Astra G -dobijanie.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
jurosdi
Aktivista
Příspěvky: 1243
Registrován: 05 pro 2009, 21:11
Bydliště: topolčany- SR

Astra G -dobijanie.

Příspěvek od jurosdi »

Zdravím Váa!!
Máte niekto konkrétnu skúsenost s dobíjaním na Astre 1.7 Td 50kw r.v 99???

Auto má problém s neustálym draním klinového remena,ktorý tahá alternátor. Zároven hapruje dobíjanie....

Mám podozrenie na vysoký odber prúdu elektrického posilovača riadenia.

Kontroloval som okruh budenia alternátora....kabeláž od baterky po alternátor..ukostrenia a pod.... vyčistené piny na budíkoch..

Vo vetve servoriadenia je prúd až 21A...je to bežný stav?? okruh má 80A poistku.

Vymenili sme už altík(nový) aj baterku.

Vdaka za reakcie!!
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

ano servo mááá velký odběr kolik ale nevím ale hodně.

Ted nechci lakovat už jsem tu 50 neměl dlouho dělám nejvíc 55 a to je isuzu no ale ta 50je opel motor a nemá ona náhodou ještě starý uložení alternátoru?? Myslím dlouhý šroub skrz gumový silentbloky?? Pokud ano je po nich a uhýbají. Byla to smrt řemenu ve starých astrach F na těchto motorech.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
jurosdi
Aktivista
Příspěvky: 1243
Registrován: 05 pro 2009, 21:11
Bydliště: topolčany- SR

Příspěvek od jurosdi »

Alternator je tam ešte na klasický klinový remen( 10x925),ale uloženie má cez dlhú skrutku a posuvné puzdrá. Alternátor je nový aj s pudrami.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

No šel bych po rovinnosti uložení alternatoru. Ten hliník býval lety vyklepanej i novy gumy šli sejdrem a trhali to řemeny. Pak jsem to začal dávat na silon a byl klid ale to bývali F-ka. Pokud to tady ještě je vezmi pravítko a mrkni jestli ti jde na sebe remenice. Nemusí to být o moc býval malinko priklonenej a trhalo to řemeny.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Odpovědět

Zpět na „Opel“