Fiesta 1.5 TDCi r.v.2016 nouzový režim

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
martin.n
Přispěvovatel
Příspěvky: 55
Registrován: 20 čer 2009, 15:10

Fiesta 1.5 TDCi r.v.2016 nouzový režim

Příspěvek od martin.n »

Ahoj.Řeším problém s tímto vozem,padá do nouzového režimu,po načtení přes Fordiag vypisuje chyby P2599 a P2563.Tedy rozsah výkonu obvodu snímače polohy regulace turba a zasuknutá regulace v maximální poloze.Banka má na sobě hlídání polohy.Změřil jsem tedy podtlak který jde do banky na volnoběh,viz obr. 1 ten je 70 cm HG (0,9 bar),po přidávání plynu začne klesat,avšak regulace začne reagovat,tedy ubírat až při 10 cm HG (0,13 Bar) viz obr. 2 Měřeno podtlakovou pumpou,zkontrolováno i na diagnostce kde je vidět v procentech.Regulace jako samotná chodí bez většího odporu.Proto jsem Vás chtěl poprosit zda jste se s tím někdo nesetkal,nebo nevíte hodnoty v jakých se to má pohybovat.Předem všem děkuji.Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jak sám píšeš že regulace má hlídání polohy, tak řešit něco vakuometrem asi nebude to pravé ořechové, na řešení tohto problému je spíše elektrikář s pamětovým osciloskopem a diag na ford já tu mám v okolí dva a třetího 35 km, tam bych auto zavezl a nebojoval s větrným mlýnem
kde bydlíš ?
martin.n
Přispěvovatel
Příspěvky: 55
Registrován: 20 čer 2009, 15:10

Příspěvek od martin.n »

Ale zase bez měření podtlaku nezjistím zda funguje správně měnič tlaku turba,ten jsem pro jistotu zkusil zaměnit za jiný,auto se ale chová naprosto stejně.Níže je vidět zadání do měniče (červená),a dohled regulace (zelená)
Podtlak se mění dle červené,ale regulace začne ubírat o dost později.


Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ford“