LED do jawa 20 a mustang

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Ano goldensport také ho mám.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

No tak pokračuji jen občas a pomalu.

Led H4 v pionýru -mustangu vydrží jen do doby než na 1 plnej válím kopec nebo bez zátěže plnej.
Regloskopem seřízeno jezdím velmi málo vetšinou do 100km ročně v noci Nejezdim vůbec jen jsem to zkusil. Svítí to bíle a mizerně nedělá odrazy a na regloskopu ani v reálu nesviti nahoru. Takže budu muset udělat nějaké usměrnení jak bylo zmíněno dříve.

Ono mě ani tak nejde o to abych v noci viděl (jelikož v navečer a v noci nejezdim) ale abych splnil policii přání a svítil
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
toby66kw
Aktivista
Příspěvky: 2353
Registrován: 16 bře 2008, 10:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od toby66kw »

Na mustangy de dat celé světlo že Simsona.
G5 TDI - 66KW - 3X OFF + VB + čip a Plusko jede líp

G5+ko TDI -77KW + 3X OFF + Oleg Hybrid = 142 MAHA kw Mvolessoft
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

To je sice fajn, ale simsony byly převážně 12V a měli ve předu H4, takže zase 12V. Ony existovaly i H4 s asimetrickou paticí, které šly dát do fichtlů, ale ..... Fichtl má 6V a ještě jen v určitých otáčkách. Tam by bylo nejlepší napřed pořešit elektriku a potom si hrát se světly.
Na youtubu je spousta návodů a odkazů na výrobce různých vymožeností o kterých se nám v mládí ani nesnilo.
Třeba s VAPE+Led
https://www.youtube.com/watch?v=w7rYfukpfPo
VAPE 12V 60watů
https://www.youtube.com/watch?v=dbfus001bRw
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Vape nechci ani omylem 😀😀
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Co řeší světlo ze Simsona??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
toby66kw
Aktivista
Příspěvky: 2353
Registrován: 16 bře 2008, 10:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od toby66kw »

Dá se koupit 6v žárovka a pěkně to svítí.
G5 TDI - 66KW - 3X OFF + VB + čip a Plusko jede líp

G5+ko TDI -77KW + 3X OFF + Oleg Hybrid = 142 MAHA kw Mvolessoft
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

My si nerozumíme. Já nepotřebuji pěkně svítit a vidět. Já chci vyřešit to ze dnešní žárovky praskají na nerovnostech ( prostě nevydrží vibrace) takže něco místo ni co bude mít dálku i tlumený a bude svítit VE DNE ať je pan policista spokojen ty stroje v noci nepojedou dokud je budu mít nemám k tomu důvod. Na jízdu v noci mám auto nebo” dnešní “Skútr jde jen o funkci svícení ve dne které už nebudu řešit protivný zamindrákovaný policisty ( zaplat za to ze jich je málo) většina staví je vy to mate hezky ukažte nám doklady kontrola čísel ( asi jak to šlo nahoru a krade se ) a tak jeďte jooo a nesvitil jste ( a ja kuwa už zase praskla) no a ti zamindrakovaní tak pane řidiči jestli pak víme proč jsme vás zastavili? no to nevím. Nesvitite pane. Aha sakra ty žárovky nic nevydrží Tak si ji vymenime a máme to za 500.


A ke světlu ze simsona já ty stroje mám v originále. A jednoho mustanga a jednoho fechtla mimo špičky před blatniku i v původní barvě.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
toby66kw
Aktivista
Příspěvky: 2353
Registrován: 16 bře 2008, 10:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od toby66kw »

Tak před žárovku dej odpor , stáhni to na 4,5V třeba.
G5 TDI - 66KW - 3X OFF + VB + čip a Plusko jede líp

G5+ko TDI -77KW + 3X OFF + Oleg Hybrid = 142 MAHA kw Mvolessoft
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

hansdob píše:Vape nechci ani omylem 😀😀
Má pravdu ten chlapec..Jsem rád , že se všichni nezbláznili a když mají stroj, tak bez moderních sraček.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
toby66kw
Aktivista
Příspěvky: 2353
Registrován: 16 bře 2008, 10:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od toby66kw »

Nebo posunout světelné cívky dál od rotoru , dá to míň šťávy.
G5 TDI - 66KW - 3X OFF + VB + čip a Plusko jede líp

G5+ko TDI -77KW + 3X OFF + Oleg Hybrid = 142 MAHA kw Mvolessoft
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

jericho-3 píše:
hansdob píše:Vape nechci ani omylem 😀😀
Má pravdu ten chlapec..Jsem rád , že se všichni nezbláznili a když mají stroj, tak bez moderních sraček.. :)
Co je špatného natom když ti pionýr chytne pokaždé když potřebuješ a světla svítí tak jak mají. Co bych zato dal když jsem svýho Mustanga krotil jako mladej.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Co je na tom špatného? Copak jste až tak neschopní opravit i pionýra? Zrovna mustang chytal na otočení a se světly žádné problémy nebyly. Chápu, že dnes je svět vidět jen podle aplikací a drátů ze ŘJ , a že se nalezené veterány kurví novodobou paskundou aby to pořádně chytalo..Proč si nekoupíte něco novějšího? Pokud nejste schopni udělat odtrh kladívka, a přečíst si původní návod jak to udělat, nekurvěte prosím pozůstatky lidského rozumu a zdatnosti původních majitelů vlastní neschopností moderní doby. Když vidím sbírky novodobých sběratelů strojů z minulé století v mladém věku, vylepšené k jejich obrazu, je mi do pláče, kam ta česká šikovnost dospěla. Vape má opodstatnění pouze v případech vzácných a nedohledatelných strojů, kde není možnost původní systém nahradit a vyrobit. Aukro apod. je plné originálních zapalování, protože mlaďoši jsou už jen na slinty a rychlou jehlu a VAPE. Celkově jdeme k neumětelosti a žvástům..Většinou ta NEJJEDNODUŠŠÍ CESTA NENÍ SPRÁVNÁ.Šikovným mlaďochům se omlouvám.. :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Mě chytá kazdej do třetího šlápnutí i na Silvestra 😂😂😂
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
oktáf
Přispěvovatel
Příspěvky: 742
Registrován: 23 led 2006, 21:24
Bydliště: Loděnice

Příspěvek od oktáf »

Jericho - Pár starých Jawiček v garáži mám a všechna elektrika tak jak jí tenkrát vymysleli. U Pionýrů žádné problémy nebývají, nanejvýš sufitka v zadním světle, stačí dát 12V a je tam na věky (pravda je že současné žárovky si ani zdaleka nenechají líbit otřesy, které zvládly ty původní). Nemůžu ale úplně souhlasit s tvým odsouzením vape. Kdo by chtěl dnes denně používat třeba 250 kývačku, tak je při povinném denním svícení dobíjení baterky na hraně a v případě třeba 592 panelky, kde jsou navíc ještě blinkry dokážeš baterku vycucnout jako nic i když má silnější dynamo. Tam bych vape omluvil. Nakonec to není nevratné a dynamo se dá vrátit místo vape zpátky. Já bych místo nějakých LED žárovek (za které tě nakonec policajti vykostí stejně) raděi podžhavil normální asymetrickou, bude to svítit jako bludička, ale nakonec tak to bylo vždycky. Jízda v noci byla vždy na slepeckou hůl, nebo vlčáka :D
CFHC
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“