Rozvody OIII 1.4 tsi

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Ano novšie HDI má dole kolečko so širšou drážkou kvôli presnejšiemu nastaveniu rozvodov. Treba to s nasadenými prípravkami najskôr našponovať a až potom ho dotiahnuť cez remenicu drážkového remeňa, kajlík (klín) sa vždy usadí viac-menej v strede širokej drážky ak je to správne nastavené.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Tomas.cz píše:

To byla varianta 2.0HDi s perem na klice, kde je široká drážka pro pero v kole rozvodů ne?
tome to nevím, drát do setrváku pod starterem a vrták do kola vačky, jenže řemen podle manuálu byl but volný nebo velký napnelizmus prostě to nesedělo ani o zub dopředu ani dozadu, když se nám auto vrátilo s řemenicí byl jsem na mrtvici, úleva byla že to nebylo rozvodama a pak jsme nenastartovali, shodou okolností se mi pojebala diag tak jsem nemohl zjistit že problém je v toleranci, :roll: dal jsem to kamošovi přehodili o zub řemen a jezdí to dodnes
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Kluci jak z.toho TSI dolujete svíčky? Jedna z prací jak zjistit HÚ bylo vyndat svíčku na 1. válci a šroubovákem zjistit v jaké poloze píst je. Nicméně nepodařilo se mi najít způsob jak vyndat cívku. Odšrouboval jsem ten šroubek co drží modul,ale ta šprcka na té svíčce byla tak přilepená že to sundat prostě nešlo. Ta guma se natahovala jak žvýkačka ale dolů nešla.Majitel tvrdil že svíce mu dělali minulý servis a nechtěl je tak jsem to pak neřešil.
Nicméně včera jsem koupil auto se stejným motorem a svíčky budu chtít určitě vyměnit. Tak ať s tím zbytečně nebojuju.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

musíš to z toho prostě vytrhnout, ono se to pustí, ale je možný že to zařve, ty šprcky se dají koupit samostatně a už jsou inovovany, aby se nelepily
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="Tomas6"]já tu šprcku nastříkal silikonem a za rok to bylo to samé přilepená prostě to rvu na prasáka vydrží nevydrží, zatím vydržela a stejně tak i OII tsi fajka taky je to jak přilepené,
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“