Servo olej do Fiata Ducato

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
golfIV
Přispěvovatel
Příspěvky: 102
Registrován: 03 kvě 2014, 16:39

Servo olej do Fiata Ducato

Příspěvek od golfIV »

Ahoj, prosím o radu, jaký dát olej do serva u vozidla Fiat Ducato rv.2004 (2,8JTD). Osobně se přikláním k možnosti vycucnout současnou náplň a nahradit novou, než jen dolívat (chybí velice málo, cca 0,5cm pod ryskou MIN), zajímá mě však, jestli stačí vycucnout nádobku a neřešit to, nebo je nutné dostat ven veškerou kapalinu nejen z nádobky? Jinými slovy - může se něco přihodit, pokud nová kapalina bude něco jiného, než ta stará a smíchají se?? Nebo bude jistější tu trošku jen dolít?

Díky
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Normálně to dolej, nemá cenu to řešit, stejně je vedení plné "staré" kapaliny, která je ve své podstatě věčná..Já jí tam mám 24 let.. :)
nepropadat panice...
golfIV
Přispěvovatel
Příspěvky: 102
Registrován: 03 kvě 2014, 16:39

Příspěvek od golfIV »

ok a co tam mám nalejt? je to celý černý, tak ani nevím, jestli to původně bylo zelený nebo červený... nebo úplně jiný...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Červenou do serva a automatů, ta nic nezkazí..
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Výber a nalej tam novú je to pár korún ,máš kľud ,Jericho a olej v aute menis ? Chcel by som vidieť ten stav kvapaliny po 24 rokoch asi už len nejaká bacorina ale chápem že na aute za 100eur to neriesis.
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

červenej Dexron II nebo III, dolít a nazdar, abys to novým olejem nezabil, navíc abys to dostal ven všechno, musel bys odpojit tlakovou trubku z řízení,vratku,pohybovat řízením sem tam abys to vymačkal a já nevím co, nepřidělávej si starosti ;)
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Stačí odpojiť hadicu čo ide do nádržky vrátka dat ju do čo najnižšej polohy a točiť volantom potom dať naspäť a naliať nový olej.zase točiť volantom do strán. Ak je tam roky starý olej ja by som si ho vymenil ale každého vec .robota pol hodinu .
BMW 330 ix
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

rudy5 píše:Výber a nalej tam novú je to pár korún ,máš kľud ,Jericho a olej v aute menis ? Chcel by som vidieť ten stav kvapaliny po 24 rokoch asi už len nejaká bacorina ale chápem že na aute za 100eur to neriesis.
A ty jsi zažil, že by díky staré kapalině odešlo servo, nebo dokonce je výměna předepsána? Já mám původní jak v Alfě z roku 1983, tak v autě z roku 1996. Neříkám, že by to nepomohlo, dokonce jsem zažil serva, kde se hadice ucpaly právě nánosy za ta léta..Ale nepamatuji požadavek -vyměnit kapalinu serva, samozřejmě u takové Fabie je to něco jiného, to je hydrauilcko- elektrické, oleje je tam málo a servo je pěkný sráč..A automatické převodovky starých časů na ten"olej" naběhaly bambiliony .. :)
P.S. A motor. olej a chladicí kapalinu měním pravidelně, když dávám autě čočku, ale teď jsem byl prasetem, chtěl jsem olej měnit až na jaře, ale 20000km na olej už mne deptalo...A tak jsem ještě minulý týden dal s novým olejem Total 15W-40 i Ceramic.. :)
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Prečo si myslíš že sa mení olej v hydraulických lisoch pravidelne a každý rok sa meria jeho kvalita,kde je x hydraulických čerpadiel .práve preto aby sa predchádzalo ďalším škodám a to je fungovanie hydraulických piestov a samotného čerpadlá ,to isté je aj v aute kde máš riadenie a čerpadlo čo si myslím že výmena toho oleja v aute po napr 10rokov je na mieste ,ale to čo robíš ty je tvoja vec .
BMW 330 ix
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

A proč není výměna hydraulického oleje předepsána stejně jako v převodovce o motoru nemluvě? Servo není hydraulický lis , ale každý si může měnit co chce, nikomu to neberu.., ale třeba říci, co to čítá, vypuštění , proplachový olej , pár minut točení volantem a nová náplň.. A ty tohle děláš? :)
nepropadat panice...
golfIV
Přispěvovatel
Příspěvky: 102
Registrován: 03 kvě 2014, 16:39

Příspěvek od golfIV »

osobně si myslím, že i vyměnit obsah nádobky, je lepší než nic. Ve spoustě hydraulických systému se mění jen část náplně...v bagru mám 38l hydraulického oleje a mění se 25l...samozřejmě o tom, že to je úplně jiné zařízení se nemusíme bavit, to jen tak pro zajímavost :-)
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

jericho-3 píše:A proč není výměna hydraulického oleje předepsána stejně jako v převodovce o motoru nemluvě? Servo není hydraulický lis , ale každý si může měnit co chce, nikomu to neberu.., ale třeba říci, co to čítá, vypuštění , proplachový olej , pár minut točení volantem a nová náplň.. A ty tohle děláš? :)
Ano robim vzdy kúpim naviac na preplach naposledy som to robil pol roka dozadu na svojej dodávke .
BMW 330 ix
Odpovědět

Zpět na „Fiat“