Kbelská & Kolbenova - přednost v jízdě

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

smrtka.smety
Přispěvovatel
Příspěvky: 219
Registrován: 21 pro 2012, 02:01

Kbelská & Kolbenova - přednost v jízdě

Příspěvek od smrtka.smety »

Zdravím,

rád bych se zeptal, jak je to s předností v jízdě na křižovatce Kolbenka & Kbelská.

Přijíždím z centra po Kolbence (červená čára) a odbočuji na Kbelskou. Padne zelená, projedou protijedoucí a padne taky zelená řidičům jedoucí z Kolbenky na Kbelskou (modrá čára) z druhé strany (mají zelenou šipku).

Měl jsem za to, že v momentě, kdy odbočím na Kbelskou, jsem "na hlavní" a z prava přijíždějící mají červenou, ale podle chování semaforů jde o "klasickou" křižovatku a ten ostrůvek tam nemá vůbec žádnou roli v přednosti.

Obrázek

Díky
golf iv 66kw alh - chip dragpower.cz
F40
Přispěvovatel
Příspěvky: 71
Registrován: 31 říj 2006, 09:58
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od F40 »

Uživatelský avatar
syncon
Aktivista
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 kvě 2006, 09:20
Bydliště: střední čechy :)

Příspěvek od syncon »

ten kdo ma vetsi auto (LOL)
smrtka.smety
Přispěvovatel
Příspěvky: 219
Registrován: 21 pro 2012, 02:01

Příspěvek od smrtka.smety »

F40 - v tom případě by neměla padnout zelená šipka protijedoucím najíždějícím na Kbelskou. Nebo to maj blbě n načasovaný a ve špičkách se nepočítá s hustým provozem. Ale chybí tam vyklizovací semafor, což by značilo, že mají zelenou a jde o normální křižovatku.
golf iv 66kw alh - chip dragpower.cz
F40
Přispěvovatel
Příspěvky: 71
Registrován: 31 říj 2006, 09:58
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od F40 »

žádná zelená šipka tam podle mapy není?
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Můj názor je, že pokud pojedu po Kolbence do centra a dám se na Kbelskou nahoru, viz. zelená šipka na tomto semaforu https://mapy.cz/zakladni?x=14.5316379&y ... 9Bt%C3%ADn tak odbočuji na křižovatce doprava a mám přednost před vozidlem co pojede z Kolbenky směrem z centra do Kbelské - nahoru.
Jiná situace bude, pokud semafory nepůjdou, viz. značka dej přednost v jízdě.

Jinak tahle křižovatka je načasováním špatná, měl jsem zde v září 2010 "málem" nehodu s motorkářem, jel jsem pod Kolbcence do centra a odbočuji doleva na Kbelskou směrem do křižovatky s Poděbradskou, projel protisměr a já měl volno ( vyklizovací šipka tam není ), rozjedu se a měl jsem na blatníku motorkáře co jel zezhora z Kbelské :oops:
smrtka.smety
Přispěvovatel
Příspěvky: 219
Registrován: 21 pro 2012, 02:01

Příspěvek od smrtka.smety »

Díky, to by sedělo. V noci, kdy není provoz, mají myslím odbočující chvíli červenou a pak padne zelená (ta prodleva počítá asi s vyklizením křižovatky).
golf iv 66kw alh - chip dragpower.cz
Hrib
Přispěvovatel
Příspěvky: 222
Registrován: 27 čer 2011, 14:43
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Hrib »

Je pravda, že ta křižovatka se světlama je fakt divně udělaná.. Když odbočuješ z Kolbenky na Kbelskou, tak máš přednost. Podle mně tam je počítaný s tim, že se na Kbelskou ze směru od Čerňáku budou řadit do pravýho pruhu a lidi ve směru od Vysočanský do levýho.. A asi by to i fungovalo, jen by to nesmělo bejt v ČR ...
Uživatelský avatar
titan0306
Aktivista
Příspěvky: 4302
Registrován: 10 bře 2006, 21:47
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od titan0306 »

Nějak nechápu co řešíš :? Podle tvého obrázku ti co jedou po modré vůbec nejedou křižovatkou, ale připojují se zprava a ty co jedeš po červené odbočuješ do levého pruhu.
Tel:776005385 Nový Bor
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

ten co jede po červené, musí tomu co jede po modré dávat přednost, protože on si může vybrat pruh jakej chce
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Jj, to si také myslím, ale je mi jasné, jaké dopravní situace tam vznikají, podobná situace je o pár kiláků vedle na Průmyslové, tady při jízdě doprava člověk často koliduje s lidma kteří odbočují u protisměru vlevo.

Zde odbočení doprava:

https://mapy.cz/zakladni?x=14.5375410&y ... 9Bt%C3%ADn

Zde odbočení vlevo:

https://mapy.cz/zakladni?x=14.5371812&y ... 9Bt%C3%ADn
Kajman1
Přispěvovatel
Příspěvky: 110
Registrován: 11 dub 2008, 12:56

Příspěvek od Kajman1 »

Ten, co jede po červené (odbočuje vlevo), by se měl zařadit do levého pruhu, a ten po modré odbočující vpravo se zařadí do pravého.
O2 2.0 TDI Elegance SPORT BMM MR2006 Black Magic Pearl
Uživatelský avatar
titan0306
Aktivista
Příspěvky: 4302
Registrován: 10 bře 2006, 21:47
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od titan0306 »

Huml píše:ten co jede po červené, musí tomu co jede po modré dávat přednost, protože on si může vybrat pruh jakej chce
Přesně obráceně ;)
Tel:776005385 Nový Bor
F40
Přispěvovatel
Příspěvky: 71
Registrován: 31 říj 2006, 09:58
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od F40 »

Kajman1 píše:Ten, co jede po červené (odbočuje vlevo), by se měl zařadit do levého pruhu, a ten po modré odbočující vpravo se zařadí do pravého.
to je nesmysl!
Uživatelský avatar
titan0306
Aktivista
Příspěvky: 4302
Registrován: 10 bře 2006, 21:47
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od titan0306 »

To myslím smrtelně vážně, nevím kam bys chtěl křižovat. Podívej se na tu křižovatku na mapách a koukej na značky.
Tel:776005385 Nový Bor
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“