zvaracka? aka?

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

zvaracka? aka?

Příspěvek od ferdy91 »

Zdravim chcem sa opytat skusenejsich zvazujem kupu zvaracky invertora na take domace pouzitie aj okolo aut ale to tak 20% celkoveho casu.Z mma mam dlhodobe dobre skusenosti vyvarenych mam asi zo 30 40 skatul elektrod cize som nieco nazvaral avsak nie az tolko na invertore.Otazka je ci ist cestou mma co2 alebo mma tig.Cenovo by som sa chcel hybat tak do 700€ bez prislusenstva to casom.Ziadnu cinu nechcem neprosim nie! Rozmyslal som nad omicron gama 1500 popr. 1950l hf.Avsak s tigom mam 0 skusenosti dostupnost naplnania flase vpodstate mam ci co2 ci argon samozrejme argon je odosr drahsi.
V skratke zvaracka sa ma pouzivat hlavne okolo domu kde počítam ze 100A prekrocim vynimocne.Max 4 elektrody vacsinou tak 2.5 radsej mi ide o kvalitu ako o cenu.Popripade nieco blizke tej cene a dosetrim nech mam nieco normal pretoze raz radsej kupit lepsie ako cinske smejdy aj ked 99% veci je made in china :)
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

inventorový CO2 (hm) Tig pokud nemáš AC na hliník doma nevyužiješ (drahý svařování) ;)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Re: zvaracka? aka?

Příspěvek od rudy5 »

ferdy91 píše:Zdravim chcem sa opytat skusenejsich zvazujem kupu zvaracky invertora na take domace pouzitie aj okolo aut ale to tak 20% celkoveho casu.Z mma mam dlhodobe dobre skusenosti vyvarenych mam asi zo 30 40 skatul elektrod cize som nieco nazvaral avsak nie az tolko na invertore.Otazka je ci ist cestou mma co2 alebo mma tig.Cenovo by som sa chcel hybat tak do 700€ bez prislusenstva to casom.Ziadnu cinu nechcem neprosim nie! Rozmyslal som nad omicron gama 1500 popr. 1950l hf.Avsak s tigom mam 0 skusenosti dostupnost naplnania flase vpodstate mam ci co2 ci argon samozrejme argon je odosr drahsi.
V skratke zvaracka sa ma pouzivat hlavne okolo domu kde počítam ze 100A prekrocim vynimocne.Max 4 elektrody vacsinou tak 2.5 radsej mi ide o kvalitu ako o cenu.Popripade nieco blizke tej cene a dosetrim nech mam nieco normal pretoze raz radsej kupit lepsie ako cinske smejdy aj ked 99% veci je made in china :)
Robím so zvaracinou roky rokúce ,robím so značkami ako FRONIUS ,Kemppi,EWM,a tie sú zase v úplne inej cene ako požadujes,ale testujem a mám vyskúšaných x značiek a aj čínskych a bol by si prekvapený že niektoré zdroje fungujú lepšie ako napríklad omicron,alebo khutrieber,
Teraz som testoval pre jednu firmu čo predáva cinske zdroje zdroj kombinácia mma-co2 ,200A zdroj 130A na 100% napájanie 220V a bol som milo prekvapený ako to zvara pre domáceho kutila čo sem tam čosi doma zvara úplne postačujúce v cenovej relácii kde to stojí komplet s horakom a zvaracimi káblami okolo 350eur to proste nemá konkurenciu zvláda to drôt 0.8mm a 1.0mm skúšal som aj veľmi podobný zdroj od khutriebera skoro také isté prevedenie aj výkon ale pravdu ti poviem tá Čína zvára oveľa krajšie lepšie prievar,krajšie rozlieva, nekopi tak zvara iba na povrchu.a cena je 3-4x menšia .
Choď si to osobne vyskúšať niekam kde ti to predvedú a porovnaj .
A doma asi viac vyuzijes kombináciu mma-co2 a keď budeš mať CO2 kúp si radšej zmesny plyn argon a co2 nebudú ti mrznúť hodiny nepotrebuješ na ne predhrev a zvar je krajší a zase tá 20l náplň teda mňa vide asi 35eur co zase nie je také hrozne .
BMW 330 ix
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Já mám alfa in 160, tehdá stál raketu a jsem spokojenej. Dnes už to tak drahý není, je otázka jestli je to ještě i ta samá kvalita
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Záleží jakou tloušťku materiálu budeš vařit. Pokud, tam zahrnujes i auta, tak každopádně co2 s MMA. TIG je drahé svařování a materiál potřebuje dokonalé očištění. Nemluvě o tom, že když už TIG, tak AC/DC s HF zapalováním. Náškrab už je dnes mimo. A tady se dostáváme na cenu kolem 20tis.kc. Mluvím o Číně.

Jdi do multifunkce CO2 + MMA. Čína je dnes už skoro vše. Co jsem četl, tak Třebíč (Omicron, Kuthreiber, Alfa IN) je už taky převážně Čína. Jen je to pod českým jménem a za o dost vyšší ceny.
Drž se pár rad. Najdi si nejbližší kamenný obchod. Dojdi tam a vyzkoušej si to, co se Ti bude zamlouvat. Seriózní prodavač Ti dovolí otestovat mašinu. A proč nejbližší obchod? Hlavně z důvodu reklamací a případného plnění tlakových lahví.

