Mercedes Vito 113 - černě kouří

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
majkl.s
Sběrač informací
Příspěvky: 48
Registrován: 07 pro 2006, 16:59

Mercedes Vito 113 - černě kouří

Příspěvek od majkl.s »

Zdravím, kamarád ma Vito 2010 113 CDI, najeto cca 110tis a když prošlápne plyn(ať studenej nebo teplej motor) tak z vejfuku vyletí černej oblak kouře. Kdysi už na emisích neprošel, ale když to prohnal po dálnici a hned se vrátil tak prošel jakoby nic. Teď už neprošel vůbec. Diagnostika neukazuje žádnou závadu, auto jede jako fík, výkon i spotřeba v normálu. Na zanesení DPF si myslím je ještě brzy. Druhá věc je že se mu dřív(ze začátku když měl najeto tak do 30tis) párkrát rozsvítila kontrolka DPF a zase zhasla, teď už se prej několik let nerozsvítila. Vůbec nemam tušení jak funguje regenerace u Mercedesu jestli má svítit během regenerace nebo je to jako u VW že se rozsvítí až když je problém. Hledal jsem v návodu a podle Mercedesu to vypadá jako kdyby ta kontrolka vůbec neexistovala...nikde ani zmínka o ní nebo jak se chovat když se rozsvítí.
Nenapadá někoho kde může být problém, nebo třeba tip na nějakou firmu která se zabývá DPF a emisema a zkoukla by to a pak řekla co s tím. Měnit na slepo EGR nebo DPF je asi nesmysl. Jediný co mě napadá zkusit před diagnostiku ručně vyvolat regeneraci jestli by to něčemu pomohlo.
Autorizovanej servis Mercedesu je až jako poslední možnost
rami
Aktivista
Příspěvky: 1619
Registrován: 28 zář 2006, 16:17
Bydliště: karvinsko

Příspěvek od rami »

Tipuju ze mate KO DPF
Okta combi Tdi 66Kw Elegance, MR 02, ALH, 297 614 km
majkl.s
Sběrač informací
Příspěvky: 48
Registrován: 07 pro 2006, 16:59

Příspěvek od majkl.s »

S touhle variantou se tak nějak trochu počítá, jen jak to zjistit že je DPF fakt KO a proč odešel když se vše chová normálně. I když mi to fakt připadá nějak brzy že by odešel po 110tis km...i když je možný cokoliv.
rami
Aktivista
Příspěvky: 1619
Registrován: 28 zář 2006, 16:17
Bydliště: karvinsko

Příspěvek od rami »

Pokud mas koncovku cernou jako bota plnou sazi,mas DPF praskly (pokud to DPF ma.)

Znamy mel SLK W218 s 3litrem,koncovky cerne jak bota,pry mu to take hulilo,ja to nevidel -DPF prasknute(bylo venku a na vlastmi oci jsem videl) a system mu nic nehlasil.
Okta combi Tdi 66Kw Elegance, MR 02, ALH, 297 614 km
Odpovědět

Zpět na „Mercedes-Benz“