Ducato 1.9D žere vodu, už fakt nevím...

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
zizalak
Aktivista
Příspěvky: 1262
Registrován: 12 zář 2007, 17:57

Ducato 1.9D žere vodu, už fakt nevím...

Příspěvek od zizalak »

Ducato 1.9D '98 51 KW. Mizí voda, cca litr na 100 km. Z výfuku se nekouří. Spoje suché, hadice měkké. Je to na sundání hlavy? Budu rád za každou radu. Detailně je to vidět na videu zde: https://youtu.be/LWZFco3CUoA
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

A auto normálně topí? Zdá se, že to pění, což znamená že tam něco foukne z válců..Jelikož je to jen D, tak motor není tak namáhán a kolikrát se zdá, že je vše o.k. ale v zátěži může podfouknout trochu tlaku, ať už těsněním, nebo může být i trochu prdlá hlava. Ale nejdřív bych zkontroloval dírku v pumpě H2o , zda se pumpa trochu nepochcává a voda nemizí tudy..Ale litr je dost..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
zizalak
Aktivista
Příspěvky: 1262
Registrován: 12 zář 2007, 17:57

Příspěvek od zizalak »

Ahoj, díky moc. Pumpa je suchá a topí to v pohodě. Líp než ta moje A4 '97 AFN. Takhle to jezdí posledních 12 000 km. Odhad tím protklo tak 120 litru vody :-) Bud je to odolný italský stroj nebo jsem slepej a teče to jinde.
tatko Tom
Přispěvovatel
Příspěvky: 244
Registrován: 25 úno 2018, 08:54
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od tatko Tom »

Niekadiaľ ju žere motor. Alebo odkvapkáva-vyteká na niečo horúce. Kamkoľvek. Pri tak malom množstve sa z výfuku pariť nebude.
Liter na 100 = 10 mililitrov na kilometer. Mililiter na 100 metrov :)
Také množstvo by sa odparilo aj na povrchu "riedkych" hadíc.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

já bych na tom ani hlavu nedělal, nemá to cenu, je to pár let to měl kámoš na Scudu 1.9D, dvakrát po sobě hlava a stejně se ztrácela voda, občas to tlakovalo,občas ne, dal se druhej motor z vrakáče tak jak byl a jezdí to bez problémů dodnes, asi byl nějakej problém v bloku...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Taky jsem se s tím setkal, občas to prdlo ve válci, je tam slabá stěna...ale to by to netopilo a voda by mizela jako ďas a kouřilo by to.. Asi to bude jak píše tatko TOM, někde to páří , popřípadě mizí ve výfuku..Jedině to zatepla natlakovat na 1- 2atm. přes nádobku a okukovat a počkat nějakou dobu , jak tlak rychle klesne...A vičko na nádobce je o.k.?
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
zizalak
Aktivista
Příspěvky: 1262
Registrován: 12 zář 2007, 17:57

Příspěvek od zizalak »

Jericho měl pravdu.... Děkuji za rady, dneska jsem na to přišel. Je to vodní pumpa. Při normálním ježdění je všechno OK, únik 0, ale běda na dálnici. Jak se motor dostane do otáček na delší dobu začne pumpa kapat. Na volnoběh nebo kolem komína to nedělalo. V týdnu tam dám novou a snad bude vše OK. Díky
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No, jo, on to není zrovna dálniční vůz... (noteeth)
Odpovědět

Zpět na „Fiat“