Mercedes C180 elektrika!!!

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Mercedes C180 elektrika!!!

Příspěvek od kaad »

Ahoj všichni co holdujete těmto vozům. Já tedy moc ne, ale bohužel nevyhnu se občasným jejich opravám. Teď tu mám C180 r.v. 1997 s následujícím problémem. Když se auto zamkne dálkovým ovladačem a stojí např. dva dny a více nejde pak dálkově odemknout. Musí se odemknout manuálně, ale auto se pak chová jako neodemčené tzn, že začne pískat alarm. Taky přestanou jít okna a střešní okno. Když se odpojí baterie po zapojení opět všechno funguje. Jo nejde topení, ale to jsem zjistil vadný motor ventilátoru, takže to mám vyřešeno. Diagnostikuju to Delphinou. S motorem se spojím s ABS se spojím, ale s komfortem ne. K tomuto autu nemám žádný servisní manuál, takže bych se rád zeptal jestli někdo něco nemá nebo neví kde hledat. Já už prohledal snad vše co mně napadlo a nic. Nebo alespoň poradit kde najdu tu ŘJ komfortu. Mám podezření, že je v pánu. Není taky tak blbě umístěna jako např. na Passatech? Když jsem měl ještě B5 tam byla pod kobercem a musel jsem ji každou chvíli vyndávat a sušit. Díky za každou pomoc.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Příspěvek od jozef9 »

Asi si trafil do čierneho, pozri sa pod nohy spolujazdca pod prístrojovkou, prípadne pod kobercom pri zadných sedadlách. Skoro všetky jednotky majú pod kobercom.
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Příspěvek od kaad »

Tak nikde pod kobercem žádná ŘJ není. Pouze pod sedačkama na příčnících jsou senzory nárazu pro airbagy. Sedačky mám venku i koberec, protože pod ním byly dva cenťáky vody a všechny kabely v tom ležely. Musel jsem to vypustit přes zátky a pár dní to nechat vyschnout. Některé spoje byly zaizolovány jen textilní páskou, takže jsem to vše znovu zaizoloval plastovou elektropáskou. Než to začnu skládat rád bych zkontroloval ještě tu ŘJ komfortu. Takže ať nemusím zbytečně rozdělávat půl auta: nevíte kde se nachází? Díky.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Příspěvek od jozef9 »

Neviem, či je to tvoje auto, pozri to aj tu.

https://www.youtube.com/watch?v=YKN1hJnUfNo
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Příspěvek od kaad »

Tak po nějakém čase tu mám nazpět méďu. Majitel si měnil baterii a po výměně mu zůstala svítit kontrolka airbagů. Chtěl jsem mu to vymazat, ale auto s diagnostikou nekomunikuje. Používám na to Delphi150. Test adaptéru proběhne v pořádku, rozhraní to najde, ale spojení nenaváže. Prošel jsem už všechny pojistky, kontroloval jsem konektory na ŘJ. Máte někdo nějaký nápad čím by to mohlo být, Díky.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

to jsou hrozný mrchy tohle,kámošova ženská to má,začalo to blbě startovat,zdechat, KO váha vzduchu která je součástí ECU motoru....fakt paráda,oprava za cenu poloviny hodnoty auta :roll:
Odpovědět

Zpět na „Mercedes-Benz“