Perkins žiadny tlak oleja

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Vladman
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 28 srp 2019, 20:33
Bydliště: Nitra

Perkins žiadny tlak oleja

Příspěvek od Vladman »

Ahojte, neviem kam to dať, ak je to v zlom temate ospravedlňujem sa. :) Mám kombajn Massey Ferguson s motorom perkins typ a6.354, šesťvalec. Po naštartovani nemá žiadny tlak oleja. Ale...... dám dole olejový filter, do bloku vopcham hadičku a ústami potiahnem, jak keď ťahate víno z demižona :). Potom namontujem filter naspäť, naštartujem a tlak vybehne na 4,5-5 bar. Normálne všetko funguje, kosim pol dňa, tlak sa udržuje okolo 3 bar za horúca. Na druhý deň keď naštartujem, zase nemaže a celý proces s hadicou opakujem.... Otázka je prečo to robí??? Ako keby olej stiekol späť do vane a potom ho nemôže natlakovat do filtra. Žiadny spätný ventil tam nevidím, ktorý by tomu zabránil.....
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Z nějakého důvodu nenatáhne čerpadlo olej z vany. A nebo je někde na sacím koši zpětný ventil.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Vladman
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 28 srp 2019, 20:33
Bydliště: Nitra

Příspěvek od Vladman »

Len to je zaujímavé, že potom ide normálne... Nemám na tento konkrétny motor manuál, mám len na novší typ, ale tam je už iné olejové čerpadlo aj filter.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

A ten filtr je správný, Nemá mít zpěťák?..Mě to připadá, jako kdyby olej po odstavení stekl do vany a čerpadlo není schopno jej protlačit přes filtr, ty nasaješ, a tlak naskočí..Od které doby tohle dělá?
nepropadat panice...
Vladman
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 28 srp 2019, 20:33
Bydliště: Nitra

Příspěvek od Vladman »

Áno, presne tak to chápem aj ja, že olej stečie naspäť do vane.... Olejový filter (kartuša) je originál akurát keď odmontujem filter aj s prirubou, tak vidím na bloku motora dva otvory - vstup a výstup oleja - a na výstupe z filtra do bloku je v tom otvore závit a nič v ňom, celkom nechápem načo je tam, či tam nemá byť spätný ventil. Ja som to už takto kúpil a to je asi jediná chyba toho kombajna, inak všetko ok.
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Zkus nakontaktovat firmu Bel v Praze Letňanech. Je to výhradní zastoupení pro ČR pro perkins. Docela nám když byl nějaký špek pomohli. Mají manuály,je možné že tam chybí nějaký zpětný ventil. Některé filtry taky mívají zpětný ventil právě proto aby olej nestekl do vany.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Něco tam bude, kámoš má Isuzu Trooper nějaký to 3.1Dti ( asi motor opel ), má to dva olejový filtry, když jsem tam dal nějakou levnou náhradu tak to třeba minutu po startu nemazalo, má to budík na tlak oleje a ručička ležela, dal jsem filtry Purflux a maže to hned po startu
Vladman
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 28 srp 2019, 20:33
Bydliště: Nitra

Příspěvek od Vladman »

Mám tam filter Baldwin, originál USA, je to filter s bypassom a spätným ventilom. Ale skúsim ho ešte vymeniť za pravý Perkins.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“