Dotaz reklamace vozidla

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Ohvecko
Přispěvovatel
Příspěvky: 172
Registrován: 06 dub 2017, 08:37

Dotaz reklamace vozidla

Příspěvek od Ohvecko »

Ahojte vsichni, potreboval bych radu zkusenejsich. Prodal jsem borcovi octu rv 2001 a po 2 mesicich mi vola ze se mu uvolnil srpub mezi turbem a vyfukem a pojebalo se tesneni. Jak je to v ramci zaplceni opravy. Muze mi dat proplatit fakturu za praci nebo jak se toto resi? Jak se k tomu postavit, zachovat?
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

nashledanou, potkáme se u soudu.
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

co čeká, na 20 let staré auto záruku jako na nové :?

co máš napsáno ve smlouvě? Tyhle vrány chce mít ve smlouvě ošetřený, že prodáváš jako soubor náhradních dílů nevhodných pro provoz na veřejných komunikacích :)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

těsnění mezi turbem a výfukem do 100kč, práce půl hodiny, že to vůbec někdo má chuť řešit, poslal bych ho slušně k šípku.
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Ohvecko
Přispěvovatel
Příspěvky: 172
Registrován: 06 dub 2017, 08:37

Příspěvek od Ohvecko »

ve smlouvě mám :

Kupující je srozuměn se skutečností, že kupuje věc již užívanou a prohlašuje, že se podrobně a pečlivě seznámil s technickým stavem vozidla, jeho obsluhou a že s ním byla provedena zkušební jízda, během které vozidlo sám řídil, vozidlo si dostatečně – řádně prohlédl, vozidlo kupuje ve stavu, ve kterém se při podpisu smlouvy nachází s vědomím, že se jedná o vozidlo ojeté, opotřebované úměrně stářím a počtu najetých kilometrů. Kupující prohlašuje, že byl prodávajícím zřetelně seznámen se závadami vozidla a bere je na vědomí. Prodávající prohlašuje, že žádnou závadu, která je mu známa, kupujícímu nezatajil.
astra-11
Přispěvovatel
Příspěvky: 276
Registrován: 20 led 2012, 20:52
Bydliště: Pha

Příspěvek od astra-11 »

Pokud budeš ustupovat, tak si na Tobě smlsne, rovnou ho pošli do kelu.... Bože to jsou dneska lidi.
Cus
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Jo no, pokud má odvahu se ozvat kvůli takový prkotině, tak kdoví, s čím přijde příště. Tyhle lidi jsou jako jezinky.

Pochopil bych, když se někomu potká motor nebo vysype převodovka třeba do týdne po koupi vozidla, že by bylo etické, aby se na tom prodejce podílel, ale přiměřeně k ceně auta.
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Ohvecko
Přispěvovatel
Příspěvky: 172
Registrován: 06 dub 2017, 08:37

Příspěvek od Ohvecko »

Jako narovinu jsem mu rekl ze koupil stare auto ne nove, tohle jsou veci provozni. Takze cekam co bude dalsi zavada- turbo ? Jednotka ci co:-d otazka zni co se da rici co je skryta vada u vozidla stareho 18 let
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Skrytá vada je, když je auto čórka s převařeným VINem, svařené z 5ti kusů, svařená náprava apod., nikoli porucha běžně opotřebitelné věci u ojetého vozu.
Tzn. i když se do půl roku porouchá např. převodovka, není to skrytá vada.
Ohvecko
Přispěvovatel
Příspěvky: 172
Registrován: 06 dub 2017, 08:37

Příspěvek od Ohvecko »

U vozidla 18 let muze clovek ocekavat ze se muze pokazit ledas co, za dalsi je pristup noveho majitele jak se k tomu bude chovat- jak stim bude jezdit.

To same bych rekl ze ikdyz se posere turbo vse muze byt vlivem stari a zachazeni, to same i spojka i jine soucasti vozidla.

U techto vozidel stari xx let musi pocitat s investicemi, jenze oni to nechteji slyset. Podle nich musi byt vse jak nove
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Jenom se zeptám, za kolik kč byl prodej...?
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Mám univerzální kupní smlouvu kde stojí, že vozidlo je na náhradní díly, když kupec nechce tohle akceptovat, u mě nic nekoupí, lidi jsou horší a horší, samej vyčuranej krypel (wallbash)
Ohvecko
Přispěvovatel
Příspěvky: 172
Registrován: 06 dub 2017, 08:37

Příspěvek od Ohvecko »

Tomas.cz píše:Jenom se zeptám, za kolik kč byl prodej...?
Zmeni to neco na moznosti vraceni? bylo to vice nez 50tkc
Ohvecko
Přispěvovatel
Příspěvky: 172
Registrován: 06 dub 2017, 08:37

Příspěvek od Ohvecko »

fekálek píše:Mám univerzální kupní smlouvu kde stojí, že vozidlo je na náhradní díly, když kupec nechce tohle akceptovat, u mě nic nekoupí, lidi jsou horší a horší, samej vyčuranej krypel (wallbash)
Tohle by me nikdo nepodepsal, zrovna tohle nebylo auto na nd:) ale ano mas pak klid a nemusis resit tyto veci
Ohvecko
Přispěvovatel
Příspěvky: 172
Registrován: 06 dub 2017, 08:37

Příspěvek od Ohvecko »

Tomas.cz

Tohle je tezko, lide vymysleji a kazdy fakt ceka ze za xx tic koupi nove auto,

ja koupil doblo 1.9jtd za penize z octy, houka turbo jak lokomotiva, ted se pojebala stahovacka, zhavice asi ko, klima jde nejde, ale bohuzel koupil jsem stare auto rv 2007 a musim pocitat s investicemi.

Auto koupil svobodne,bez natlaku, mel moznost zvedaku diag co chtel a niceho nevyuzil.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“