Kontrolka oleje + ventilátor topení

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
chatter
Přispěvovatel
Příspěvky: 240
Registrován: 10 říj 2007, 19:47

Kontrolka oleje + ventilátor topení

Příspěvek od chatter »

1) Ahojte... co to znamena ak zapnem zapalovanie a zlta kontrolka oleja zacne blikat asi 5x a potom znasne? moze to byt tym ze uz by olej trebalo vymenit?mam asi 14tisic na nom najazdene, alebo to je cidlo, alebo snimac kapoty? mal som zasah do motora opravovali mi tesnenia vstrekov prv sa mi rozsvietil olej, dolial som ho a teraz mi zacalo blikat pred startom kontrolka mazania. dakujem za vase rady.
2) rano startnem a osvetlenie klimatroniku mi hned skocilo do usmevu ze nesvieti. hodnuty pridanej teploty pribudaju s tym otocnym koleckom resp. potenciometrom ale ventilator sa ani nehne. neviete v com moze byt chyba? rozobral som ho a precistil ale aj tak sa neroztoci. dakujem za vase rady. Octavia 1Z5 2006, BXE, 360tisic km
okt2 combi 1.9tdi pd 77kw bxe,2006
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Interval vymeny oleje nebo nizka hladina
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1366
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

O intervalu výměny oleje informuje displej, popsáno v manuálu. Blikání kontrolky je také popsáno v manuálu, může se jednat o poruchu snímače hladiny oleje.
Člověk se pořád učí.
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

A jeste sem vygooglil ze to muze byt snimac tlaku oleje jestli to neni sdruzene
chatter
Přispěvovatel
Příspěvky: 240
Registrován: 10 říj 2007, 19:47

Příspěvek od chatter »

ja som tam preto napisal tu vymenu oleja lebo tiez som googlil a niekde bolo aj spomenute ze im to robilo pri zmene vizkozity oleja, niekedy aj pri inom type oleja a ak dal inu znacku ze to prestalo. ja som olej nemenil len ci sa nezmenila viskozita, ale to bola len otazka ci sa nieco take niekomu s tym olejom udialo.
okt2 combi 1.9tdi pd 77kw bxe,2006
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Jestli si googlí tak tady na Dp je toho dost napsano urcite najdes reseni.No hlavne mit dostatek nekam par mm pod rysku max hladiny no a pak dobry olej jako treba Mobil1. Co tam lijes ? jen pro zajimavost..
chatter
Přispěvovatel
Příspěvky: 240
Registrován: 10 říj 2007, 19:47

Příspěvek od chatter »

Lejem edge castrol . Ale uz som pocul ze ho mam vymenit za iny no vyrobca udaval ten, tak som ten pravidelne menil.
okt2 combi 1.9tdi pd 77kw bxe,2006
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“