Pořádné auto pro jericha

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

UŽ KOMUNISTÉ ŘÍKALI, JE TO V LIDECH...A dnes se ukazuje, že měli "pravdu"..Lidská kvalita , pokud mluvíme o občanech ČR , je bídná..Bohužel nikdo z nich to nepřizná..Já už se dávno jen stydím, čeho jsem to vlastně členem, drží mne při životě hlavně to, že je tady menší , slušná část, kterou ale ta první zničí..Tak, jak to bylo vždycky, mrdka vždy má větší životaschopnost, protože nemá zábrany... :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

jericho-3 píše:UŽ KOMUNISTÉ ŘÍKALI, JE TO V LIDECH...A dnes se ukazuje, že měli "pravdu"..Lidská kvalita , pokud mluvíme o občanech ČR , je bídná..Bohužel nikdo z nich to nepřizná..Já už se dávno jen stydím, čeho jsem to vlastně členem, drží mne při životě hlavně to, že je tady menší , slušná část, kterou ale ta první zničí..Tak, jak to bylo vždycky, mrdka vždy má větší životaschopnost, protože nemá zábrany... :(
Předem se omlouvám za vulgarismy.

Jenže to právě komunisti ty lidi zkurvili! Systém dvojího metru, úplatkářství, rozkrádání, donašečství a udavačství ... to je naučili komunisti. Tohle tu před válkou nebylo na denním pořádku.

Z poctivých udřených živnostníků udělali podřadnou "rasu", udavači, práskači, donašeči a posluhovači systému naopak zaujali přední místa napříč celým funkčním spektrem "špice" společnosti.

JAK chceš lidi předělat, když jsi to naučil dvě generace?!
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já je nechci předělat, protože to nejde, ale stalo se to, co jsem očekával a co bylo nabíledni..Moje známá z Kolína/žije sama s matkou/ měla ucpaný odpad a nemohla nikde sehnat "řemeslníka", který by tohle udělal..Tak nakonec o tom mluvila s kamarádkou, která jí řekla, můj muž je instalatér, tak já se ho zeptám. Tak manžel zahlcený prací , /žije a dělá v Praze/ se uvolil, že se jí přes víkend na to podívá..Opravu provedl..jaká sláva.. Náš známý nadává, že je zaměstnán a večer dělá melouchy až do večera, protože řemeslníci nad 40 let prostě nejsou...Řekl, už mě to sere, budu chtít 500 kč na hod. , snad se to zmírní..Tento týden mi přijde známý opravit střechu , je to důchodce, kterému je 67 let..Leze po střechách a neví co dřív, práce má nad hlavu..Co tím chci říci? Soudruh Babiš dělá vše proto, jak tohle ještě prohloubit, zničil malé soukromníky a tak má teď plán, že hospody a krámy bude stát dotovat...Žijeme v zemi idiotů a děláme vše, aby to tak zůstalo..Co je to za zemi, kde dědci provádějí základní služby pro obyvatelstvo, mlaďasové honí tituly , koukají kde se zašít a obyvatelstvo pořádá hon na ty, kteří to umějí? Tímhle způsobem sem budou pronikat ti, které tady nechceme, ale kteří budou ochotni se ohnout, ušpinit a mají ruce, které něco umí...Je to ostuda..Čechy Čechům.. :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

(offtopic)

Jericho, upřímně přiznávám, že s tímto tvým prohlášením jsem nucen na základě zkušeností souhlasit. Nechci být za "fotra" ale mladí mnohdy neumějí pracovat manuálně a ani nejeví zájem se to naučit, bohužel. Na dotaz z mé strany proč odvětí, že raději budou studovat a někoho si zaplatí než aby se to učili.

