prevence koroze

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

tempest
Přispěvovatel
Příspěvky: 251
Registrován: 18 říj 2009, 13:27

Re: prevence koroze

Příspěvek od tempest »

Máte nějaký tip na vosk, který nanese ochranou vrstvu, ale zároveň zůstane na povrchu? Aby to byl sprej. Teď jsem měl jakýsi polský vosk. Konzistenci to mělo jako Konkor a když po týdnu hrábnu do dutin, tak mně případne, že je to suché. Dělal jsem jenom prahy a padl tam celý sprej. Takže jsem nešetřil. Dík
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: prevence koroze

Příspěvek od roman1648 »

Sprej to stejně není ono pokud to máš udělat pořádně, to chce tu aplikační pistoli s půlmetrovou hadicí s rozprašovačem a plným tlakem to tam hnát, používám Dinitrol,Motip,Würth prostě značkovou chemii
Nedávno jsem měl bezbarvý lak taky polský,fakt super, i kdybys tam toho nasral 500 mikronů tak to stejně bylo matné a to na něm bylo napsáno "wysoki połysk" , to jo, leda ve snu (noteeth)
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 128
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: prevence koroze

Příspěvek od dracekvo »

Já používám jen dinitrol. 1000 pro dutiny a řídkej ML pokud chci aby to navzlínalo i do nějakých spár.
1000 jak někam nastříkám, tak je to mastné a nic nikam nestejká.
A aplikační pistole na principu fixírky mi po připojení delší hadičky přestala fungovat. Natlakovalo to kartuši, začalo to do ní bublat až mi tou přisávací dírkou lítat dinitrol ven. Měl jsem toho plnou hlavu :-D
Tak od té doby používám jen aplikační bazmekt s tlakovou nádobou. Tam můžu mít hadičku klidně dva metry a furt to funguje.
Se sprejem bohužel nemám zkušenosti, ale věřím že od dinitrolu by měl fungovat. Jen by to chtělo přikoupit tu hadičku s tryskou na konci, aby to stříkalo všude dokola (pokud není součástí toho spreje).
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: prevence koroze

Příspěvek od roman1648 »

No, na to bacha :D ta pistole musí být perfektně čistá jinak jak říkáš začne to tlakovat do bandasky a těch 8-10bar co máš v kompresoru to dokáže i roztrhnout a máš co uklízet :roll:
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Re: prevence koroze

Příspěvek od Biimbo »

já dávám dinitrol 1000 do dutin, a dinitrol 4942 na podvozky
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5475
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: prevence koroze

Příspěvek od ROMEK »

(offtopic) co použivate za pištol na dutiny? kamoš mi priniesol tu klasicku na UBSky s cca 30cm hadičku na konci tryska s otvormi do všetkých strán. Len ked sa ošetruju treba prahy tak s tým od jedneho konca na druhý nedočáhnu. Skušal som dat dlhšiu hadicu ale už to dobre nerozpašuje. tuto myslím
ubs.jpg
ubs.jpg (13.86 KiB) Zobrazeno 1426 x
Honda CR-V, Peugeot Partner,VW Caddy, Škoda 1000MB DELUXE
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 128
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: prevence koroze

Příspěvek od dracekvo »

Používám s tlakovou nádobou. To pak může být hadička jak chce tlustá a dlouhá bez vlivu na funkci.
Jak na dutiny, tak na nástřik spodku. Bohužel ten na ahprofi už dlouhou dobu nemají. Mají jen větší verzi za 3x tolik peněz.

https://www.ahprofi.cz/vzduchovy-rozpra ... ut-c016047
https://www.demashop.cz/pneumaticke-pis ... -7705.html
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: prevence koroze

Příspěvek od roman1648 »

Popravdě, já se těmto pracím v zásadě vyhýbám, stříkat spodek nepřelakem to je mlha a smrad v celé dílně, navíc nejsem přesvědčený o tom, že to nějak zvláš´t pomáhá, dutiny ano, to má význam
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 128
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: prevence koroze

Příspěvek od dracekvo »

Já si to dělám jen na svejch autech.
Dělat spodek tímhle má výhodu v tom, že se dostanu do všech zákoutí. U té klasické fixírky ta kartuše pořád nějak překáží a musí být v takové poloze, aby to z ní sálo.
tempest
Přispěvovatel
Příspěvky: 251
Registrován: 18 říj 2009, 13:27

Re: prevence koroze

Příspěvek od tempest »

Tak jsem koupil Dinitrol ML a je to rozdíl. Dinitrol nechá vrstvu, která je něco jako med. Po polském to bylo suché.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“