Mondeo MK 4 vibrace při vyšších rychlostech

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
maslik
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 06 lis 2010, 16:22

Mondeo MK 4 vibrace při vyšších rychlostech

Příspěvek od maslik »

Ahoj, hledám co mi způsobuje vibrace při vyšších rychlostech a nevím si rady.

Na letních 18" kolech začíná vozidlo vibrovat od 100 km/h a na zimních 16" asi od 130 km/h. Je jedno, asi u toho akceleruji, přibržduji, nebo jedu na neutrál. Letní kola jsem nechával převážit, na zimu jsem kupoval dokonce i nová pneu.

Řekl bych, že vibrace začali po výměně tlumičů a horního uložení. Pak se udělali ještě čepy, silentbloky, spodní uložení ramene...

Kde bych měl hledat asi problém ?! Při nízkých rychlostech nepociťuji vůbec nic.

Děkuji za názory... P.s.: Mám podezření na vnitřní homo klouby...
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Najprv treba 100% vylúčiť či to nespôsobujú kolesá najlepšie naštartovať na zdviháku zaradiť 2 voĺnobeh a pozerať či nehádžu...potom vylúčiť vôľe,vyvážiť kolesá prekontrolovať geometriu.Môže to spôsobovať aj vadná poloos. Poprípade skus na zdviháku nasimulovať takú rýchlosť kedy to vybruje a uvídiť či sa to bude prenášať do karosérie. Ak áno skús zhodiť kolesá a vyskúšaj to aj bez nich.
Fahrer
Přispěvovatel
Příspěvky: 74
Registrován: 15 úno 2008, 09:00

Příspěvek od Fahrer »

Kola se můžou i prohodit přední za zadní. Myslím ale, ze tam problém nebude. Nedělali by to obě sady a zvlášť když to před opravou bylo OK. Geometrie je správná?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

řeším teď něco podobného jen je to Focus II, v tahu se to roztřepe jak drahej pes, nejhorší do mírného kopce na pětku, jsem rozhodnutej vyměnit polooosy
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

neco podobneho sem riešil na Focuse II a byli to poloose
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
maslik
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 06 lis 2010, 16:22

Příspěvek od maslik »

Tak budu muset zkusit celé poloosy. Nebo začít postupně vyměňovat klouby na poloosách...
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Zle poskladané , alebo poškodené uloženia, ak to robí od vtedy. Na focuse mi to takto vibrovalo, ako si chlapci menili tlmiče.
Odpovědět

Zpět na „Ford“