Laguna 2.2dti přehřívá se

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
DjLupe
Přispěvovatel
Příspěvky: 75
Registrován: 30 bře 2009, 16:34
Bydliště: Znojemsko

Laguna 2.2dti přehřívá se

Příspěvek od DjLupe »

Zdravím, mám problém s lagunou 2.2dci 110kw automat, při svižnější jízdě se přehřívá, ručička leze na maximum,po ubrání plynu jde vidět jak zase rychle klesá. Při vysokých venkovních teplotách je to ještě horší.
Nová vodní pumpa,nový termostat, voda neubývá,chladič propláchnuty hadicí..
Hadice mirne tvrdne při přidání plynu ale žádný extrém..
Koukal jsem jestli se v nádobce dělají bublinky a jen miniaturní ale to mi přijde normální.. poradí někdo?
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Začalo to z ničoho nič alebno postupne? Pozrel by som ešte teplotu podľa diag, nielen podľa budíka. Keď je prehriaty bežia vetráky a po zapnutí kúrenia ide extrémne teplý vzduch? Ak je naozaj termostat ok, voda sa netratí a cirkuluje (pumpa na 100% funkčná) videl by som to na upchatý chladič/systém aj napriek preplachu, prípadne niekto dával do systému utesňovač a ten spôsobil problém.
DjLupe
Přispěvovatel
Příspěvky: 75
Registrován: 30 bře 2009, 16:34
Bydliště: Znojemsko

Příspěvek od DjLupe »

Řekl bych že to začlo z ničeho nic.. Když jsou vedra tak se zaplou klimou se to prý přehřívá skoro vždy.. takže se musí jezdit s vyplou, vodní pumpa včera nová, na diag teplota sedí se skutečností, je údajně velký rozdíl jestli jsou vedra nebo nejsou, já při včerejší venkovní teplotě měl problém raficku zvednout nad 90 ale když jsem tomu nakládal tak šla... Zkoušeno i s klimou.
Hadice od termostatu k chladiči po zahřátí krásně horká...
Ještě jsem objednal nový, kdyby náhodou otevíral málo...
Jak jednoznačně vyloučit těsnění nebo prasklou hlavu?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tohle co popisuješ dělá zanesený chladič.Je po celé ploše ohřátý stejně? Já mám celoročně "vadný "termostat, který dříve otvírá a hlavně v létě má rezervu..Doporučuji u starších vozů namontovat "letní" termostat pro starší motory...A když to jinak nejde , udělat odbočku a mít spínání ventilátoru na vypínač u řidiče... :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Renault / Dacia“