + Oleg Hybrid = 142 MAHA kw Mvolessoft
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“