LED do jawa 20 a mustang

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

LED do jawa 20 a mustang

Příspěvek od hansdob »

Ahoj všem. No zkusil jsem do svého skútru dat LED H4 a jsem nadmíru spokojen. Svítí to mnohem lépe hlavně na dálkový ( opačné by to bylo lepší) ale furt to svítí lépe jak původní 2xH4 35w pro zvědavé při montáži 2x55w z auta zlobilo dobíjení nejvhodnější řešení bylo 1x35 a 1x55 no ale šel jsem do LED a opravdu nejlepší výsledek když by se mi chtělo vynaložit více času dat tam projektor-y bylo by úplně top.

No teď k dotazu mám několik mustangů a pionýrů a jelikož mi vadí že originál letité žárovky které tam něco vydrží už dochází chtěl bych tam taky LED ale když se na to dívám všude je uvedeno 12-24V někde 9-30V. Neví někdo zda by na těch 6V z civeček pionyra fungovali?? Neřešil někdo??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Zase další případ, kdy mi budou večer bublat oční bulvy (wallbash)
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Ale prd. Zkoušel jsi to alespoň někdy?? Regloskop mám seřízené to je a kruhy nahoru nedělají ( kvůli tomu jsem jich kupoval 5 různých párů) takže drahý fekálku kdyby jsis někdy připustil že stále ještě existují lidé s hlavou na krku a přemýšlejí o tom co dělají možná by tvé rýpavé poznámky bez jakéhokoliv přínosu do tohoto fóra kterými si léčíš nějaký mindrák přehodnotil a držel by jsi se odpovědní na danou otázku a byl by jsi prospěšný . Toť ke skútru.

Pokud jde fekálku o tvé bulvy tak počkej až světla dnešní doby LED/LASER budou 5 a více let stary budou mít poruchy a jelikož cena presahne cenu vozu nikdo to nebude opravovat to nám teprve budou téct bulvy ale tak ti to nepřemýšlí. Toť k fekálkovým bulvám.


No zpět k tématu prosím pěkně ať to tu nemám zaplevelený jako všechny témata fekalek,wob,Jericho takže u pionýrů mi jde o to aby to svítilo a bylo mě vidět v noci to nejezdi mám je jen jako veterány a opravdu mě nebaví to ze najdu nebo radosti vyhledam doma nebo na burze u kamaráda orig žárovku která vydrží sezónu ( a to nic nenajedu) a nebo koupím dnešní a ona vydrží jen do prvního “vymolu” na silnici. Proto hledám cestu ledkou tam by otřesy měli být OK.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Možná bys měl dát návod, co je plevel a co ne. Takový itinerář, podle kterého by se jistě ostatní soudruzi rádi pohybovali a ten odpad by se měl vyloučit. Ale možná je lepší, že jsou některá oddělení pořád prázdná než aby tam byl plevel.Samozřejmě bude plně zaručeno, že koncern bude hájen ve všech směrech, protože není čehůn aby z koncernu něco neměl ..Ale mohu tě uklidnit, brzo nastane situace , že vše bude nalinkováno, přesně jak mnozí touží, bude konečně pořádek a pokud budeš "u nich" nic ti nehrozí..Už si nesmíš ani dát pivo, když jedeš na kole, na lodi, ani jako spolujezdec,/pokud máš papíry/ všude jsou kamery a čísla telefonů a dokonce aplikace, kam stačí zavolat , přijedou zbrojnoši a vše vyřeší...A jelikož čehůni tohle milují a svobodou pohrdají, budou konečně spokojeni.... A ještě budou kvičet hurá..Ale tenhle svět si strčte doprdele....
P.S. Tak ledky má většina starých veteránů. protože se musí svítit a např. můj stroj má dynamo na hraně spotřeby motocyklu, ale pořád odolávám, chci mít to, co vymyslel konstruktér..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Plevel je vše dnešní pokud jde o žárovky. Bohužel nikdo již nepočítá s vibracemi těmto starých strojů. Bohužel originálních žárovek 12V které mám v ostatních svých strojích ( myslím auta traktory) z dob tehdejších je spousta a tam je dal používám bohužel žárovky 6V dopředu u strojů kde není baterie aby bylo napětí ustálené plus vibrace je prostě konec mezi 1-5 dírou, vlnou na silnici nebo po kousku zaflekovaneho asfaltu. No a ty původní co většinou vydrzeli něco někdy dokonce i více sezon tak to jsou jen zase ty původní Tesly nebo tehdejší tungsram. Nic jiného proste nepřežije. Tedy ještě jakési francouzké jsem míval byli i žluté a ty vydrzeli také moc ( značku už nevím) ale opět roky jejich výroby byli před 1990.


