Chyba P2015 klapky sání? O2 RS

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
libor.98
Aktivista
Příspěvky: 1325
Registrován: 17 zář 2009, 18:47

Chyba P2015 klapky sání? O2 RS

Příspěvek od libor.98 »

Ahoj, prosím o radu mám octu 2 RS 125kw r.v.10 kod CEGA a na skočila mě chyba motoru p2015 snímač polohy klapky sání, sání mám plastové takže bych ho vyměnil celé i s motorkem, mám otázku než ho koupim (starší) mužů ho na svém autě vyzkoušet, odpojit konektor a připojit na náhradní sání pokud bude v pořádku kontrolka motoru zhasne? Abych měl jistotu a vzal kloudne sání než ho namontuji. Má jich tam víc na výběr. Díky moc
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1932
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jirka. »

V Praze ti to původní dokážu opravit.
Uživatelský avatar
libor.98
Aktivista
Příspěvky: 1325
Registrován: 17 zář 2009, 18:47

Příspěvek od libor.98 »

To mám z ruky, ale třeba se domluvime :) jinak to odskouseni na autě je možné?? Musím při výměně sundat lištu railu abych se dostal na šrouby nebo to jde i když ji tam nechám? Díky
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1932
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jirka. »

Lišta musí dolů. Odzkoušet to jde jen s zapíchnutým konektorem.
Uživatelský avatar
libor.98
Aktivista
Příspěvky: 1325
Registrován: 17 zář 2009, 18:47

Příspěvek od libor.98 »

Nikdy jsem to ještě neměnil tak se ptám, nejlíp to sundat i s EGR a chcipaci klapkou najednou celí se sáním? Je tam něco na co si dát pozor? Tak jsem to myslel ze cvaknu konektor z auta na to sání a nastartuji, tak bych ho skusil a chyba by měla zmizet? Díky
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1932
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jirka. »

Chyba zmizí až po chcípnutí když si to jednotka otestuje. Já sundávám celé a nandávám rozebrané, ale je to v podstatě jedno.
Uživatelský avatar
libor.98
Aktivista
Příspěvky: 1325
Registrován: 17 zář 2009, 18:47

Příspěvek od libor.98 »

OK, díky moc tak já to tak otestuji ( start - stop a pak už by neměla chyba svítit po dalším startu pokud bude sani OK??) chci to zkusit než ho koupim a pustim se do výměny. Dik
Johnnyjbl
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 31 kvě 2023, 12:56

Re: Chyba P2015 klapky sání? O2 RS

Příspěvek od Johnnyjbl »

Viřívý klapky chyba P2015 zaseklý klapky. A hcyby furt dokola ...008213 a další...  Opravit sání, který se zase rozbije, ale nemá smyls. Tyhle drahý opravy to na dlouho stejně nevyřeší. Teď stojí origo sání 20.000! Neorigo sání jednotka nepřijme. Tak jsem ty výřivý klapky už vyndal a dal jsem už raději definitivně záslepky a mám pokoj na furt. Na netu jsou drahý, ale na bazoši a bazarech levný do 2 tis.. Koupil jsem tedy na bazaru a těsní suprově. Zlobí vždycky ty klapky i když to vypadá na škrtící klapku aj. Moje zkušenost a drahá..
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1932
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Re: Chyba P2015 klapky sání? O2 RS

Příspěvek od Jirka. »

Johnnyjbl píše: 01 čer 2023, 13:20 Viřívý klapky chyba P2015 zaseklý klapky. A hcyby furt dokola ...008213 a další...  Opravit sání, který se zase rozbije, ale nemá smyls. Tyhle drahý opravy to na dlouho stejně nevyřeší. Teď stojí origo sání 20.000! Neorigo sání jednotka nepřijme. Tak jsem ty výřivý klapky už vyndal a dal jsem už raději definitivně záslepky a mám pokoj na furt. Na netu jsou drahý, ale na bazoši a bazarech levný do 2 tis.. Koupil jsem tedy na bazaru a těsní suprově. Zlobí vždycky ty klapky i když to vypadá na škrtící klapku aj. Moje zkušenost a drahá..
Protože to neumíš a víš sereš se do toho (LOL) Opravit to samozřejmě jde a není pravda že to nevydrží, jen člověk musí vědět.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“