Znacka v el.scheme

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Znacka v el.scheme

Příspěvek od jofa »

Zdravim, vie mi niekto poradit, o aku znacku sa jedna na obrazku v kruzku? Nikde to neviem najst a potrebujem to zapojit.
Dakujem

Obrázek
Uživatelský avatar
matus
Přispěvovatel
Příspěvky: 555
Registrován: 22 čer 2007, 13:15

Příspěvek od matus »

čitaj pozorne mas to tam napisane
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Hej pisu ze snimanie dverovych kontaktov vstupny vodic... Napajal som to do A stlpika na osvetlenie interieru, resp.vodice z dveri do osvetlenia no po chvilke mi uspalo dvere a nic nefungovalo na nich, ked som zapol zapalovanie tak vsetko bolo ok, takisto ked som aj odpojil hnedy vodic bolo vsetko ok. Zapajam to zle? Central aj dverove kontakty sa spinaju minusovym polom... Prosim o radu kam to teda zapojit
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Uz tomu asi zacinam chapat, mal by som to zapojit na dverovy kontakt, ktory je prilozeny k alarmu? Lenze ten mi bude spinat zase len minus a iba jedny dvere ci? Ked som to zapojil na plus osvetlenia dveri tak sa to spravalo takisto ako ked som to zapojil na minus osvetlenia interieru
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

možná by bylo dobrý napsat do jakýho auta to montuješ
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Aha pardon, je to octavia 2 predface 1.6mpi r.v. 2005 origo central na kluc
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

jofa píše:Uz tomu asi zacinam chapat, mal by som to zapojit na dverovy kontakt, ktory je prilozeny k alarmu?
přiložený kontakt je určený na kapotu, aby nikdo neodpojil baterku tak aby o tom alarm nevěděl ;)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Jarda S. píše:
jofa píše:Uz tomu asi zacinam chapat, mal by som to zapojit na dverovy kontakt, ktory je prilozeny k alarmu?
přiložený kontakt je určený na kapotu, aby nikdo neodpojil baterku tak aby o tom alarm nevěděl ;)
Teraz som volal do fi. Keetec a hnedy vodic mam napojit na original dverovy spinac... Kedze v kokte su dverove spinace v zamku ako mikrospinace, na ktory kabel to mam napojit? Mal by to byt vstupny do mikrospinacu, ci?nema niekto schemu zamku, ktory kabel na co sluzi?
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

jenže, když se to připojí např. na řidičovy dveře, tak ostatní to hlídat nebude, dal bych to na ten co jde ke stropní lampičce, osvětlení se spíná kostrou, tím to bude hlídat všechny dveře a měla by jít překodovat řj komfortu, aby se vložkou ve dveřích nespouštěl centál, ale jen mechanicky odemykaly ty řidičovy dveře, tím pádem se vnitřní osvětlení nerožne a alarm bude pořád aktivní
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

No prave na syropne svetlo som to mal napojene na minus a po chvilke mi zostali dvere mrtve, nic na nich nefungovalo pokial som nezapol spinacku alebo neodpojil ten hnedy vodic. V tom minusovom kabli ide ale slaby prud podla skusacky ale nemeral sem kolko, napadlo ma skusit este pouzit diodu medzi vodic stropneho svetla a alarm... Inak si uz neviem rady. V servise som sa pytal a povedali mi ze bude na prd alarm len nechapem ako ked alarm fachci, aj ked dvere umreli tak alarm cvakal a odomykal len zamok neodomkol lebo dvere boli nefunkcne a nic na nich nefungovalo...
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Tieto alarmy je trocha problem namontovat do novsich aut ktore maju centralnu elektriku alebo komfortku. Aby ti to chodilo spravne musis bud pouziť can-bus modul prevodnik a spominane vystupy si zoberie alarm z can-busu komunikacnej linky auta. Alebo pracnejsia varianta tapacir dole a z kazdych dveri si vyvedies vystup z mikrospinaca zamku az k alarmu a oddelis diodami
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Volal som s mechanikom od keetecu a ten mi vravel ze medzi stropne svetlo a alarm mam dat dve diody katodami proti sebe a malo by to ist... Len sa mi to nezda preco zapojit dve proti sebe, ma s tym niekto skusenost?
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“