FIAT Doblo 2014 1.6 multijet - zle studene starty

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Alex
Přispěvovatel
Příspěvky: 740
Registrován: 23 led 2006, 23:43
Bydliště: Martin

FIAT Doblo 2014 1.6 multijet - zle studene starty

Příspěvek od Alex »

FIAT Doblo 2014 1.6 multijet, asi 250 tis km, prvy majitel takze kilometre su realne. Pri silnejsich mrazoch extremny problem nastartovat auto, ked uz chyti tak ide asi 15 sekund na 2-3 valce a vtedy nereaguje na stlacenie plynoveho pedalu- otacky nerastu. Po chvili to prestane a auto zacne ist normalne. Ak ho vypnem a necham postat par minut, urobi to znova, ale uz ten problem trva kratsie. Teraz je tu teplota okolo 0C, robi to aj teraz, ale je to menej zle. Sviecky su skontrolovane a dobre, diagnostika nepise ziadnu chybu. Palivovy filter nedavno meneny. Podavacie cerpadlo v nadrzi po zapnuti zapalovania tlaci palivo do systemu. Nejaky napad, na co sa zamerat? Dakujem.
Alex
Přispěvovatel
Příspěvky: 740
Registrován: 23 led 2006, 23:43
Bydliště: Martin

Příspěvek od Alex »

Pripojim este posledne poznatky z dnesneho dna, auto cez noc vymrzlo tak som mohol zase nieco poskusat. Auto dnes nastartovalo, ale volnobeh velmi nepravidelny, ako vzdy. Pocas tohoto nepravidelneho chodu som sledoval prepady vstrekovacov, sprava sa to rovnako ako ked uz ide normalne na volnobeh, nic zaujimave. Pocas toho zleho volnobehu som sledoval este diagnostikou merane hodnoty a tlak paliva v raili je OK, teploty vzduchu, paliva, vody su OK, vaha vzduchu je trochu nizsie ako poziadavka, ale nie zasadne. Co je vsak podozrive a pravdepodobne voditko k rieseniu - pocas toho blbnutia diag ukazuje nerealne vysoku davku vstrekovaneho paliva - cisla skacu 30-40-50-60mg, v momente ked to blbnutie prestane, tak davka skoci na 10-15mg, co uz je realna hodnota. Takze zda sa, ze je snaha vstrekovat palivo, ale z nejakeho dovodu tam nejde dostatocne mnozstvo.
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Asi bych změřil tlaky
Odpovědět

Zpět na „Fiat“