Fabia 1 combi FL rv 2006 BME zatuchlý zápach

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Fabia 1 combi FL rv 2006 BME zatuchlý zápach

Příspěvek od OťasTDi »

Koupil jsem před časem a rok to zavřené stálo venku...Cítím v ní zatuchlinu - ba možná plíseň...Po dobu stání byly gumové koberečky vyndané....Co jsem zatím udělal:

1. Plesnivou rezervu jsem nahradil za jinou a prostor v podlaze kufru vyčistil
2. Celkový úklid auta včetně kokpit spreje a nové vůně
3. Rozebrání motorové přepážky - černého plechu a důkladné vyčistění prostoru okolo nasávací mřížky a toho krycího plastu
4. Nový filtr Bosch s aktivním uhlím a antialergický
5. Nový vrchní díl tapecírunku motoru - byl rozhryzaný od kun a taky smrděl

Zdá se mi, že nic nepomohlo a myslím, že při zapnutém topení je to horší...jakoby za jízdy

Co dál dělat?
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

zrovna minulý rok jsem taky tak všechno udělal, i tu přepážku jsem měl dole, vyčistil jsem i blatníky dole za plastem, zákazník se vracel, pak jsem si všiml že někdo měnil čelní sklo, sdělal jsem plasty ze sloupků, toník lil vodu a zlevého i pravého sloupku prolínala voda do auta, odmastili přelepili a borec se už nevrátil

skontroluj skla jestli sedí rok výroby
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Nemůže být natečené pod kobercem a plesnivo v tom filcu pod ním? Běžně teče stahovačkama že dveří přímo pod nohy a dělá se tam rybník který už nikdy pořádně nevyschne. Já tak koupil fabii normálně z provozu a musel jsem koberce měnit. Za spolujezdcem to bylo jak na hermelínu. Normálně pod kobercem.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
JARDA2
Přispěvovatel
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2006, 11:24

Příspěvek od JARDA2 »

snad u každý tyhle fabky zatýká zadními dveřmi a pěkně do podlahy, není to ani moc poznat nedávno sem to u jedný dělal všude byla houba a plísen
Peugeot Boxer 2,2 HDI Renault Scenic 2,0 DCI Škoda Fabia 1,9 SDI
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

Takze vyndat koberec??? Ty vole no tak bude neco....no jako logiku to ma, protoze nejaky kreten menil stahovacku a nevratil tam ty cerne zaslepky a jeste vylomil tu plastocou podkovu co navadi zamek a tam zustaly tri diry...vse jsem prelepil bitumenovou folii, ale jestli teklo pod koberec, tak tim ze se s tim nejezdilo, tak to nikdo neresil.....jak tam nejsnadneji nakouknu? Jedna zidle ven a plastovy prak a pujde koberec prizvednout?
A jak jste to pak resili? Novy koberec musi byt darda ne...a co s tim filcem? Pryc a nejake nove tlumeni? To je zas teda pakarna....
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
Rolan
Přispěvovatel
Příspěvky: 508
Registrován: 29 zář 2010, 23:18
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvek od Rolan »

Jestli je vyřešené zatékání, zkus interiér prohnat vyvíječem ozónu.
Na pachy funguje skvěle.
Zkoušel jsem to například použít v místnosti se smradem po kočkách a pomohlo to na 100%.
JARDA2
Přispěvovatel
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2006, 11:24

Příspěvek od JARDA2 »

přizvednout koberec horkovzdušnej ventilátor a vysoušet.stahovačku přetěsnit už od výroby to těsnění stojí za hovno my to objeli celý mamutem ve dveřích zespodu proštouchat odtoky.na škodahome je to popsaný.
Peugeot Boxer 2,2 HDI Renault Scenic 2,0 DCI Škoda Fabia 1,9 SDI
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

Takže vlastně ono teče to jejich origo podlepení plechu...jestli dobře chápu...odtoky jsou ok...to jsem koukal...a někdo byl pouze ve dveřích řidiče a to dost neodborně...takže tam bude asi klíčový problém...zkusím tam nahlédnout, prověřím to okno a taky přeměřím to dobíjení - sousední vlákno. Mrknu co je to ten vyvíječ ozonu
Každopádně smrdí ten koberec a asi to pod ním tedy bude slušné podhoubí...přijde mi, že je asi nejhorší prostor u řidiče...nemám teď na to čas, ale budu to muset rozplastovat, vyndat sedačku (šrouby povolit jdou, to jsem zkoušel) a podívat se pod to...ono indicie je možná i to, že jsou docela dost rezavé ty vodící lišty sedaček...
Neví někdo třeba dle Etky, jestli se ten filc dá samostatně koupit a za kolik? Díky... VIN: TMBHY46Y164496413
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

že tu zatuchlinu a plesnivou rezervu měl i v kufru, to bádej i v lampách jestli těsní a jestli de zadní ostřikovač vlevo za sedačkou je spoj jestli náhodou nevypadl,
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

lampy byly orosené, že jsem z nich vyléval vodu...vysušil jsem je....zadní ostřikovač nešel ale díky ucpané trysce v brzdovém světle...už maká a hadičku jsem prověřil jak tam co píšeš (znám ten fór) tak i u řj motoru...no a hlavně když čuchám jak ohař po autě, tak nejvíc to smrdí u řidiče...což právě nahrává teorii o zatékání dveřmi přes stahovačku a i nezadělané otvory v plechu....už vyřešeno...ale smrdí to dál a asi už navždy...pokud ten filc nevyměním
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Ten filc bude smrdět do té doby, dokud to nerozdelas a nevysusis. Ten jen tak sam od sebe nevyschne. Rozdelej boční lišty a koberec nadzvedni. Sáhni tam rukou a pokud bude filc mokrej, což bude, tak na to z dálky pusť horkovzdušnou pistoli. Mezi podlahu a filc vraz špalek dřeva, aby tam byl vzduchoprostor. A do toho prostoru to per horkovzdušnou pistoli. Ale z větší dálky, ať nehoříš. Jinak to nevysusis. Pak, až to bude suché, tak to prolej dezinfekcí a opět vysušit. Usetris prachy za koberec a rozdělávání celého interiéru.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

Udelam to tento tyden
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 416
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

S tim zatykanim mam taky zkusenost, sice ve scenicu, ale taky to ma souvislost, borec byl na dovolene dva tydny, auto Renault Scenic, zateklo pravdepobone kolem tesneni dveri, no a ze tam je hroznej smrad, tak se zacalo patrat, az se vyskubal koberec pod ridicem, tak bylo jasny, byl tam filc, kterej mel vazit parset gramu, misto toho byl nacucanej jak houba, a vazil snad bez prdele 15 kilo? Auto smrdelo jak zaparena pica, filce se vytrhali, koupili se novy, novy tesneni kolem dveri a klid
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Jo a počítej s tím, že to jentak za hodinku neuschne. Je to tak na dva dny intenzivního foukání horkovzdušnou pistolí. Protože na omak si budeš myslet, že dobrý, ale jak to zmáčkneš, tak stále ne.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já takhle prohledával Wartburga a pak jsem našel chcíplou rybu strčenou pod tapecírunk vzadu..Pak jsem zjistil, že rybu tam strčil kolega rybář , protože majitel auta /náš mistr/ ho dusil a jediná cesta jak se mu pomstít byl Gutalax /projímadlo/ a chcíplá ryba... :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“