Emisna - nevyhovuje

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2406
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Re: Emisna - nevyhovuje

Příspěvek od zizuzidan »

Neprochází nic,Co mám od nového roku zkušenost tak 1 z 10 projde,vetšinou benzíny.S diesely je to špatný a i z relativně novými :(
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Re: Emisna - nevyhovuje

Příspěvek od WOB »

Jen taková malá úvaha, když auto vyráběli před x rokama, nikdo v továrně nepočítal s tím, že do motorů se bude lít nějaké měřo. Nevím jak kde, ale tady na moravě je benzínka u Krhova u Boskovic, kde nabízejí Diesel Zero, neboli nafta bez příměsí měřa. Tak zkuste vyjet nádrž a párkrát natankovat tuhle naftu a protáhnout to minimálně půl hodiny na dálnici na 4500 otáček aby vylítali saze a pak teprve jít na emise?
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Emisna - nevyhovuje

Příspěvek od ROMEK »

Tady je podla mna špatna technika merania toho dieselu v podstate šlape z volnobehu do maxima a má na to sekundu a pul. To začmudí snad každy starší diesel. Ked technik chcel tak to vedel postupne dostat do otáček pomalší a nezahulilo to ale od leta to takisto zmenili. V patek sem byl na STK a technik /kamoš/ mi povidal že nejlepší auto je s obmedzovačem a pohon 4x4 :)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Emisna - nevyhovuje

Příspěvek od Tomas.cz »

Byl jsem se starou Fabií 1 1.4MPi s původním katem a na parametry prošla 1a, s dieselama se perou, říkal že denně udělá tak 2, pořádně projet do omezovače a pak zkoušet.
Co se týče paměti závad - prázdná tam nevím jestli se to týká jen emisních chyb nebo o ostatních, vím o několika Touranech co mají chybu komunikace s jednotkou sloupku volantu, myslím že tam naskočí hned nebo v zápětí po smazání.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Emisna - nevyhovuje

Příspěvek od ROMEK »

Tak fabia 1.4 motor ma emisie vetsinu ok tam sa riesi max. Netesny vyfuk to keby si videl HTP tak to je problem za problemem.
Tady na SK auto ktore su vyrobene od 2005 davaju aj na diag. Nacita pamet zavad a ked je ulozena zavada P0XXX a P2XXX zavady ovplivnujuce emisie staci aj sporadicky tak technika dalej nepusti k meraniu a vyhadzov po merani sa znovu nacitava pamet zavad :( auta vyrobene pred tymto datumom maju vyhodu
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Emisna - nevyhovuje

Příspěvek od Woko_O »

To bude paráda, až se zjistí, že většina aut jezdí bez STK, respektove emisí. Určitě nebudeme naivní, že by lidi šli hned pro nový auto, nejlépe na elektrický pohon. To se vyplatí spíš platit ty pokuty a doufat, že nedojde k nehodě.

Vyhazuje se většina, co tam přijede. Ale delfíni budou v cajku, to zase jo.
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Emisna - nevyhovuje

Příspěvek od MirekX »

Není to tak ,že bez platných emisí nepustí auto vůbec k STK? Podle mě jo, když už není zelená známka. A bez STK to není dlouhodobě dobrý provozovat, to je jednou nohou v průseru. I když pokud to člověk neví tak spokojeně jezdí, jak to zjistí je po náladě. Kdysi na motorkách v Rakousku spokojeně svačíme a kámoš opřený s chlebem o mou motorku povídá, hele, asi máš propadlo STK? No samozřejmě měsíc propadlá a to před náma Itálie Švajc atd. No tak mi zkazil výlet, odjel jsem to ale to hlodání tam furt je... (noteeth)
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
joe
Aktivista
Příspěvky: 1544
Registrován: 22 pro 2006, 11:31

Re: Emisna - nevyhovuje

Příspěvek od joe »

Tu na Slovensku sme aspoň v niečom lepší.
U nás si termíny nemusíš striehnuť, postriehne ich za teba štát.
Ak prešvihneš termín trebárs iba o jeden deň, tak pokuta 165 Euro za STK a 165 Euro za EK.
Spolu za mizerných 330 éčiek. No nekúp to.
Pravda, teraz máš dočasne toleranciu +3 mesiace, kvôli korone.
Ďakujeme, pán veľkomožný, len nám ešte naložte, však my to nejako vydržíme.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Emisna - nevyhovuje

Příspěvek od Tomas.cz »

