FIAT Ducato 2,3 Multijet EURO-4 rv2007-po GO!...černý kouř

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Ano kontrolka po zaslepení bude samozrejme časom svietiť, tu ide len o test či to prestane húliť
Michal Krtek
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 15 úno 2020, 21:22
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Michal Krtek »

Takže : dnes utěsněno potrubí--nafouknuto kompresorem....a nic, nikde nesyčí..................dále vyndán egr,(DOSEDÁ PĚKNĚ, TĚSNÍ) je poměrně hodně čistej, samozřejmě je zakarbonovanej, ale turbominimálně.......nadále jsem ho vyčistil, zkoušel jestli chodí-----a chodí(ale to u jsem zkoušel předtím), nezasekává, chodí pěkně,........................já už fakt nevím, že by ucpanej výfuk?(jenže když odpojím(rozpojím to) před oxidačním katem-tak mne bude švindlovat lamdda, která je na katu ......................................anebo nějakej z těch vstřiků (NOVEJCH!!!!!!!!) bude zmetek..................anebo fakt nevím
Michal Krtek
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 15 úno 2020, 21:22
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Michal Krtek »

Je nějaká možnost jak vyzkoušet váhu vzduchu? .......jinak než výměnným způsobem ?????........na diagnostice funguje
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Půjč si jí z funkčního vozu, pokud máš možnost..Je to levné a spolehlivé..
nepropadat panice...
Michal Krtek
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 15 úno 2020, 21:22
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Michal Krtek »

jericho-3 píše:Půjč si jí z funkčního vozu, pokud máš možnost..Je to levné a spolehlivé..
............víš jak, ještě před 2měsícema jsem tu měl svoje druhý IVeco 2,3hpi(byť si nejsem jistej, jestli tam byla stejná váha vzduchu)....ale už je prodaný.......takže moc nemám z čeho si to pujčit :) ........a nikdo známý 2,3 nemá ...... :-) ......jsem objednanej přímo do Iveca/Fiat do hradce , na kompletní elektronické otestování auta.......to je snad po 10 letech poprvé kdy jsem se rozhodl něco řešit přes autorizovaný servis ...tak jsem fakt zvědav

myslím to tak, že kdysi když jsem něco už nevěděl, tak jsem nakonec k autorizáku jel, ale pak jsem asi měl štěstí na techniky, kdy jsem o systemu věděl víc já než oni(asi přijímali každého druhého)...a tak jsem na autorizáky nějak zanevřel :(

snad v Hradci budou bombarďáci, a ty prachy za diagnostiku budou na místě :)
Michal Krtek
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 15 úno 2020, 21:22
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Michal Krtek »

No tak diagnostika-včetně jízdního testu(přímo u Stratos AUTO) vyhodnotila sporadickou závadu lambdy(ale nerosvítí se NOUZE) ....a to je P2A00........lamdu jsem vyměnil.......NO A KOUŘÍ STÁLE!!!

prověřovali ještě Turbo, tlak nafty, únik vzduchu....(ale to už jsem měl prověřené předtím)..............


editováno : už vyměněno vše....váhy vzduchu, snímač tlaku, vysokotlaká pumpa, zkontrolováno nastavení rozvodů-na přípravky........

.....no a samozřejmě v kouří stále (v zátěži)
Naposledy upravil(a) Michal Krtek dne 25 bře 2020, 10:07, celkem upraveno 1 x.
Michal Krtek
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 15 úno 2020, 21:22
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Michal Krtek »

Máte někdo tušení co by mohlo být na BOSCH vstřiku tento kod .....je v ovále na nových vstřikách mám číslo 515........na starých 015.........(google hledal jsem, a nenašel).........myslím jako jestli jsem nekoupil nějaký vstřiky pro afriku apod :)Obrázek
exiter
Přispěvovatel
Příspěvky: 576
Registrován: 25 lis 2008, 22:06

Příspěvek od exiter »

Je to Bosch interní označení závodu. 515 je závod Jihlava, ale zde je jen repasujeme. To máš teda repas?
015 si myslím že je Italie Bari
Michal Krtek
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 15 úno 2020, 21:22
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Michal Krtek »

ahoj, NEEE není to repas-respektive kupoval jsem je nové z e-shopu//zatím nejmenovaného//....přišli zabalené,v originálních krabičkách, vypadali nepoužité.(bez sebemenších škrábanců, a otlaků).....

čísla vstřiků jsou :
85426 0829 2901
85428 0190 1903
85426 0806 2906
85426 0857 2906

není nějaká veřejně/neveřejně přístupná tabulka?

protože já už ze zoufalství nevím co dělat, a fakt se mi nechce tahat ven nové vstřiky ...a dávat je testovat
Naposledy upravil(a) Michal Krtek dne 01 kvě 2020, 15:16, celkem upraveno 1 x.
exiter
Přispěvovatel
Příspěvky: 576
Registrován: 25 lis 2008, 22:06

Příspěvek od exiter »

tyhle CRI jsou z Jihlavy, ale ty kody co jsi poslal nedokážu rozkodovat.
Pošli mi foto každého vstriku a bud mi pošli rozkodované DMC nebo detail DMC kodu...
Michal Krtek
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 15 úno 2020, 21:22
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Michal Krtek »

exiter------Děkuji Ti, zkusil jsem Ti to poslat SZ.....snad došlo....a snad jsem to nafotil, tak aby to šlo rozkodovat ...... :-)
Odpovědět

Zpět na „Fiat“