Kdo dáváte Castrol

vše o motorových, převodových a podobných olejích - čím se miláčci namažou

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Kdo dáváte Castrol

Příspěvek od standa123 »

leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Taky jsem to sledoval, to je to známé: já sehnal castrol na netu za super cenu (noteeth)
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Buď v klidu Rusko a Polsko dělají všechny známý značky oleje. To ze teď chytli nálepky jen castrol zrovna jen tyto došli. Jedou všechno. Castrol je jeden z mála kdo zveřejnil jak poznat originalitu a tak se kluci přizpůsobili ostatní značky to neudělali nebo o tom nevím a tak není jak si to ověřit. Používám liquid a mobil a za ty roky už mám u každého asi 4 druhy sudů a nálepek takže vím prd.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
tukydydes
Přispěvovatel
Příspěvky: 778
Registrován: 25 led 2009, 18:57
Bydliště: Budějice

Příspěvek od tukydydes »

Beru jenom Mobil a pouze odtud:
https://www.maierkorduletsch.cz/
Oktopod 1,9 TDI, r.v. 2000, AHF, 81kW -> 113kW/355 Nm (MUDr. TDI Fun)
PP764, HDS57+VR6, EGR off, KAT off, zadní puky TT, 550.000km, první majitel :D
WEBASTO Thermo Top C, ETKA 8.1, VAG-ína 18.9.0, VIS 6.5, FiatEcuScan, FordDiag
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Beru liqui moly na oleje pema. Liqui moly na svém webu udává pemu jako autorizovaného prodejce. Beru to v klasickým kanystru, sud nevyuziju. Ale poslední dobou mi padnul do oka Fuchs. Mají sklad někde u Říčan a kdybych tam osobně přímo zakoupil, tak by mohla být jistota nepancovani. Máte někdo zkušenosti? V téhle době nelze ničemu věřit. Přijdu si, že nedělám nic jiného, než že jenom zjišťuji kvalitu výrobku. O potravinách nemluvě.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10028
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Fuchs je v pohodě. Vlastně každý olej je v pohodě, pokud není pančovaný :-).

Já používám ELF a GM, tedy originální náplně do aut, která doma jsou. Castrol jsem nepoužil nikdy.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
Rolan
Přispěvovatel
Příspěvky: 508
Registrován: 29 zář 2010, 23:18
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvek od Rolan »

tukydydes píše:Beru jenom Mobil a pouze odtud:
https://www.maierkorduletsch.cz/
Já beru Mobil u jejich neautorizované konkurence www.lubstar.cz
Jezdím prostě kolem. Jsou autorizovaný dovozce pro Valvoline.

Chtěl jsem zase koupit Mobil Peak Life 5W-50 a řekli mi, že už skončila výroba a nebude. Na stránkách výrobce (Exxon) už také není a přitom ho některé eshopy pořád nabízejí. Asi skladové zásoby, nebo si výrobce pančů nevšiml, že už výrobek neexistuje :)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já mám v oblibě Total, tak doufám, že to sem jde z Francie přímou cestou..Je to od té doby, kdy jsem rozebral motor z Citroena , který měl hodně za sebou, a uvnitř to bylo jako kdyby byl v záběhu..Majitel-starý pán se dušoval, že jej má od příbuzného z Francie, který jezdil na Total a kladl mu na srdce, aby pokračoval a řekl mi, že ten motor jiný olej nikdy neviděl, natož aby na něj jel..Odborníci tvrdí, že měnit oleje není dobré.., asi na tom něco bude.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1362
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

Toto je přece dlouho známé, přesouvám do sekce o olejích :?
Člověk se pořád učí.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

asi jedina zaruka bude sudovy olej od nejakeho overeneho dodavatela.

jeden zakazik z autodopravu kde sem jezdil robit elektro mal A6 2.5tdi jeden z tych prvych motorov kde neboli rolny na vackach a daval do teho nejaky sudovy Mogul jak do autobusu menil kazdych 10tis olej a ziadne hoblovanie vaciek sa nekonalo az sem da divil ze mu to jezdi a nedava do teho spesl olej. .....potom tie omlete vacky na PD (LOL)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Lokotka
Přispěvovatel
Příspěvky: 224
Registrován: 24 úno 2018, 17:39

Příspěvek od Lokotka »

Začíná se mně to líbit! Docela bych v současné době zaměřené jen a pouze na zisk rád znal návod na to, jak rozpoznat poctivého prodejce a dodavatele čehokoli, nejen olejů. Zvlášť když to nikdo nepozná!
Naposledy upravil(a) Lokotka dne 10 pro 2019, 14:54, celkem upraveno 1 x.
Škoda Octavia I, 1,9 TDi, 81kW (ASV) postupně přestavovaná na Greenline.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

toto je ošemetný téma, už jen ty ceny olejů na některých eshopech jsou zarážející, nevím jestli je vůbec možné aby "origo" 5L třeba Shell nebo Total stál necelých 500...
Oleje bereme normálně z APM ale kde to nakupují oni těžko říct no, už jen to že třeba oleje Divinol mají na kanystrech-etiketách komplet české nápisy tzn. že se to někde musí stáčet a jestli je v tom co má být to nikdo neví...
Divný je že mi někdy stejnej olej přijde nepřirozeně světlej jak Lukana a někdy je tmavej jak med,snažím se nad tím nepřemýšlet ale stejně mě to sere :roll:
Uživatelský avatar
MarfyE34
Přispěvovatel
Příspěvky: 501
Registrován: 06 črc 2011, 10:17
Bydliště: Mordor

Příspěvek od MarfyE34 »

Již 100 000 km leju do mé Bory ASZ pouze Castrol, měním mezi 10 000 - 15 000 km ( jak je čas ) a pod ventilovým víkem je motor krásně čistý , po koupi rozhodně nebyl. Hlučnost motoru je pořád stejná. A kupuju ten olej vedle ve vsi v CC-Autodílech celé roky za cca 800 teď 900 Kč za 5 litrů oleje. Takže jestli je pančovaný nebo origo těžko říct , motor jezdí. A nebo by to staré "nespolehlivé" PD bylo kurevsky blbuvzdorný, pardon " pančuvzdorný" (noteeth)
Leon ST FR CUNA 135 kW DSG 210 000 km
E39 530d M57D30 370 000 km
Ex Bora Variant ASZ 513 000 km :roll:

https://imgur.com/FesKPdz
Odpovědět

Zpět na „Mazání a motorové oleje“