Sám mám cca 3 roky Kitin 165. Kolem baráku pohoda, ale tenké plechy na houby. Proto se chystám taky do multifunkce. Jen jsem nevybral zatím to, co by mi vyhovovalo. Rudy5 mohl napsat konkrétní značky té fajnove Číny. ;)
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

vidim ze sa to tu celkom rozbehlo :D takto na upresnenie mma zvladam pomerne ok zo starou WTU to bola doslova radost.Co2 som par krat skusal no to mi neslo nejako od ruky samozrejme prax je dalsia vec co pri co2 mam mozno tak hodinu zvarania co je strasne malo
Co by sa malo zvarat plechy do hrubky 4mm hrubsie nepredpokladam sem tam nejaky auto plech ale to skor vynimocne chcel som viacmenej nieco co vydrzi zopar rokov.Kamenny obchod na blizku je avsak cena voci netu x40% co mi pride dost veľa.
Vpodstate nejaku masinku co moje veci bude splnat.Co sa tyka co2 mal som v ruke gude samozrejme nazov vravi za vsetko preto nieco take myslim kvalitou zvarania v ziadnom pripade nieco jednoduche osvedcene :)
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Gude, jednopeklo a pod. nebrat. To jsou takové smrkatka. Drát Tě kope a neudělá to kloudny svár.
Dojdi do toho obchodu a vyzkoušej si to. Případně se domluv, že vezmeš celý set včetně lahve a jestli neudělají lepší cenu. Za zeptani nic nedáš. Je jasné, že to mají kamenné obchody vždy dražší. Ale to zázemí je pro servis mašiny lepší.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

ferdy91 píše:vidim ze sa to tu celkom rozbehlo :D takto na upresnenie mma zvladam pomerne ok zo starou WTU to bola doslova radost.Co2 som par krat skusal no to mi neslo nejako od ruky samozrejme prax je dalsia vec co pri co2 mam mozno tak hodinu zvarania co je strasne malo
Co by sa malo zvarat plechy do hrubky 4mm hrubsie nepredpokladam sem tam nejaky auto plech ale to skor vynimocne chcel som viacmenej nieco co vydrzi zopar rokov.Kamenny obchod na blizku je avsak cena voci netu x40% co mi pride dost veľa.
Vpodstate nejaku masinku co moje veci bude splnat.Co sa tyka co2 mal som v ruke gude samozrejme nazov vravi za vsetko preto nieco take myslim kvalitou zvarania v ziadnom pripade nieco jednoduche osvedcene :)
Odkiaľ si?kamarát robí veľkoobchod kľudne za tebou príde a vyskúša s tu zvaracku čo som skúšal ja pre nich 4mm plech je úplne v pohode a zvládne aj viacej dáš 1.0drot a zvladne aj 10mm platnu v pohode mám to vyskúšané .ako píšem mám to vyskúšané a funguje dobre za tú cenu není čo riešiť doma si ju môžeš kľudne vyskúšať nemusíš nikde chodiť .
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Typ???
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

ja používam dlhe roky zvaračku ETP a velka spokojnosť
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

Vies co ja som z bb kraju ale keby bol niekde v okruhu 150km tak to dojdem aj ja to neni problem.Ako vravim moje podmienky resp.poziadavky su hore menovane keby si mal nejake osvedcene tipy co ten kamarat predava tak mozes hodit ze by som vo volnom case precital nejake recenzie :) popr. ked nei tu tak do ss diki :)
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Já si pořídil Omicron Omi 165 a na to moje domácí žvýkání mi bohatě stačí, použiji ho tak 1-3x do roka a zatím žádný problém a to nevím jak často jej používá švagr. Mám ho už víc jak 12 roků.
S TIGem jsem si občas hrál v práci, ale to je cenově někde úplně jinde a doma se mi to prostě nezaplatí, takže nevyplatí se pokud Tě to neživí.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Ja mam doma tig Kemppi mastertig mls 3000 AC/DC cena okolo 7tis s vybavením druhá FRONIUS magicwave 2200ac/DC cena okolo 6tis s vybavením a chladením :)
BMW 330 ix
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

mirek999 píše:Typ???
Masina sa vola Fortune welder ,eurokoncovka, mig,-mma 200A zdroj komplet horák kable príslušenstvo. Mám ju ešte doma v dielni môžem aj foto poslať
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
oktáf
Přispěvovatel
Příspěvky: 742
Registrován: 23 led 2006, 21:24
Bydliště: Loděnice

Příspěvek od oktáf »

já mám Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT (SHK447), čistokrevná čína kombinace mig/mag/mma a jsem spokojený, chce to alespoň 16A B Jistič, jinou kuklu a zemnicí kabel, zbytek je použitelný. Překvapivě redukčák s výhřevem a průtokoměrem s kuličkou.
CFHC
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“