Plynovy kotel

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Plynovy kotel

Příspěvek od cin »

Prosim o rady ohledne plynovyho kotle .

1, Vedel by nekdo jakou asi zivotnost muze mit kotel Immergas Zeus Maior 24 s ohrevem vody, turbo (odpad skrz zed ven) , mam ho uz 12 let , a zda se mi ze v nem pri horeni zacina jakoby neco vrcet/drncet, neco jako vysoke napeti , dle servisaka je vse OK , no ja ale nevim . Co myslite - porouci se , nebo to je normalni

2, V pripade koupe novyho, je lepsi vzit obyc kotel nebo ten kondenzacni . V mym pripade ho vyuzivam cca na 90% jen k ohrevu vody, zbytek topeni . Vyplati se to do toho kondenzacniho investovat ? Pracuje i na ohrevu vody na tech 108% jak vsude reklamujou , nebo to jsou jen reci a marketingovy tah :?
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
yirka
Aktivista
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 zář 2007, 18:46
Bydliště: Karlovy Vary už jinde

Příspěvek od yirka »

pokud jen ohříváš vodu, tak se ti kondenz nevyplatí, ale rozmysli se rychle za chvíly začne platit zákaz prodeje tzv. obyč kotlů a bude jen kondenz. Takže lidi kupujou a maj uloženky, ušetří dost penez. Někde jsem četl o tom drnčení co máš ale kdybych věděl??? Čeká mě to příští rok ale buduju podlahovku tak ten kondenz užiju,
Uživatelský avatar
Pelep
Přispěvovatel
Příspěvky: 367
Registrován: 08 črc 2014, 17:07
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od Pelep »

"Těch 108% jak všude inzerujou" - je to kokotina, před několika rokama došlo ke změně účtování spotřeby plynu, aby zase o trochu ojebali lidi. Až budu mít čas, tak sem přesně napíšu jak to je. S kotlem ti neporadim, ale popíšu tu vychcanost s účinností "108%".
BMW E46 328i automat LPG
Passat b5 1.9 TDI-PD 85 kW 4Motion
EX:
BMW 318 TDS, chip, kat i egr pryč, jezdim na friťák nebo vyjetou hydrauliku.
Peugeot 106 1.4 Sport, Felda 1.3, Opel Kadett, Mazda 121
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

o jediné vychcanosti co vím je to že ta účinost není 108% ze zemního plynu protože by to jinak bylo perpetum mobile prvního řádu. Je to 108% nekondenzačního kotle. Účtování mi nikdo neměnil a platím pořád tu samou sjednanou částku.

Mám doma Protherm LEV 29kW asi 5let a za tu dobu... musím zaklepat na dřevo, žádnej problem. Nevím čemu říkáš vysoké napětí, ale taky se z něj linou divné zvuky, jednou chrčí čerpadlo, pak přestane, podruhé chrčí ventilátor, pak taky přestane. Pokud ti na to revizák dá štempl tak bych to neřešil. Až se to rozbije tak to bude asi totálka že se ti nevyplatí vyměnovat těleso nebo nějakou jinou součástku.

Jinak já bych do jinýho než do kondenzačního asi nešel... mám v plánu tepelné čerpadlo, ale stejně potřebuji zálohu a obyč kotel mi přijde v 21.století fakt trošku za opicema... prostě když tady ta technologie je, proč ji nevyužít. Když jsem ho pořizoval byl "jen" o 10 tisíc dražší než obyčejnej kotel, a za tu dobu už se to splatilo.
Uživatelský avatar
bombastiq
Aktivista
Příspěvky: 3643
Registrován: 07 kvě 2008, 21:30
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od bombastiq »

zdar zeuse mejora mám taky , odcchazí tam membránka na tlakovce
dodělavá se tam relátko ,

pak v zapalovací jednotce je studenej spoj

opravoval sem si ho sám ,

ty kotle vydržej 20 let ,

červená je zapalovací jednotka , rozebereš , na plošnáku je studenej spoj
zpravidla i vícero studenáku (je to kurvítko )

modrá je tlakovej spínač co hlídá čerpadlo , je tam gumka co se omáčkne
a pak pulzuje což dělá to že se kope čerpadlo s radiátorama

kup si relé na 220V cca 1A ívku napoj na čerpadlo a spínací kontakty na ten hlídací spínač

tim odstarníš dva průsery u těchhle kotlů

pak je pod zadním deklem hafo potenciometrů na nastavení hisperze

co si musíš doladit na barák , pokud máš prostorovej termostat tak nastav hisperzi na 1° má kolonku i pokud máš velkej radiátor u termostatu tak klidně i 1,5 °

kdyby něo tak zavolej ....... Obrázek
Obrázek
--775914666--stačí zavolat :) , Berlingo 1.9D Prasečák + MB-OM604 SUPERTURBODIESEL
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