MirekX píše: 23 led 2022, 09:17 Není to tak ,že bez platných emisí nepustí auto vůbec k STK? Podle mě jo, když už není zelená známka. A bez STK to není dlouhodobě dobrý provozovat, to je jednou nohou v průseru...(noteeth)
Pokud se nic nezměnilo s novou metodikou měření emisí, tak i bez úspěšné emisní kontroly lze STK absolvovat, ale platí jen měsíc, do té doby poladit emise motoru a znova na měření.
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Re: Emisna - nevyhovuje

Příspěvek od Woko_O »

MirekX píše: 23 led 2022, 09:17 Není to tak ,že bez platných emisí nepustí auto vůbec k STK? Podle mě jo, když už není zelená známka. A bez STK to není dlouhodobě dobrý provozovat, to je jednou nohou v průseru. I když pokud to člověk neví tak spokojeně jezdí, jak to zjistí je po náladě. Kdysi na motorkách v Rakousku spokojeně svačíme a kámoš opřený s chlebem o mou motorku povídá, hele, asi máš propadlo STK? No samozřejmě měsíc propadlá a to před náma Itálie Švajc atd. No tak mi zkazil výlet, odjel jsem to ale to hlodání tam furt je... (noteeth)
Tak jasně, ale co chceš jako dělat, když tě vyhodí z STK na emise? Můžeš to zkusit dát dohromady, máš na to měsíc. A pak? Vyhodí tě znova, protože limity. A co uděláš? Půjdeš k dealerovi pro nový auto? Nebo do Áček pro nějakej poklad co neprojde taky? Ne, prostě budeš jezdit, protože jinou možnost nemáš. Pokud zrovna nebudeš mít peníze na nový auto..
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Emisna - nevyhovuje

Příspěvek od MirekX »

Tak pokud je auto v pořádku tak prosít musí. Pokud je něco blbě, musí se opravit. U starýho diesela se s tím nechá trošku pohrát třeba přelepením váhy vzduchu, u nových s DPF je to jednoduchý, čistý výfuk a čistá paměť závad. Pak to musí projít.
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Michal55
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 04 pro 2021, 06:26

Re: Emisna - nevyhovuje

Příspěvek od Michal55 »

Zdravím vespolek.
Škoda octavia2 1,4 TSI CAXA. Deaily viz protokol z EK. Na emisní konrole jsem málem neprošel. Na volnoběhu to bylo ok, ale v otáčkách to bylo pořád v oranžovém poli. Auto bylo zahřáté. Před kontrolou jsem udělal zahřívací jízdu a ani před měřením jsem motor nevypínal. Když to pořád bylo v oranžovém poli, tak se technik poradil s kolegou, znova to zkusil změřit a s verdiktem "povedlo se" jsem dostal protokol. Já jsem ale dle monitoru žádné zlepšení parametrů neviděl. Mohli byste se prosím podívat na ten protokol a zkusit mi poradit, kde by mohla být chyba? Vím, že můžu být rád, že to je ok, ale za 2 roky mne to čeká zas a rád bych to absolvoval bez nervů. Dnes jsem ještě udělal měření hodnot. Tak jestli to k něčemu bude a pomůže to diagnostikovat problém, budu rád. Kontrolka žádná nesvítí, pamět závad čistá. Děkuji všem za váš čas a rady. Michal 55
hodnoty LS při volnoběhu
hodnoty LS při volnoběhu
ls1 volnobeh.JPG (162.25 KiB) Zobrazeno 2200 x
hodnoty LS při 3000 ot
hodnoty LS při 3000 ot
ls 3000.JPG (160.39 KiB) Zobrazeno 2200 x
EK 2022_1.jpg
EK 2022_1.jpg (2.99 MiB) Zobrazeno 2200 x
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Emisna - nevyhovuje

Příspěvek od ROMEK »

Podla mna mu nevychadzalo CO ostatne hodnoty mas dobre. CO na volnobeh mas skoro na hranici.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Michal55
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 04 pro 2021, 06:26

Re: Emisna - nevyhovuje

Příspěvek od Michal55 »

A uměl bys poradit, co by mohlo být příčinou?
Netěsnost ve výfuku, nebo někde v sání, nebo lambda? Abych věděl, na co se mám zaměřit.
Děkuji.
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Re: Emisna - nevyhovuje

Příspěvek od WOB »

jaktože benzín točí do 2500 otáček a diesla na 5130 ??? (wallbash)
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“