Jezdíme s přítelkyní na dětský tábor, kde dříve působila jako vedoucí. Dětské osazenstvo se snaží ulejvat jak jen to jde (bohužel, mobilní telefony jim zakázat nelze, takže na nich tráví co nejvíce času co to jde), kluci nejsou schopni nasekat dříví, holky přišít knoflík. Na druhou stranu, všechno je to tam učí a je milé vidět, jak se tam ta mentalita průběžných návštěvníků každý rok mění. Schopnosti i dovednosti se jim tam zlepšují a nemálo z nich plynule přechází na role praktikantů, následně vedoucích.

Žel, tyto tábory "staré školy" jsou stále méně "v módě".


(offtopic)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

No něco je asi špatně, zajímavé ovšem je, že dřív řemeslníci byli a dnes nejsou, chyba je v systému, všechno zrušili a nic nepromysleli dopředu, ale za to jistě může sase ta rudá pakáž (noteeth) (noteeth) (noteeth)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19329
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Je to hrůza, souhlas, když jsem stavěl barák naivka jsem si pozval mladé kluky jakože si něco přivydělají a tak
Jako to jsem neviděl, lopatu do míchačky nemohli většinou unést, flexu se báli vzít do ruky,zatlouci hřebík nebo zašroubovat vrut to bylo o úraz
ale jak psáno výše - s mobilem nebo počítačem čarovat umí :roll:
Neříkám že jsem v 15ti letech byl bůh ví jakej fachman ale byl jsem tak o 3 levely jinde než ta dnešní mládež...(čest výjimkám samozřejmě, je i pár normálních co mají normálního taty... )
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já sám nerad posuzuji mladou generaci, protože vím, jak oni posuzovali nás. Byli jsem k ničemu, na jejich přiblblou politiku jsme jim kašlali /až na vyjímky/ prudila nás, pořád nás jen jebali, kluci si vzali batohy a šli do přírody a měla je pod palcem STB, zní to neuvěřitelně, ale je to tak.LM na ně pořádali hony apod. U nás sedí kluci na studni, pokuřují kdoví co, nemají co dělat, a pak koukám a oni házejí odpadky pod ten rošt, který je pod pumpou, /který někdo ukradl/ , tak jsem vydovolal petflašky, krabičky od cigár apod. a říkám jim, pánové, to musíte ten bordel házet do studny, vždyť mi z toho pijeme a jednomu říkám, ty přece taky..Ale to mi nebyli, a tahle díra to vede do studny? Nemá to cenu, , máma dorota, 4 děti, pokaždý s jiným , ani jeden táta nezbyl...
Fekálku, budeš se divit, ale nejsi daleko od pravdy, stačí si zrekapitulovat , kdo a která generace to měla v "práci", ti všichni vystudovali a žili za socíku, podle toho uvažují, posuzují a konají.. A že kancelářské krysy jsou odtrženi od reality, je stará pravda..Vždy jim někdo udělal, co potřebovali, ale až jim tam budou chodit nějací "arabové" nebo mongolové atd. které třeba používá Babiš, a vozí je sem po vagonech, budou koukat jako telata..Řemeslo má "zlaté" dno, ale posrané víko...Ale ať je to jak chce, musí se tam makat..A to je ten problém, čehůni se dnes zpotí už jen v posilovně... :(
nepropadat panice...
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

fekálek píše:No něco je asi špatně, zajímavé ovšem je, že dřív řemeslníci byli a dnes nejsou, chyba je v systému, všechno zrušili a nic nepromysleli dopředu, ale za to jistě může sase ta rudá pakáž (noteeth) (noteeth) (noteeth)
Pamatuju svoje léta po roce 2000, kdy jsem končil ZŠ a nastupoval na Strojní průmyslovku, tak se nejeden člověk divil, proč nejdu na gympl nebo obchodní akademii :)
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Řemeslníci jsou, ale kvalita není. Po zkušenostech, které jsem zažil za posledních cca 5 let by dalo na knížku. Co provedené dílo, tak jsem si musel skoro vždy dodělat. To potom nemá význam někoho platit. Po těchto zkušenostech jsem si začal dělat vše sám. Bohužel není pořádně čas, zkušenosti a vědomosti, ale vše se dá nastudovat. V dnešní době je spousta možností, kde o tom zjistit vše. Hlavně je dnes moc nových technologií a málokterý řemeslník dodrží technologický postup. Potom životnost rapidně klesá. Viz. např. černý polystyren, který musí být stíněn před sluncem, když se lepí atd.

