Volnoběžné otáčky Renault Trafic

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
fuzzyi
Přispěvovatel
Příspěvky: 746
Registrován: 19 pro 2006, 08:52
Bydliště: Nový Jičín

Volnoběžné otáčky Renault Trafic

Příspěvek od fuzzyi »

Zdravím pánové.
RENAULT / TRAFIC II autobus (JL) / 2.0 dCi 115 (JL0H)

Chtěl bych Vás poprosit o názor na volnoběžné otáčky. V měřených hodnotách při dnešních teplotách je po startu hodnota kolem 720ot/min. Volnoběh drží pěkně, auto se netřese, žádný problém nevidím. Přesto mi to přijde málo. Auto mám jen chvilku.
Hledat v tom problém, nebo je to v pořádku?

Další věc je, že mi auto přijde mrtvé do 2000ot. Potom zabere turbo a táhne krásně. Jak auto netočím a snažím se rozjíždět od těch 1500ot tak mám plyn na podlaze a hodně těžko se zvedá nahoru..
najeto 181000, rok 2013

děkuji Vám
RENAULT / TRAFIC II autobus (JL) / 2.0 dCi 115 (JL0H)
drz
Přispěvovatel
Příspěvky: 217
Registrován: 04 bře 2009, 21:46

Příspěvek od drz »

mám stejný stroj, taky 2013 a jak volnoběžné otáčky tak pocit, že do 2000 ot. nejede je srovnatelný s tím tvým. Mám ho s FAP filtrem, tak myslím, že je to od spoda pocitově línější díky němu, před tím jsem měl trafika 2009 se stejným motorem bez filtru a byl určitě pružnější z nízkých otáček.
fuzzyi
Přispěvovatel
Příspěvky: 746
Registrován: 19 pro 2006, 08:52
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od fuzzyi »

drz píše:mám stejný stroj, taky 2013 a jak volnoběžné otáčky tak pocit, že do 2000 ot. nejede je srovnatelný s tím tvým. Mám ho s FAP filtrem, tak myslím, že je to od spoda pocitově línější díky němu, před tím jsem měl trafika 2009 se stejným motorem bez filtru a byl určitě pružnější z nízkých otáček.
Ok, díky. Ten spodek je hold slabý. Kde jsem jezdil na 3 st teď musim na 2st. 70km na 5st už je málo a trápí se. Musí se točit a pak jede v rámci možností
RENAULT / TRAFIC II autobus (JL) / 2.0 dCi 115 (JL0H)
Odpovědět

Zpět na „Renault / Dacia“