Jaký katalyzátor?

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Co stál ten Bosal?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

NOVON -můj stroj na kat nereaguje, je tam kontrolka elektroniky a pokud ta zhasne, je patrně vše o.k. jak mi tvrdí dráteníci..Ale spíš je to tím, že málokdo to umí a často ani nechce, je to pár dní, chtěl jsem to zkontrolovat a on povídá, co chceš když ti nesvítí, a já než vyhrabu to připojení ..Tak jsem to neřešil a mimochodem za těch 12 let co to auto mám, to bylo napojeno jen jednou..Co se týče jízdy, není to třeba, Italové nouzáky majitele neotravují , samozřejmě pokud to jde třeba na 3 válce /odchází tam bloky cívek/ tak to škube a často ani kontrolka nic neřekne..Já mít koncern, tak se zblázním a rozsekal bych to, aby mě každá kravina otravovala...Pojedu tam tento týden, tak jsem zvědav, jak to dopadne, už jsem si říkal, aby to nebyla labutí píseń motoru, když jej tak honím, tak jsem změřil tlaky a měly 12 všechny..Už jsem připravoval ženu, že budu honit jiné a ona zbledla a povídá, tak to teda ne, seženu nějakého automechanika.. :) (rofl)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Sice nemám benzín, ale na svoje TDI jsem před měsícem koupil výfuk i s katem od Eberspacheru a kvalita zpracování je víc než slušná (žádný propadlý ohyby a podobně jako u českých výfuků) a auto nesmrdí jako před výměnou a s vytáčením problém taky není.
Uvidím za pár let, zda to stálo zato.
Jinak za originální kat z feldy 1.3 jsem dostal sotva 300,- Kč.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
rubensis
Přispěvovatel
Příspěvky: 293
Registrován: 06 srp 2016, 19:43
Bydliště: Brněnsko

jaký katalyzátor

Příspěvek od rubensis »

no záleží, kolilk vážil, kolik obsahoval platiny, paládia, ale 300kč, je poměrně málo, u nás bys dostal, odhaduji, nejmíň litr. (rofl)
octavia combi 1.9tdi 81kw ASV Spider RS-egr.off,čip107kw/310Nm.oil catch tank, trippling on.
Uživatelský avatar
toby66kw
Aktivista
Příspěvky: 2353
Registrován: 16 bře 2008, 10:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od toby66kw »

NOVON píše:No hlavně tam mám lambdu i za katem,což by mi asi jednotka neodpustila.
Nevím jak by se to chovalo úplně bez katu ta euro 4,teda krom toho, že to bude o dost hlučnější.

Tak to sem zatím neměl žádné auto s lambdou. ;)
G5 TDI - 66KW - 3X OFF + VB + čip a Plusko jede líp

G5+ko TDI -77KW + 3X OFF + Oleg Hybrid = 142 MAHA kw Mvolessoft
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

Jericho: No dobře,ale ty máš euro 2 a já euro4 !

Mno jinak BOSAL je na autě a asi funguje,bo kontrolka nesvítí.Pasoval nakonec velice dobře.
rubensis píše:no záleží, kolilk vážil, kolik obsahoval platiny, paládia, ale 300kč, je poměrně málo, u nás bys dostal, odhaduji, nejmíň litr. (rofl)
Přesně tak,na tom dvoulitru co mám je origo pěkný "macek".Za ten minimálně 2500 Kč.
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Novon , jo budeš to mít sofistkovanější, ale kontrolka se rozsvědcovala při závadě katu např. už u jednobodů z 80-tých let, např. u Peugeota..Takže jde o způsob hlídání..u té které továrny.. Já najednou prošel , vše v zeleném, na origo kat. z vraku..Ale auto absolvovalo toto měření s odporem stejně jako já..Opět focení, zase dvakrát, technici důležití jako v NASA... :(
nepropadat panice...
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

Jericho: U Peugeotu z 80 tych,což bylo euro 0,či max. euro 1 ti to určitě vadný kat žádná kontrolka motoru nehlásila!
Diagnostická lambda sonda (to já ta ZA katalyzátorem) se osazovala až od emisní normy euro 3.
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Mluvím o základu 1 lambda..
nepropadat panice...
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

No tak jen s 1 lambdou elektronika nepozná jestli tam kat je nebo ne.
-------------------------------------------------------------------
Moderátor: chápu tvé zanícení pro chatařství, ale tohle není chat, tak prosím používej funkci Upravit a neper během pěti minut několik příspěvků pod sebe (LOL)
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

To jsem z toho jelen, to platí pro koho? Já mluvím o koze a ty o voze, ani nevím, co máš za auto a že máš 2 lambdy, mluvil jsem o svém stroji...A pokud je lambda vadná ř.j. to pozná..U katu se musíš nadechnout z té díry vzadu.. :)
nepropadat panice...
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

Jericho: Ty jsi mimo,já mluvím o tom,že na mém autě řídící jednotka pozná,že je VADNÝ nebo NEÚČINNÝ KATALYZÁTOR.Bo na rozdíl od tvého vozu Fiat mám lambdu i ZA katalyzátorem.
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Což takhle se vrátit na začátek, na tvoji otázku? Copak já věděl, že máš nějakého dvoulitra s dvěmi lambdami , to jsem zjistil až poté. Proto jsem psal co jsem psal. Proč jsi se tedy ptal, když to poznáš ? Bohužel ale nastane problém i v tomto případě, řešil jsem Citroena C 3 se dvěma lambdami , který neměl výkon, špatně chytal zastudena a jel hůře než tříválec z Fabie. Bylo evidentní, že motor nemá palivo, jel jsem k dráteníkovi a ten, tomu nic není , tak mu říkám a co lambdy? To je o.k. to by ti svítila kontrolka a podívej jak krásně šlapou..To dá rozum, ale přesto majitel dojel ještě do Citroena,/auto byla voňavka-50000KM /tam to samé, vše je o.k. a že to nejede? Motor je zakarbonován -majitel chtěl abych jej rozebral....Naštěstí znám kluka, ajťáka, který se do toho ponořil a zjistil, že jedna lambda je vadná, stáhl si materiály z Citroena..Auto upaluje jako das..A proč to píšu? Protože dnes jsou všichni hrozně chytří, ale málokdo se do toho ponoří tak , aby uměl víc než smazat závady. Já tohle neovládám, tohle má řešit ten, kdo to má v malíčku. Když mne s mým strojem poprvé vyhodil, prohlásil po mé otázce, kde je problém, lambda i kat jsou v pořádku. Mění se nějak směs..A potom kouknu do papíru a tam bylo perem dopsáno NEVHODNÁ LAMBDA K TYPU MOTORU..A když jsem přijel podruhé, lamba a kat původní, jen jsem vyměnil vstřik. trysku, dal nové svíce a kabely..Tak vše proběhlo perfektně a povídá, no vidíte, teď to krásně šlape...Tak kdo je tady blbej, já? Já byl u experta jako blbec, nic neříkám, jen se ptám..Takže tahle problematika je složitější a i když jsi patrně geniální, může se ti stát leccos..Takže se nezlob, jestli jsem ti zkazil den.. :(
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Sranda je ze clovek príde za mechanikom ten si nevie s autom rady a opraví to niekto mimo fachu :D
BMW 330 ix
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

No nicméně budu ten nový katalyzátor BOSAL reklamovat.Za studená v něm "zvoní" po poklepu rukou a drnčí na volnoběh.
Dal jsem i nový koncový tlumič Asmet s ten má zas zvuk jak "žigul".Kua to nedovedou vyrobit slušný výfuk nebo je to tak složité odtlumit ten 2.0 motor?
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“