Střídavá péče

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Střídavá péče

Příspěvek od mirek999 »

Tak trochu z úplně jiného soudku. Má tady někdo zkušenosti se získáním střídavé péče u soudu? Můžete i do SZ. Už přes rok se snažím získat SP a tady u našich soudů je to neuvěřitelné, jak se lže. A ještě, když soudkyně řekla, že pokud se s bývalou rozumně nebudeme schopni domluvit, tak na SP můžu zapomenout. Od té doby bývalá o to více odsekává a dělá přes dítě problémy. Dítě používá jako štít proti mě. Tak by mě zajímalo, jestli nemá někdo lepší zkušenosti.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

Podle známé která dělá na socialce, je dnes střídavka skoro běžná a bezproblémová věc. Přej ji dostane snad každéj otec co si o ní zažada, pokud má aspoň trochu zájem otec o dítě.

Nevím jak u vás no. Mám to podobný ale o stridavku zatím nemám v plánu žádat. Navíc u mě by to ani smysl zatím nemělo. Naštěstí s bývalou se vždycky na všem domluvíme. Navíc kolikrát mi přijde že už stridavku dávno máme......

Máš právníka?
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Spíš se zeptej sám sebe, jestli je to to nejlepší proto dítě pendlovat mezi rozhádanými rodiči. Zvlášt když sám říkáš že matka je problémová.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Záleží aj aké je dieťa už veľké ale samo že keď ma otec dieťa rád tak aj on s ním chce byť ,kamarát ma tiež striedavu a žiadny problém na súde pravda že tiež ho jeho bývalá pred súdom kadejaké pospinila ale súd rozhodol dobre a rýchlo .
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Standa123: opět narážím na to, že se neměří stejným metrem. Jak na okresním tak krajském soudě byla těžká zaujatost proti mě. Přitom jsem nepochopil vůbec proč. Udal jsem tam kompletní důvody, proč žádám. Před rozvodem bývalá tvrdila, že půjde bydlet k rodičům na Moravu, což by pro mě znamenalo vzdálenost 500km. To se mi moc nelíbilo, což jsem ji i řekl. Mít dítě takovou dálku je nesmysl. Pak mi řekla, že pokud budu dělat problémy, tak mě nahlásí jako pedofila. Takže jsem ve své podstatě musel souhlasit. Nakonec se odstěhovala 150 metrů od baráku. K milencovi, kterého už měla za doby našeho soužití. Naše dohoda byla, že si dceru budu brát tak, jak budu mít volno. Ze začátku to tak fungovalo. Měl jsem dítě i 15dni v měsíci. Tak jsem si řekl, proč by nemohla být střídavá péče. Hlavně jsem věčně dostával dítě nemocné. Vždy jsem dítě vyléčil a hurá k mamince, kde jen koukalo na televizi, mělo, co chtělo, hlavně aby maminka byla nejlepší. Tak jsem psal bejvalce, že se mi tato výchova nelíbí, že by to chtělo trošku jiný přístup a nedělat z toho nesoběstačné rozmazlené dítě. Ta se mi vysmála a řekla, že ona jí má ve výlučné péči, tak bude dělat, jak sama uzná za vhodné. Kontaktoval jsem i OSPOD. Dnes se tomu musím smát. Oni stále prosazují jedno heslo: zájem dítěte. Jenomže je jedna věc o něčem mluvit a druhá konat. Nikoho nezajímalo to, že dítě u matky nemá výchovu hodno jeho věku. Dítě kouká ve čtyřech letech celý den na televizí a vedle gauče má nočník. Ano, ve čtyřech letech nočník. Svoje dítě jsem naučil si samostatně utírat zadek na normálním záchodě, zavazovat tkaničky, jezdit na kole bez koleček atd. Takže abych se vrátil. No a po těchto úkonech mi bejvalka omezila styk tak, že jsem svoje dítě začal vídat jednou za 14 dní o víkendu. A k tomu přibyla těžká manipulace dítěte proti tatínkovi že strany matky. Chtěl jsem z toho dítě úplně vynechat, bohužel matka ho do všeho zatáhla. Ale já byl před OSPODem ten špatný, já jsem byl ten který to rozpoutal a má to velký vliv na dítě. Takže jsem byl já za toho hajzla. Takže jsem zažádal o SP k soudu. Tam se to táhlo včetně odvolání skoro rok. Vybojoval jsem rozšířený víkend jednou za čtrnáct dní o dva dny navíc, než jsem měl. Což je úplně trapné a bývalá manipuluje nadále. Chce mě totálně odříznout od mého dítěte. Dokonce dítě přišlo s tím, že má strejdovi říkat tati. Maminka to říkala. Tak jsem vysvětloval, že má jednu maminku a jednoho tatínka. Abych to zakončil, protože tohle by bylo na knihu. U soudu bylo vše řečeno, včetně výhrůžek o pedofilovi. Matka to přiznala a před soudem se mi omluvila. Řekl jsem, že toto je neomluvitelné. Že by kvůli takové lži chtěla vystavit dítě různým vyšetřením. Soudkyně mě řekla, že to bylo v afektu a není důvod nadále něco projednávat. Že se mi prostě omluvila. Jo a to nejdůležitější. Moje dítě odemne bydlí 3km. Kdyby byla SP, tak by neměnilo školku ani nic jiného.Tak ve stručnosti popsáno, proč to řeším. Právníky jsem měl dva. Ve finále jsem u soudu mluvil jen já, oni jenom přihlíželi. Což je mi k ničemu. Proto jsem prvního vyměnil, ale ani druhý neuspěl. Jo, bývalá si vzala ostrilenou právničku. Co slovo, to lhaní. Ve finále jsem byl já ten problémový. Protože se mi nelíbilo, jakým stylem matka vychovává.