Pokud jde o plevel LED žárovek to myslím nepůjde jelikož proste to flákájí Číňani a asi jak se zadaří vyrobit tak tak to funguje. Jelikož bral jsem ze stejného odkazu co znamej protože jemu jsem to seřizovač a krasně to šlo a nedělalo to žádné patvary a přišli úplně jiný který svitili právě tak ze bych oslnoval jelikož Číňan vrací vrátil jsem a koupil jiný no a na 5 pokus přišli takový co lze seridit a svítí kam mají.
Naposledy upravil(a) hansdob dne 19 říj 2019, 14:26, celkem upraveno 1 x.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
pavska
Přispěvovatel
Příspěvky: 215
Registrován: 26 zář 2014, 22:24

Příspěvek od pavska »

A co použít měnič ? jsou ruzně nastavitelné třeba z 6v udělat 12v
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

No cesta by to možná byla i když takový zásah do el instalace se mi dělat nechce jelikož pionyr je cely “propojeny” a jsou tři druhy el instalace.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
pavska
Přispěvovatel
Příspěvky: 215
Registrován: 26 zář 2014, 22:24

Příspěvek od pavska »

Když to dáš těsně před žárovku tak pořád půjde 6v všude a jen k žárovce 12v dál to tahat nemusíš
Uživatelský avatar
oktáf
Přispěvovatel
Příspěvky: 742
Registrován: 23 led 2006, 21:24
Bydliště: Loděnice

Příspěvek od oktáf »

Ahoj, podle me kdyz zmeris napeti na svetelne civce bez zatizeni zarovkama s roztocenym motorem, tak bude napeti urcite vyssi nez 6 v, pravdepodobne bude vys i nez 12 v. Bude stridave, takze pro napajeni Led bude potreba nabastlit usmernovac, nejlip gretz. No a podle namereneho napeti bych tam dal maximalne zenerku pro omezeni napeti pro ledky a melo by to svitit.
CFHC
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

jo to potvrzuju, když jsem drtil v točkách tak i 12V žárovky hořeli (noteeth) (noteeth) musel jsem dát 24V ta už držela :D
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
oktáf
Přispěvovatel
Příspěvky: 742
Registrován: 23 led 2006, 21:24
Bydliště: Loděnice

Příspěvek od oktáf »

Hodne zalezi i na konkretnim zapojeni elektriky. Treba kdyz k zadnimu svetlu vedou dva draty, tak je to zapojene tak, ze zadni zarovka sviti v serii s tim vlaknem predni zarovky ktere nesviti.
CFHC
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Ano jsou 3 druhy elektriky na mustanga pionyra a 4 je ještě na 05 s tlumivkou.

Mám vše tak jak má být dle typu zapalování. Na některém 1 drát na některém dva na některém rozdělení vepredu ( mám 5x mustafa a 4x pionyra)

Obrázek
Obrázek


Toto je jediná žárovka co fakt na těchto strojích vydrží. Bohužel pro mne už je poslední.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Hansobe, hned se nemusíš urážet, asi to není tvůj případ, ale jí i celé moje okolí už jsou dost nasraní na všelijaké ty neoriginální LED narvané do obyčejných světel kdy vidíš jen dvě modrý zářící koule a jinak nic. Jestli nevíš o čem mluvím, tak ti to třeba nevadí, ale mě to opravdu sere, že každej kdo má do zadku díru má milion kelvínů a že ostatní nic nevidí je nezajímá.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

https://youtu.be/lxYiiagTI_4

No a toto jsem myslel. Jak tohle bude fungovat po výměně oken a po 5 letech provozu
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Existoval mustang také ve žluté barvě na vývoz a měl baterii umístěnou na rámu....Mělo to i svůj název, jinak byl typ 23, 23A a tenhle..Sám jsem měl ten 23 první z roku 1973 jako nový a se světly nebyl žádný problém za celou tu dobu, pouze tekla nádrž a benzin rozežíral dráty el. a světlo málo svítilo..Ale jak psal oktáf,starší pindoury měly tento systém, bohužel prdlo jedno vlákno a odešla vzadu žárovka..Ale mustang má cívky na vše, co bylo třeba, bohužel právě různá zapojení..
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“