Co se týče školy, tak nikdo nechápal, proč ze ZŠ s vyznamenáním jdu na SOU. Odpověď jsem měl, že mě to baví. Proto je základ, aby dnešní mládež měla něco, co jí bude bavit. Aby se v těch patnácti dalo pokračovat za nějakým zájmem. Né to, co bude jenom únik. Proto každý chce VŠ a potom nástup 40tis. čistého. Samozřejmě za nic. Každý umí sdílet jenom sračky na sociální sítě. Tohle nikomu nic nedá. Hlavně dnes nikdo nevydrží nic a ze všeho se hned hroutí a ideálně pochlubí na soc. síti. Sám nemám žádné soc. sítě, protože to je žrout času a jsem rád anonymní. A ani nevidím důvod, proč se všem se vším chlubit. Aneb kdo štěstí doma nemá, marně ho ve světě hledá.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

tom hanks píše:jericho a co si myslíš o tomhle https://www.novinky.cz/krimi/clanek/opi ... &source=hp
Co na to říci, my jsme se kravili taky, plná š 1000 mb lidí, já řídil, leželi mi přes nohy, nacpané celé auto, já ožralý jako slíva , strachem jsem prdelí štípal dráty, ale jel jsem a mooc dobře jsem si uvědomoval, co riskuji a co vezu, bylo to v zimě, já věděl, že v jedné zatáčce teče voda přes silnici , ale stejně jsem dostal smyk, který jsem vyrovnal, BŮH byl se mnou a nic se nestalo..Mám dělat chytrého? Když jel můj malý kámoš v kufru taky u 1000MB, nás tam bylo 6, ale řídil borec,/ který plašil při Rally ˇŠumava, závodníky, až dostal pokutu/, který byl pan řidič, a když kroužil smykem zatáčky, a jel takovou střelbu, že mi vstávaly vlasy na hlavě, tak jsem si říkal, picnout někam, tak je můj kámoš nasračky, a vše dopadlo dobře, tak co mohu posuzovat. Nebo když jsem přišel z armády a chtěli jsme na zábavu, tak jsem vlezl do Pv3S poklopem nahoře, pozval kámoše, nastartoval a že vyjedu , když najednou příběhl řidič a řval , parchanti, já vás zabiju /ráno jsem mu v duchu děkoval/a vlastně mě zachránil, kdoví, co by se stalo.. Mám dělat chytrého a uvědomnělého? Mládí má svá rizika, mladí se kraví, šoustají, chlastají a posílají dospěláky doprdele.. Pokud to nedělají , jsou vadní, připosraní a nic z nich nebude..,Bohužel často jde o život, a každý kdo vezme životy jiných do svých rukou si tohle musí uvědomit...Protože věci se už nedají vrátit..To je zákon přírody a kdo to nezvládne, nebo nemá štěstí, zničí životy a má po životě... :(
nepropadat panice...
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

:-D dobrý jenom jsem něco zkoušel , můžu se ještě zeptat proč si teď začal všude psát dvě S ve slovech se sáním ?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

To je můj zlepšovák, aby byla zdůrazněna ta síla ssání..Ale mám zato, že se to v dřívějších dobách takhle psalo. Vždy jsem prudil učitele, když jsem psal způsobem jako za 1. republiky..A dnes naopak neskutečně trpím, když např. někdo napíše, ptákové letěli apod. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