Favo: myslím, že najdeš odpověď. Je to moje dítě, nad kterým nemavnu rukou a nenechám se o něj připravit zhrzenou matkou.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Hele já jako otec tohle dobře chápu, ale z toho co čtu by nejlepší řešení bylo mít dítě ve vlastní péči. Co se soudů týká, to co tu píšeš je skoro jak přes kopírák co řešil a prožíval můj bratranec, jenže ten rezignoval a ditě i přesto že ho měl soudem svěřené na nějaké víkendy ho takřka neviděl, protože bejvalka ho neustále zapírala. U soudu byl on ten špatný a když žádala o navýšení alimentů a nebo jej žalovala za to že posílá alimetny o týden později (změna zaměstnání a výplatního termínu), tak argumentoval slovy že má platit a i přesto že je mu soudně povoleno dítě vídat jej nevidí protože jej bejvalka zapírá, tak mu jen soudkyně řekla, že tohle není předmětem sporu.
Takže to zhrneme, ženská jako matka a je fuk jestli dobrá nebo špatná si ze soudních rozhodnutí může dělat dobrý den, ale otec pokud udělá jen drobnou chybu a nebo ani nemusí udělat žádnou je v prdeli jen proto, že má svoje dítě rád a záleží mu na něm.
Jsou tu ale i extrémy kdy otec co nemá zájem o dítě a nikdy jej neprojevoval, dokáže matce samoživitelce a jejim dětem dělat ze života peklo.
Viz nedávný případ od Brněnského soudu, kdy nařídili dítěti ústavní léčbu na účet matky samoživitelky, aby se naučilo mít rádo svého násilnického a soudně odsouzeného otce, který o ditě nemá zájem, nenavštěvuje jej ani na něj neplatí řádně alimenty a ještě žije na Slovensku.
Ale co čekat, když na sociálce která tě hlídá dohlíží jak se o dítě staráš a rozhodují o jeho případném odebrání z rodiny, pracují rozvedené ženské, jejichž vlastní děti vyrůstají v dětských domovech.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Bravomv
Přispěvovatel
Příspěvky: 139
Registrován: 17 říj 2017, 19:31

Příspěvek od Bravomv »

U českých soudů jako chlap nečekej žádnou spravedlnost. Zažil jsem podobné věci, ale syn byl starší (11 let) a ten neustále opakoval, že chce zůstat se mnou. Soudili jsme se o dítě 2 roky. Vyhrál jsem to a syn mi byl svěřen do péče. Zažil jsem neskutečné podrazy, kdy bývalá tvrdila, že syna biju a on se mne bojí natolik, že neřekne údajnou pravdu, že chce být s ní. Za to, že jsem syna získal na mne postupně podala 6 trestních oznámení, ale vše jsem ustál. Mělo dokonce dojít na psychologický posudek syna, který se platí a mělo to stát 40 tis. Naštěstí byla soudkyně rozumná a svěřila mi syna do péče, a to přesto, že jsem dělal na směny a měl to složité. Do rozhodnutí soudu byl syn stále u mne doma a k matce chodil jen občas a nikdo mne nemohl donutit, aby to bylo jinak.
Kolega měl po rozvodu střídavou péči, ale to se s bývalou dohodli. Šlo to i přesto, že oba bydleli v jiném městě, a to 15 km od sebe.
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