WOB píše:
Nevím čemu říkáš vysoké napětí, ale taky se z něj linou divné zvuky, jednou chrčí čerpadlo, pak přestane, podruhé chrčí ventilátor, pak taky přestane.
stoupni si ka sloupu a uslyšíš takovej mlaskavej zvuk o vysokej frekvenci
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
optimista
Přispěvovatel
Příspěvky: 527
Registrován: 25 lis 2012, 21:16
Bydliště: michalovce

Příspěvek od optimista »

mam kondenz 8 rokov proterm lev urcite sa to oplatilo a to nemam podlahovku raz sa pokazil oprava 45e z toho si opravar berie 20e za prichod a povedal ze uz to je babicka
s 120gls T603 favorit opel astra g
octavia 1 tdi 81kw AHF rv 2000 470 xxx tis predana MB B trieda 180D automat ma moja lepsia polovicka
golf 4 1.6 benzin mercedes w 211 220 cdi 2008 origo diag mercedes bmw univerzalna diag launch x 431
Lada.H
Přispěvovatel
Příspěvky: 395
Registrován: 24 čer 2007, 20:01

Příspěvek od Lada.H »

Zrovna včera mě dosloužil Protherm Tiger 24 kW (turbo). Odešel výměník na ohřev TV,voda tlakuje do topení. Oprava cca 14 000 Kč. Přemýšlím,že se vyseru na ohřev vody a koupím pouze kotel na vytápění a na ohřev vody pořídím el. bojler. Kotel vydržel pouze necelých 7 let. Servisák mě říkal,že běžná životnost tohoto kotle je 6-7 let a pak smrt.
Nechce se mě investovat do nového kombinovaného kotle. Nerad bych za cca 7 let zas vyhazoval cca 40 000 Kč. Navíc údajne jako jediný Immergas ma nerezový výměník,ostatní výrobci maj smalt.
Jak to máte vyřešený Vy ? V baráku bydlím pouze 3 rokem tak nemám s plynem zkušenosti. Díky.
yirka
Aktivista
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 zář 2007, 18:46
Bydliště: Karlovy Vary už jinde

Příspěvek od yirka »

já jsem v prosinci nainstaloval vedle v baráku u syna kondenzační kotel viadrus naos, pouze na topení, po počátečním měsíčním zkoušení různých opičáren co kdo doporučil jsme odpojily ekvitermní regulaci a reguluje se pouze otopná voda, se ustálila spotřeba plynu přepočtená na peníze mezi 50-70kč denně

letos ho dám i do svého baráku
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

To protopis jen tri kubiky denne?
yirka
Aktivista
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 zář 2007, 18:46
Bydliště: Karlovy Vary už jinde

Příspěvek od yirka »

Vici píše:To protopis jen tri kubiky denne?
jo 3-4 120m podlahový ploch topí se na 23 stupnů
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

já osobně sem se v byte vysral na plynovej kotel a při rekonstrukci sem koupil elektrokotel. Nemuzu si ho vynachválit. Z bytu mi zmizel uplne plyn, nepotřebuji zadne revize, mám ekologický topení a spotřeba elekriky je taky v pohodě, jak kazdej tvrdí ze se elektrikou protopí hodně penez.
Jinak starej plynovej kotel se mi váli doma i s ohřevem uzitkove vody. Fungoval normalne bez problému, takže kdyby někdo chtěl tak za nejakej smesnou cenu nechám komukoli.....Jen už je myslim nejakych 15 let starej........ jinak pujde do šrotu.
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

(offtopic) jen trošku k tématu.

Firma FLIR začala dodávat na trh mini termokameru do 10.000Kč. Vážně uvažuji nad její koupí. Měří sice bodově, ale na nějaký to domácí zkontrolování dobrý. A nebo jít do dražší varianty C2, ta už je poměrně lepší ale stojí už 20 tyček.

ODKAZ na heureku
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

v práci máme profi termokameru Fluke ( typ nevím ) ale asi za 10tis.Eur,kouká se s tím na lisy jestli se nehřejí ložiska a tak,už jsem několikrát dělal kámošům screen shoty baráků ze všech stran, je to krásně barevně rozlišený a jde vidět kde nejvíc valí teplo pryč
Uživatelský avatar
borelli
Přispěvovatel
Příspěvky: 581
Registrován: 01 říj 2007, 09:31

Re: Plynovy kotel

Příspěvek od borelli »

Kluci,

čeká mě letos výměna plynového kotle za nový kondenzák s integrovaným zásobníkem TUV, máte někdo zkušenost se zn. Viessmann ? Doporučuje mě ho dodavatel, že má jeden z nej. výměníků. Výrobců je docela hodně Baxi, Vaillant, Protherm, nicméně jde nejen o pořizovací cenu, ale i o cenu za náhradní díly, ovládací komfort tj. co nejjednodušší a podobně....
Octavia 2 08, TDI BLS DPF, ECU úprava TDIfun - EGR off, GT1646V, 324Nm/148 PS
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“