LED žárovky místo H7

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

No, pěkně.....
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 717
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Příspěvek od passion »

Prešiel som pokusmi s LED. Mal som 4 druhy H7 z ali vo svojej OII. Všetky svietili fakt super. Prínos oproti halogénom. Ale len keď som sa pozeral spoza môjho volantu. Ísť oproti mne bolo ale o držku. Všetko to svietilo kade-tade, žiadna "odrezaná" línia stretávacích svetiel sa nekonala ani pri jednom type LED žiarovky. Uvedomil som si to, keď som vídaval odlesky reflexných viest oproti idúcich kamioňákov, ktoré som si predtým nikdy nevšimol. Postavil som to večer proti stene a nestačil sa čudovať. Žiadna pekná čiara ako s halogénovou žiarovkou, len jej náznak a prevažne okrúhla machuľa. Nakoniec som zohnal za dobrý peniaz komplet xenon lampy, ešte mi chýba dorobiť sklápanie od zaťaženia, ostrek hádam nikomu chýbať nebude. LED som nechal len ako H1 v diaľkových.
Doprajem každému blbcovi, ako som bol ja, s LED v stretávačkách namiesto halogénov, aby v noci stretol v každom oprotiidúcom aute rovnakého blbca s dorobenými LED. Potom sa hádam uvedomí, keď mu to bude sústavne pri každom aute plešťať do očí.
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Mně to kreslilo správnou křivku. Měl jsem to i na regloskopu. Akorát mi vadilo, že nejdou zavřít světla pokličkami, protože ty LEDky jsou dlouhé. Tak jsem to vyhodil ven.

Ale s křivkou u mě problém nebyl.

Teď mám klasické H7 / H1 Osram Night Vision +100%. Na H7 jsem dal odporové vedení z Fabie, aby to déle vydrželo. Můžu vám říct, že nemám problém a jsem spokojen. A celý LEDky mi můžou akorát tak drbat záda.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

passion>> Přesně toto mám na mysli, diky za podrobné vysvětlení problému. ;)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Pamatuju si kdysi jsme namontovali HID sadu do P307 předface, teda světla bez čoček, tehdy na pčání majitele i do dálkových světel
Jako masakr, už jen po zapnutí tlumených byl z noci den, s dálkovýma to svitilo snad na půl kiláku :D , ale na normální provoz nepoužitelný, je to ale fakt tak 12 let,dneska bych to nedělal nikomu už
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 717
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Příspěvek od passion »

Marek77 - môže byť, mal som halogény bez čočiek a tam kreslil machuľu každý typ, čo som skúšal. Bol tam náznak aj nejakej čiary, ale svietilo to dosť aj nad. Proste to nebolo ostro odrezané, ako s halogénom. Kolegovi som ich potom dal do B6, chcel veľmi skúsiť. Tam to ako tak čiaru urobilo a neoslňovalo to, ale celkovo to zas svietilo slabo, horšie ako halogén.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jeden si to tuhle dal zase do P307 face ( čočky a H1 ) a nesvítilo to vůbec, ale vůbec, jen prostě modrá čočka, vypadalo to pěkně ale úplně k hovnu...
Já nejsem zastánce těchto zásahů, prostě to co tam má být a nazdar :roll:
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Marek77 píše:Tvar světla nedělá žárovka, proboha, ale parabola.
To je tak napůl omyl.Dělá to oboje.Jak zdroj, tak parabola.Strašně záleží na tom, kde je umístěnej zdroj světla.Žárovka přece svítí všude kolem sebe ale co led čip?Ostatně to zde už bylo potvrzeno, že led má blbou geometrii světla.

Spíše bych uvítal LED žátovky H1 do dálkovejch světel.Kdyby svítili líp jak halogeny a vydržely by dlouho, klidně za ně ty 2000kč dám.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Uživatelský avatar
Romaneek
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 21:05
Bydliště: Bor u Tachova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romaneek »

Mám teď objednané tyto, H4, chci je dát do Golfa MK2 (až tedy bude dodělanej.)
Tam by rozptyl mohl být v pořádku.. Jen než napíšu co to dělá, tak to chvilku potrvá..
Obrázek
Golf IV variant ASZ, IC ARL, turbo 1752vrk, SW Mirulu, předek bi-led projektory koito, staví to Brembo MAX..
T4 multivan, 111kw zatím série :)
2x Golf MK2 1,6TD JR 51kw v renovaci, jeden už po..
EX: Fabia combi 1.9Tdi, ASZ+GTB1756VK+FMIC atd.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Kde to mají?
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5464
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Je to vobec homologavane? može to tam byť miesto klasickej žiarovky? podla mna asi nie
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
Romaneek
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 21:05
Bydliště: Bor u Tachova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romaneek »

Objednal jsem zde:
https://www.google.com/amp/s/m.aliexpre ... 11883.html

Homologace nebude, ale tu já neřeším. Je to na každém jak k tomu přistupuje.
Já potřebuju aby to svítilo pořádně a jak má, což dle recenzí vypadá že bude.
Když to bude svítit všude a oslňovat tak je samozřejmě vyndám.. :)
Golf IV variant ASZ, IC ARL, turbo 1752vrk, SW Mirulu, předek bi-led projektory koito, staví to Brembo MAX..
T4 multivan, 111kw zatím série :)
2x Golf MK2 1,6TD JR 51kw v renovaci, jeden už po..
EX: Fabia combi 1.9Tdi, ASZ+GTB1756VK+FMIC atd.
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Veď to aby to neoslnovalo lebo to je radosť ísť oproti niekomu kto to v aute má .
BMW 330 ix
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

ROMEK píše:Je to vobec homologavane? može to tam byť miesto klasickej žiarovky? podla mna asi nie
Neni.V současný době neexistuje homologovaná LED žárovka jako náhrada za klasickou.Pokud někde píšou že má homologaci, tak lžou.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5464
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

ked to neni schvalene a nekoho oslnis a zrazi na prechode chodca a hodi to na tebja auto zeberu na expertizu a o zabavu mas postarane
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“