favo píše:Hele já jako otec tohle dobře chápu, ale z toho co čtu by nejlepší řešení bylo mít dítě ve vlastní péči. Co se soudů týká, to co tu píšeš je skoro jak přes kopírák co řešil a prožíval můj bratranec, jenže ten rezignoval a ditě i přesto že ho měl soudem svěřené na nějaké víkendy ho takřka neviděl, protože bejvalka ho neustále zapírala. U soudu byl on ten špatný a když žádala o navýšení alimentů a nebo jej žalovala za to že posílá alimetny o týden později (změna zaměstnání a výplatního termínu), tak argumentoval slovy že má platit a i přesto že je mu soudně povoleno dítě vídat jej nevidí protože jej bejvalka zapírá, tak mu jen soudkyně řekla, že tohle není předmětem sporu.
Takže to zhrneme, ženská jako matka a je fuk jestli dobrá nebo špatná si ze soudních rozhodnutí může dělat dobrý den, ale otec pokud udělá jen drobnou chybu a nebo ani nemusí udělat žádnou je v prdeli jen proto, že má svoje dítě rád a záleží mu na něm.
Jsou tu ale i extrémy kdy otec co nemá zájem o dítě a nikdy jej neprojevoval, dokáže matce samoživitelce a jejim dětem dělat ze života peklo.
Viz nedávný případ od Brněnského soudu, kdy nařídili dítěti ústavní léčbu na účet matky samoživitelky, aby se naučilo mít rádo svého násilnického a soudně odsouzeného otce, který o ditě nemá zájem, nenavštěvuje jej ani na něj neplatí řádně alimenty a ještě žije na Slovensku.
Ale co čekat, když na sociálce která tě hlídá dohlíží jak se o dítě staráš a rozhodují o jeho případném odebrání z rodiny, pracují rozvedené ženské, jejichž vlastní děti vyrůstají v dětských domovech.
To mas pravdu presne tie trúby na tej sociálke tam není normálna ženská je to des a ktorá by len lepšie vyfajcila šéfa des
BMW 330 ix
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tohle je nejbolestnější životní zkušenost hlavně pro dítě, protože přes všechny proklamace "rozumných lidí " je dítě prostředníkem pomsty..Já to zažil a to jsem vůbec neusiloval o to vzít dítě matce. Pokud matka není opravdu magor, měla by dítě dostat.. Samozřejmě je to individuální, ale oba rodiče by měli preferovat pocity dítěte, ale bohužel většinou nikdo neuhne. Znám případ, kdy krávy ze sociálky doporučili odebrat dítě matce a poté, když se znovu vdala, jí bylo přiklepnuto jiné /manželovo dítě/ k adopci...Já když jsem si přivezl holku, tak celou dobu brečela. A já nevěděl co s tím, protože matka dítě považuje většinou za svůj majetek a tak se na ně také dívá, dítě nedítě..Odborníci tvrdí, že dítě je ve střídavé péči všude jen na půl..Mělo by mít svůj pevný domov a k otci/matce/jet raději jen na návštěvu..Samozřejmě i děti jsou různé, vztahy jsou různé, bohužel soudy a lidé v nich jsou také různí..Neexistuje dobré a špatné řešení.. :(
nepropadat panice...
balon
Přispěvovatel
Příspěvky: 107
Registrován: 13 led 2016, 07:35

Příspěvek od balon »