jericho-3 píše:Co na to říci, my jsme se kravili taky, plná š 1000 mb lidí, já řídil, leželi mi přes nohy, nacpané celé auto, já ožralý jako slíva , strachem jsem prdelí štípal dráty, ale jel jsem a mooc dobře jsem si uvědomoval, co riskuji a co vezu, bylo to v zimě, já věděl, že v jedné zatáčce teče voda přes silnici , ale stejně jsem dostal smyk, který jsem vyrovnal, BŮH byl se mnou a nic se nestalo..Mám dělat chytrého? Když jel můj malý kámoš v kufru taky u 1000MB, nás tam bylo 6, ale řídil borec,/ který plašil při Rally ˇŠumava, závodníky, až dostal pokutu/, který byl pan řidič, a když kroužil smykem zatáčky, a jel takovou střelbu, že mi vstávaly vlasy na hlavě, tak jsem si říkal, picnout někam, tak je můj kámoš nasračky, a vše dopadlo dobře, tak co mohu posuzovat. Nebo když jsem přišel z armády a chtěli jsme na zábavu, tak jsem vlezl do Pv3S poklopem nahoře, pozval kámoše, nastartoval a že vyjedu , když najednou příběhl řidič a řval , parchanti, já vás zabiju /ráno jsem mu v duchu děkoval/a vlastně mě zachránil, kdoví, co by se stalo.. Mám dělat chytrého a uvědomnělého? Mládí má svá rizika, mladí se kraví, šoustají, chlastají a posílají dospěláky doprdele.. Pokud to nedělají , jsou vadní, připosraní a nic z nich nebude..,Bohužel často jde o život, a každý kdo vezme životy jiných do svých rukou si tohle musí uvědomit...Protože věci se už nedají vrátit..To je zákon přírody a kdo to nezvládne, nebo nemá štěstí, zničí životy a má po životě... :(
Jako Jericho, že si to preventivně nenecháš pro sebe :roll:
Plně chápu, že člověk má zkoumat hranice, ale tohle je hodně za hranicí.
jericho-3 píše:To je můj zlepšovák, aby byla zdůrazněna ta síla ssání..Ale mám zato, že se to v dřívějších dobách takhle psalo. Vždy jsem prudil učitele, když jsem psal způsobem jako za 1. republiky..A dnes naopak neskutečně trpím, když např. někdo napíše, ptákové letěli apod. :)
Jo, určitě se to psalo ßání (LOL)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Hranice je u každého různá, byly hranice, kde se střílelo na naše spoluobčany, často mladé lidi a "nikomu" to nevadilo..Ty hranice nechránili nás jako obyvatele před narušiteli, ale naopak, zadržovali své spoluobčany i za cenu toho, že je zabijí. A hranice, kterou máš na mysli byl určitý ventil mládí a reakce na ten hnus, ve kterém jsme žili..Ale musím řííci, že komoušům nevadilo, kolik kouříme, kolik chlastáme, dokud jme chodili včas do práce a neprotestovali jsme proti politice..Ale ta svázanost byla strašná, všude samí idioti, na zábavě mezi námi chodili požárníci v uniformách, PSVB a podobná sebranka s holými hlavami plnými sraček myšlenek komunismu, a kolikrát zábavu i zastavili, když skupina hrála jen anglicky. Tahle generace komunistických sviní dodnes má velký vliv ve volbách, a dělá vše proto, nás vrátit zpátky..A pořád nad námi visel damoklův meč průseru, a v justici, kde advokát byl podřízen pod prokuraturou to nebyla sranda..A že jsem třeba v honičce s druhým střelcem vjel do drátů, které on srazil , když sestřelil sloup, a díky tomu vlítl v zatáčce na zahradu domu, prorazil plot a skončil ve skleníku,/ kdy v autě bylo 6 lidí a pak jsem vycouval a odjel i když š 100 byla užší o pěkný kus /v podstatě to byl jediný adrenalin, i když "neůmyslný"..,který byl tehdy možný..Byli jsme svázáni ostnatým drátem a všude okolo ti čeští plebejští slouhové, generace sráčů, kdy nám chodili sovětští lampasáci s talíři na hlavách po ulicích a pohrdlivě sledovali tu českou sebranku , kterou pohrdali , protože se nikdy nebránila proti čemukoliv, co oni nařídili..Naštěstí nikdo nebyl zraněn. :o
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“