Jen k tomu předání dítěte, pokud je soudem dáno kdy má matka předat dítě a nepředá, tak se může dát k soudu a soud jí nejdřív napomene a pak dostane pokutu. Takže ze začátku to může bejt voser. Ale pokud by člověk chtěl, tak nevěřím, že matka bude chtít platit nějak dlouho
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Tak koukám, že je to opravdu vše jak přes kopírák. Já nechci připravit dítě o matku. Jen chci, aby to dítě mělo stejnou měrou otce i matku Já matku nepomlouvam. Protože dítě v pěti letech nechápe o co jde a nechci, aby se to jednoho dne otočilo proti mě. Bohužel matka cpe dítěti sračky a lži o tom, jak tatínek jí chce vzít atd. Z toho dítěte to vždycky cítím, když po delší době přijede od matky. Po dvou dnech se to srovná a je úplně v pohodě. Sere mě nejvíce to, že to odnáší to dítě. Já chápu, že za cca 10 let bude chápat věci jinak a možná uvidí, jak se matka chovala. Jenomže to teď nemůžu nechat, protože by za těch 10let nemusela mít o mě vůbec zájem, jak by měla vymytý mozek. Když všechno toto říkáte na OSPODu, tak Ti řeknou jednu věc, nechte si udělat psychologický posudek. Přitom furt melou o zájmu dítěte a ditě nikdo neřeší. Nejvíce komické bylo, když u nás byla sociální pracovnice. Nabídl jsem jí bačkory a ona odsekla, že má igelitové návleky. Pak si procházela barák a koukala se kde co je. Chtěl jsem jí ukázat i šatní skříň, kterou tu u nás holka má. Tak mě opět usadila, že jí to nezajímá, že se do skříní nebude koukat. Pak jsem jí ukazoval rozpracovaný dětský pokoj bez omítek. Že tady nejsem dlouho, že jsem se po rozvodu přestěhoval a začal jsem předělávat další barák. Tak opět řekla, že jí zajímají jenom obytné místnosti a tato to určitě není. Nicméně posudek u soudu byl, že domov otce vyhovuje pro výchovu dítěte. A pak přišlo hodnocení bydliště matky u soudu. Krásný, čistý, udržovaný dům. Dětský pokojíček od prvního pohledu dívčí. No prostě samé medy. Pak se sociální pracovnice posadila a dokonce u soudu usnula. To byl největší gól. Všechny soudy semnou chodila i moje přítelkyně, nynější manželka. A nechápala, jak to probíhá a funguje. Úplně se styděla za to, že je stejného pohlaví, jako byly soudkyně, OSPOD, bejvalka a právnička. Když jsem začínal celou tuto situaci řešit, tak jsem žil v tom, že pravda vítězí. Bohužel, misky vah, které by měly být u soudu vyrovnané padají na stranu ženského pohlaví. A také mi došlo to, že nejhorší otec je ten, který platí a má zájem o dítě. Nejlepší otec z pohledu soudu, OSPODU a matek je ten, který platí a nemá zájem o dítě.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Přesně, prostě neotravuje...Já vydržel nakonec až do 13 let dcery ve společné domácnosti, žil jsem si jako za svobodna a také vše platil. U rozvodu se na mne usmívali, protože jsem souhlasil s vyšší částkou alimentů než bych musel, ale dodnes je zde němá výčitka mé dcery, že jsem odešel a našel si jinou. Protože bývalá neuměla hospodařit a i když jsem vše zaplatil a doplatil, než jsem odešel, tak nakonec o byt přišla, neplatila nájem..Takže ti nezávidím a i když jsem zažil pár kamarádů, kteří to odpískali a pak když dítě přijelo na návštěvu, byli si cizí až to bolelo. Nehledě na to, že vliv otce je důležitý a to nejen pro kluka, ale i pro dceru, protože otec má k dceři často bližší vztah ,než matka. Děti si to dobře pamatují a je to v nich jako v koze... :(
nepropadat panice...
Grunt
Přispěvovatel
Příspěvky: 218
Registrován: 21 říj 2013, 16:01

Příspěvek od Grunt »

Já vám vůbec nezávidím nastalé situace... U nás to naštěstí proběhlo v klidu matka šla ke svojí mámě a sama uznala že se děti budou mít líp semnou a mojí novou přítelkyní... Děti mám já (což jsem chtěl a bojoval bych za to) ona k nám semtam jezdí na týden a jsme domluveni že nechci aby mi něco platila ale za to že nebude dělat potíže...

Trochu jsem se bál že se do toho vloží její máma ale zatím naštěstí klid. Znám případ kdy soud přiklepl děti matce i když ona sama řekla že je nechce.
Ford Galaxy 1.9TDi 85kw AUY 2002
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Vím a vidím to, že matka to dělá čistě pro pomstu. Neskutečně jí sere to, že nás má holka ráda. Moje žena má 2 dcery ve stejném věku, jako je moje. A to jí nakonec sere úplně nejvíc. Protože, když jsme se rozváděli, tak mi říkala, jak chcipnu sám. Ale ono hovno. Jsem ve finále spokojený a možná i více, než je ona teď, tak proto tyto naschvály skrz dítě. Domluva s ní vůbec není. I když jsem se o to snažil. Ale ona ví, co řekl soud. Pokud se nedohodnete mezi sebou, tak SP neexistuje
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Tady asi žádná dobrá rada neexistuje, snad jen mít audio záznamy z každé schůzky se svojí bejvalkou i kdyby pro nic jinýho tak pro svoji dceru aby až bude starší viděla jak to celé bylo.
Jenoho dne totiž žádný soud ani matka nebudou moc ovlivnit s kým se dcera bude stýkat.
Upřímně i kdyby nyní ten vztah otec / dcera byl nějak pošramocený, nikdy není pozdě to napravit.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“